Dünyamız milyarlarca insanı sığdıracak kadar büyük. Bu insanları besleyecek sadece yerimiz değil, kaynaklarımız da var. Ancak bazı nedenlerden dolayı, dünya üzerinde pek çok insanın var olduğu ve artık destekleyemeyeceğimiz fikrini medya boğazımızı bastırmaya devam ediyor. Bunu neden yaptıklarını bilmiyorum ama açıkça yanlış.

Her şeyden önce, yeryüzünde 20 milyardan fazla insanı sığdıracak kadar yerimiz var. Aslında Houston’ın nüfus yoğunluğuyla, şu anda dünyadaki 7 milyar insanın tümü, arta kalan geniş alanla yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ne sığabilir. Dünya, milyarlarca daha fazla insanı destekleyecek alana sahiptir.

Kaynak:Buraya

Ayrıca milyarlarca daha fazla insanı doyuracak kadar yiyeceğimiz var. Dünya şu anda insan tüketimi için üretilen tüm gıdanın 1 / 3’ünü israf ediyor. Ayrıca çiftçilerin ürettiği, satılmayan ve atılan pek çok yiyecek var. Bu yiyecekler çöp tenekesine atılmak yerine, ihtiyaç sahiplerine ordu tarafından dağıtılmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri ordusu masum orta doğuluları öldürmek yerine bunu yapsaydı, dünyadaki açlık artık sorun olmazdı.

Kaynaklar: Buraya

Ayrıca, artık denizden gelen sınırsız suyu tuzdan arındırma ile kullanma yeteneğine sahibiz. Okyanus, insanlara milyarlarca yıl boyunca tedarik edebilecek neredeyse sonsuz miktarda suya sahiptir. Tuzdan arındırma işlemleri şu anda yapmak çok pahalı, ancak ABD gerçekten askeri endüstriyel kompleks yerine yararlı amaçlara daha fazla para yatırdıysa. Maliyet sorun olmaz.

Kaynak: Buraya

Yenilenebilir enerji formlarının daha yaygın hale gelmesiyle. Artık sonsuz enerji üretme yeteneğine de sahibiz. Bu işlemciler hala biraz pahalıdır ancak gün geçtikçe daha verimli hale gelmektedir. Güneşten ve rüzgardan tükenmez bir elektrik kaynağı ile milyarlarca daha fazla insanı destekleyebileceğiz,

Gerçekten söylemeye çalıştığım şey şu anda bir aşırı nüfus durumunda olmadığımız ve milyarlarca daha fazla insanı destekleme yeteneğine sahip olduğumuz.

Yardım etmek için ne yapabiliriz: Bu sorunların farkındalığını yayabilir ve iktidardakilerin dünyanın dört bir yanındaki ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım etmesini sağlamak için hareketler başlatabiliriz.

Author

83 Comments

1. Şanlıurfa merkezden ben ziya. Selamlar web siten vallaha dikkat çekici, saolun 18-09-2020 23:29:24

2. Kırklareli merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfan inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 19-09-2020 03:20:13

3. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

4. Selamlar web siteniz vallaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım

5. Yalova merkezden ben mehmet. Slm sayfanız yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 02-10-2020 09:18:58

6. Çorum merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımınız yeminle çok güzel, şukuladım 02-10-2020 11:19:08

7. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, saolun

8. Denizli merkezden ben Aylin. Merhabalar sayfan yeminle hayran bıraktı, tebrikler 09-10-2020 10:07:00

9. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selam herkese siteniz harbiden hayran edici, tebrikler , ali – 246

10. Ankara merkezden ben banu. Merhabalar sayfa inan ki dikkatimi çekti, saolun 19-10-2020 05:23:17

11. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşımın inanılmaz dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 22-10-2020 19:12:01

12. Slm sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

13. Antalya merkezden ben ali. Merhabalar web sitesi gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım 01-11-2020 13:11:14

14. Rize dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Merhaba sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , memo – 203

15. Aydın merkezden ben banu. Mrb web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 23-11-2020 18:37:32

16. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Mrb web siteniz valla ilgi uyandırıcı, sağolun , hatice – 293

17. Nevşehir merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi dikkat çekici, şukuladım 24-11-2020 00:42:34

18. Balıkesir merkezden ben Hasan. Selam bu web sitesi inanki hayran bıraktı, tebrikler 06-12-2020 14:09:29

19. Selamın aleyküm sayfan yeminle çok iyi, linkedinde paylaştım

20. Mrb bu web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

21. Erzurum dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selam herkese siten ciddiyim çok hoşuma gitti, teşekkürler , banu – 367

22. Gürbüz Reply

Kastamonu dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Merhaba herkese web sitesi vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 103

23. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi inanki hoşuma gitti, face de paylaştım , ali – 351

24. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Aylin – 116

25. Karabük dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selamlar siten inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler , hatice – 216

26. Selam herkese sayfa gerçekten dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

27. Merhaba web sitesi vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım

28. İzmir dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selamlar sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, sağolun , banu – 35

29. Mrb web siten inanki çok güzel, face de paylaştım

30. Selamlar paylaşım gerçekten hayran edici, şukuladım

31. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız valla hayran edici, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 17

32. Aksaray dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selam herkese siten inan ki hoşuma gitti, şukuladım , ahmet – 113

33. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım , hatice – 29

34. Aksaray merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 16-01-2021 11:04:34

35. Bingöl merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım 18-01-2021 03:34:43

36. İzmir dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Mrb sayfan valla hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Emine – 367

37. Selamın aleyküm web siten ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

38. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. selam arkadaşlar bu web sitesi valla güzel, twitter da paylaştım , hatice – 182

39. Selam herkese web siten gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım

40. Burdur dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selamın aleyküm sayfa vallaha hayran edici, teraziye tıkladım , Emine – 62

41. Merhabalar bu web sitesi harbiden dikkat çekici, teşekkürler

42. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ziya – 291

43. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi harbiden hayran edici, teşekkürler , ziya – 244

44. elif yılmaz Reply

İstanbul merkezden ben elif yılmaz. Merhaba web siteniz harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 16-02-2021 20:02:08

45. Artvin dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Slm siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, saolun , banu – 81

46. elif yılmaz Reply

Tekirdağ dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selamın aleyküm siten vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 63

47. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Merhaba paylaşımın inanılmaz çok iyi, linkedinde paylaştım , banu – 131

48. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Mrb sayfan süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım , mehmet – 164

49. Düzce dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selam herkese siten yeminle iyi, tebrikler , Hasan – 336

50. Niğde dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Slm siteniz gerçekten dikkatimi çekti, tebrikler , ali – 451

51. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selam herkese web siten vallaha billaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Emine – 341

52. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan gerçekten hoşuma gitti, twitter da paylaştım , banu – 284

53. Merhaba web sitesi valla çok güzel, sosyal medyada paylaştım

54. Şırnak dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selam web siteniz valla çok iyi, facebookta paylaştım , Hasan – 323

55. Tekirdağ dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . selamun aleyküm sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , emin – 454

56. selam arkadaşlar sayfanız inanki çok iyi, linkedinde paylaştım

57. elif yılmaz Reply

Gümüşhane dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selamlar bu web sitesi vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 331

58. Selam herkese paylaşımın inanılmaz ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

59. Gürbüz Reply

Kastamonu dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selam web sitesi süper ötesi mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Gürbüz – 157

60. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selam sayfa inan ki hayran edici, teşekkürler , banu – 141

61. İzmir merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz iyi, sağolun 04-05-2021 23:36:38

62. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Merhaba sayfan yeminle çok güzel, twitter da paylaştım , doruk – 167

63. Niğde dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Merhaba paylaşım valla hayran edici, sosyal medyada paylaştım , mehmet – 59

64. Denizli dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Merhaba herkese web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , emin – 14

65. Eskişehir dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Selam herkese paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, tebrikler , ahmet – 87

66. Bingöl dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . selamun aleyküm paylaşımın vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 480

67. Kırıkkale merkezden ben Aylin. selamun aleyküm sayfan inanki güzel, tebrikler 22-06-2021 12:25:37

68. merhaba arkadaşlar web sitesi cidden hoşuma gitti, sağolun

69. Karabük dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Merhaba web sitesi valla hayran bıraktı, face de paylaştım , gaye – 332

70. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selam web siten ciddiyim ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , Hasan – 117

71. Adıyaman merkezden ben emin. Selamlar sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, şukuladım 08-07-2021 23:32:46

72. Hatay merkezden ben Hasan. Selamlar sayfanız vallaha güzel, saolun 09-07-2021 10:37:55

73. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Merhaba web sitesi gerçekten çok güzel, tebrikler , Aylin – 19

74. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, tebrikler

75. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selamlar paylaşımınız valla çok iyi, saolun , banu – 462

76. Kastamonu merkezden ben ziya. Merhaba herkese paylaşımın vallaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 17-07-2021 09:55:52

77. elif yılmaz Reply

Trabzon merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar sayfa yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 17-07-2021 10:59:49

78. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selam herkese sayfanız inan ki hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , ziya – 125

79. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha mükemmel, twitter da paylaştım , doruk – 360

80. Tekirdağ merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, saolun 25-07-2021 16:17:49

81. Niğde dan kimler var. Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! . Slm sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler , banu – 429

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link