Author

/u/companion_2_the_wind

Browsing

SS: Medya ve büyük teknoloji, Trump’ı ne kadar önemli ve korkutucu hissettiğini ve Trump ve Qanon’dan onaylanmamış herhangi bir görüşe ne kadar çabuk geçtiğini sansürlemeye başladığı 6 ve 7 Ocak’ta hatırlıyorum. 40 yaşında bir Amerikalı olarak, insanların onaylanmayan fikirlerin sansürlenmesi fikri korkunçtu ve burada göreceğimi hiç düşünmemiştim. İfade özgürlüğünü sansürlememeye söz veren her alternatif sosyal medya hizmetine hemen kaydoldum…Şimdi, 9 ay sonra, bunun nasıl hayatın normal bir parçası haline gelmesinden çok korkuyorum. En sevdiğim podcast…

Bu yüzden, burada birkaç kez ifade edilen düşünceyi gördüm: Dünyada meydana gelen tüm kötülüklerin farkında olmak iyi olsa da, iyilikten çok zarar veriyor olabiliriz. sadece her zaman ona odaklanmak. Komplo dünyasında tam olarak bunu yirmi yıla yakın bir süredir yapıyorum …Bu yüzden, iyi adamlar kazandığında dünyamızın nasıl görüneceğini hayal etmeye karar verdim (her zaman olduğu gibi, dikkat edin) ama beklediğimden daha zor buldum, bu yüzden “reddit’in en iyi beyinleri” ni umuyordum (I Yani, ironik olmayan…