Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2!

Dünyamız milyarlarca insanı sığdıracak kadar büyük. Bu insanları besleyecek sadece yerimiz değil, kaynaklarımız da var. Ancak bazı nedenlerden dolayı, dünya üzerinde pek çok insanın var olduğu ve artık destekleyemeyeceğimiz fikrini medya boğazımızı bastırmaya devam ediyor. Bunu neden yaptıklarını bilmiyorum ama açıkça yanlış.

Her şeyden önce, yeryüzünde 20 milyardan fazla insanı sığdıracak kadar yerimiz var. Aslında Houston’ın nüfus yoğunluğuyla, şu anda dünyadaki 7 milyar insanın tümü, arta kalan geniş alanla yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ne sığabilir. Dünya, milyarlarca daha fazla insanı destekleyecek alana sahiptir.

Kaynak:Buraya

Ayrıca milyarlarca daha fazla insanı doyuracak kadar yiyeceğimiz var. Dünya şu anda insan tüketimi için üretilen tüm gıdanın 1 / 3’ünü israf ediyor. Ayrıca çiftçilerin ürettiği, satılmayan ve atılan pek çok yiyecek var. Bu yiyecekler çöp tenekesine atılmak yerine, ihtiyaç sahiplerine ordu tarafından dağıtılmalıdır. Amerika Birleşik Devletleri ordusu masum orta doğuluları öldürmek yerine bunu yapsaydı, dünyadaki açlık artık sorun olmazdı.

Kaynaklar: Buraya

Ayrıca, artık denizden gelen sınırsız suyu tuzdan arındırma ile kullanma yeteneğine sahibiz. Okyanus, insanlara milyarlarca yıl boyunca tedarik edebilecek neredeyse sonsuz miktarda suya sahiptir. Tuzdan arındırma işlemleri şu anda yapmak çok pahalı, ancak ABD gerçekten askeri endüstriyel kompleks yerine yararlı amaçlara daha fazla para yatırdıysa. Maliyet sorun olmaz.

Kaynak: Buraya

Yenilenebilir enerji formlarının daha yaygın hale gelmesiyle. Artık sonsuz enerji üretme yeteneğine de sahibiz. Bu işlemciler hala biraz pahalıdır ancak gün geçtikçe daha verimli hale gelmektedir. Güneşten ve rüzgardan tükenmez bir elektrik kaynağı ile milyarlarca daha fazla insanı destekleyebileceğiz,

Gerçekten söylemeye çalıştığım şey şu anda bir aşırı nüfus durumunda olmadığımız ve milyarlarca daha fazla insanı destekleme yeteneğine sahip olduğumuz.

Yardım etmek için ne yapabiliriz: Bu sorunların farkındalığını yayabilir ve iktidardakilerin dünyanın dört bir yanındaki ihtiyacı olan kardeşlerimize yardım etmesini sağlamak için hareketler başlatabiliriz.

“Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2!” üzerine 10 yorum

1. Kırklareli merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfan inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 19-09-2020 03:20:13

2. Yalova merkezden ben mehmet. Slm sayfanız yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 02-10-2020 09:18:58

3. Çorum merkezden ben ziya. Selamlar paylaşımınız yeminle çok güzel, şukuladım 02-10-2020 11:19:08

4. Denizli merkezden ben Aylin. Merhabalar sayfan yeminle hayran bıraktı, tebrikler 09-10-2020 10:07:00

5. Bu konu : ” Aşırı nüfus bir efsane bölümü 2! ” çok güzel. Selam herkese siteniz harbiden hayran edici, tebrikler , ali – 246

Yorum yapın