Kategoriler
Genel

“Asya Dev Eşekarısı” artık bir sebepten ötürü “Cinayet Eşekarısı” olarak anılıyor …

Bu makale Asya Dev Hornet hakkında (Vespa mandarinia), son gün boyunca internette yayınlanan birçok kişiden biridir. Asya Dev Hornet iyi bilinen bir istilacı türdür, ancak bu makale böceğin “araştırmacılar” a göre böceğin “yaygın olarak” “Cinayet Eşekarısı” olarak adlandırıldığını belirtmeye işaret etmektedir.

Hiç kimse bu makaleden önce “Cinayet Hornet” dediğini duymadım, gerçekten sadece Asya Dev Hornet (veya Japon Dev Hornet) olarak adlandırıldı ve yine, bir süredir invaziv bir tür olarak bilinir. Hatta wikipedia sayfası bu görevin tarihi itibariyle “Cinayet Hornet” teriminden bahsetmez (2 Mayıs 2020.)

“Cinayet Hornet” terimi için hızlı bir google araması yaptım ve bir tek Bu terim için sonuçlar son birkaç gündür, insanlar bu “hikayeyi” alıp yeniden gönderip yeniden tweetliyor.

Google’da son güne kadar “Cinayet Hornet” diyen kimseden bahsedilmiyor. her makale son günlerde yazılan bu böcek hakkında, bu makaleler yazılmadan önce hiç kimsenin “Cinayet Eşekarısı” olarak adlandırdığı gerçek bir kanıt olmamasına rağmen, “genel olarak” Cinayet Eşekarısı “olarak adlandırıldığını söylemek bir noktaya işaret ediyor .

Neredeyse bilinen bu istilacı tür üzerindeki bu makaleler gibi, sadece halk bilincinde Asya Dev Horneti için yeni bir isim yaratmak için yazılmıştır.

İnsanların neden bilinen ortak adı olan “Asya Dev Hornet” yerine “Cinayet Hornet” demelerini istediklerini merak ediyorum.

Belki de “Cinayet Eşekarısı” “Asya Dev Eşekarısı” ndan daha fazla dikkat çeken başlık olduğu kadar basit ama aynı zamanda “Asya” ya da “Çin” ile ilişkili olumsuz şeyler için sansür terimlerinin mevcut iklimini de düşünüyor.

Bu, medyanın insanlara, Asya veya özellikle Çin’i kötü bir ışık altında kullanabilecek herhangi bir terimi kullanmanın kabul edilemez olduğunu öne sürdüğünün başka bir örneği olabilir mi, bu durumda Asya’dan gelen istilacı bir böcek hakkında konuşuyor olsalar da ve Asyalılar değil mi?

Bu, bazı batı medya organları tarafından adlarında “Asya” veya “Çin” olan olumsuz şeyleri ayırmak ve yerel dilimizi değiştirmek için çok katmanlı bir propaganda çabasının küçük bir parçası mı?

Google “Cinayet Hornet” gidin ve son birkaç gün önce “Cinayet Hornet” olarak adlandırılan herhangi bir referans bulmak için sayfaları geri tıklayın. Her zaman Asya Dev Hornet olmuştur ve insanların Mandela etkisi başladığında ve bundan sonra herkesin “Cinayet Hornet” demeye başlamadan önce hatırlamasını istiyorum.

Eğer Asya Uzun Boynuzlu Böcek olsaydım, şu anda terli olurdum, bir sonraki arkadaşına neden olurdum.

““Asya Dev Eşekarısı” artık bir sebepten ötürü “Cinayet Eşekarısı” olarak anılıyor …” için 21 yanıt

Samsun merkezden ben elif yılmaz. Mrb web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 08-05-2020 01:33:16

Kırklareli merkezden ben ziya. Selam herkese paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, şukuladım 09-05-2020 13:01:17

Sivas merkezden ben ali. selamun aleyküm web sitesi harbiden dikkatimi çekti, tebrikler 13-05-2020 06:44:58

Hakkari merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, teşekkürler 14-05-2020 08:15:42

Düzce merkezden ben gaye. selamun aleyküm web siteniz yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 14-05-2020 09:31:38

Kocaeli merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfan cidden dikkat çekici, şukuladım 14-05-2020 09:31:43

Karaman merkezden ben elif yılmaz. Merhaba sayfa vallaha billaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 14-05-2020 09:31:56

Bursa merkezden ben Aylin. Merhabalar bu web sitesi harbiden dikkat çekici, teşekkürler 14-05-2020 09:32:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir