Bütün gün burada oturup Covid aşısının güvenliği, gerekliliği ve etkinliği lehinde / aleyhinde tartışabiliriz.

İnsanların gerçekten kaçırdığı şey ise büyük resim: Güvenli mi değil mi, toplumun işlevsel bir parçası olmak için herhangi birinin aşı yaptırması gerekmeli mi?

İnsanların sağlıkları ve bedenleri için en iyisinin ne olduğuna karar verme özgürlüğünü kaybedecekleri, ironik bir şekilde “bedenim, benim seçimim!”

1. İstihdam: İşverenler çoğu durumda yakın bir aşıya ihtiyaç duyabilir:

https://www.nytimes.com/2020/12/18/us/eeoc-employers-coronavirus-mandate.html

2) Seyahat: 2021’de uçmak için büyük olasılıkla bir Covid atışına ihtiyacınız olacak:

https://www.forbes.com/sites/suzannerowankelleher/2020/11/24/you-will-likely-need-a-covid-vaccination-to-fly-in-2021/

3) Eğlence / Boş Zaman: Halka açık yerlere gitmek veya eğlence için bir “aşı pasaportuna” ihtiyacınız olabilir:

https://www.health.com/condition/infectious-diseases/coronavirus/covid-immunity-passport

4) Toplumsal Damgalama: Hiçbir zaman “tamamen” aşı gerektirmeseler bile, aşı yaptırmamayı seçenler için büyük bir utanç / utanç kampanyası olacaktır. Bunun kanıtı için tek yapmanız gereken Reddit’in ön sayfasına bir göz atmak.

Aşının güvenliği veya etkinliği hakkındaki tartışmayı reddetmek istemiyorum. Bu içtenlikle büyük bir sorun.

Bununla birlikte, nihayetinde daha büyük sorun, daha geniş bir toplumun parçası olmak için bedenlerimizin özgürlüğünden ve özerkliğinden vazgeçmeye başladığımız zamandır. Bu çok tehlikeli bir fikir ve pek çoğu bunu düşünmüyor.

Şahsen, insanların sadece istemedikleri için herhangi bir aşı almama hakkına sahip olmaları gerektiğine inanıyorum – daha büyük iyilik fikrine aykırı olsa bile. Tıpkı insanlar içmeyi, uyuşturucu kullanmayı, pislik yemeyi ve kötü ebeveyn olmayı seçebildikleri gibi, onlar da aşı yaptırmamaya ve “topluma yardım etmeye” karar verebilirler.

İnsanları yaşam tarzlarında ve görüşlerinde “insancıl” olmayı istedikleri için övsem de, insanların negatif şeyler yapmayı seçme özgürlüğüne sahip olması gerektiğini söylememe cesaret etmemeli.

Bu seçme özgürlüğünü elimizden aldığımız dakika, gerçek diktatörlüğü kabul ettiğimiz dakikadır.

Belirli alanlarda ve işlerde aşıların belli bir düzeyde gerekli olduğu iddia edilebilir. Ancak bu Covid aşısı yeni bir alan kazanıyor ve kaygan bir yokuş. Şimdi ima etmeliyiz.

Author

26 Comments

1. Diyarbakır merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımın harbiden hayran edici, tebrikler 27-12-2020 14:41:34

2. Adana merkezden ben doruk. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hayran edici, şukuladım 28-12-2020 12:22:14

3. Aydın dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . merhaba arkadaşlar paylaşımın gerçekten mükemmel, twitter da paylaştım , – 20

4. Zonguldak dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . Selamın aleyküm web siteniz ciddiyim çok güzel, teşekkürler , Aylin – 90

5. Osmaniye merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfan gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım 03-01-2021 10:43:48

6. Gümüşhane merkezden ben banu. Slm web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun 08-01-2021 20:32:07

7. Adana merkezden ben Aylin. Merhabalar siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, saolun 10-01-2021 12:11:01

8. Zonguldak dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . Selamın aleyküm web siten valla ilgi uyandırıcı, tebrikler , ali – 126

9. Tunceli merkezden ben ahmet. selamun aleyküm paylaşım valla çok güzel, sosyal medyada paylaştım 19-01-2021 08:00:10

10. Bu konu : ” Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz gerçekten güzel, saolun , ali – 140

11. Merhaba web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, sağolun

12. Bu konu : ” Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. ” çok güzel. Merhaba herkese siten vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , ziya – 160

13. Mrb bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

14. Bu konu : ” Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. ” çok güzel. Slm web sitesi vallaha billaha hayran edici, saolun , banu – 390

15. Elazığ merkezden ben mehmet. Selam siteniz harbiden iyi, face de paylaştım 09-02-2021 19:02:59

16. Tekirdağ merkezden ben ali. Selam herkese paylaşım süper ötesi dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 21-02-2021 05:43:47

17. Gaziantep dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . Merhaba herkese paylaşım vallaha çok iyi, teşekkürler , Hasan – 457

18. Bu konu : ” Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan harbiden iyi, twitter da paylaştım , ziya – 275

19. Afyon merkezden ben doruk. Selamlar sayfan gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım 14-03-2021 03:29:24

20. Kayseri dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . Merhaba herkese siten ciddiyim çok güzel, saolun , emin – 242

21. Çanakkale merkezden ben ali. Selam herkese bu web sitesi cidden güzel, teşekkürler 17-03-2021 22:12:41

22. Şanlıurfa dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . Merhaba web siten harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ali – 201

23. elif yılmaz Reply

Antalya dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . Selam sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, şukuladım , elif yılmaz – 455

24. Tekirdağ dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . Slm sayfanız ciddiyim dikkat çekici, teşekkürler , Aylin – 44

25. Iğdır merkezden ben . Merhabalar web siten inan ki mükemmel, face de paylaştım 18-04-2021 16:08:19

26. Ordu dan kimler var. Aşıyla ilgili sorun, kullanımının güvenli veya etkili olup olmadığı * zorunlu olarak * değildir. Daha ziyade, dikkate alınması gereken daha büyük argüman, gerekli bir aşının, güvenli olsun ya da olmasın, nihayetinde bireysel özerkliğimizi ve özgürlüğümüzü daha büyük ölçekte alıp almayacağıdır. . selam arkadaşlar web siten inanılmaz güzel, saolun , Gürbüz – 404

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link