Author

/u/Lonestar767

Browsing

Johnson’s Bebek Pudrası ve Duştan Duşa Vücut PudrasıÜrün: Johnson’s Baby Powder, yüzyılı aşkın bir süredir temel bir kozmetik olmuştur. Doğal olarak oluşan yumuşak mineral talktan yapılan bebek pudrası, Johnson & Johnson tarafından günlük kadın hijyen rutinlerinde kullanım için teşvik edilmiştir. Daha yeni bir kreasyon olan Duştan Duşa Vücut Pudrası da onlarca yıldır kozmetik ve hijyen amaçlarıyla kullanılmaktadır.İddialar: 1970’lere kadar uzanan çalışmalara ve şirket içi belgelere atıfta bulunarak, talk pudrası davalarındaki davacılar talk bazlı toz ürünlerin…

Bu distopik geleceğin yüzümüze bakması son derece hüsrana uğramış ve depresif bir birey olarak beni hayal kırıklığına uğratıyor. Hepimiz sızlanır ve şikayet ederiz ama bu çılgınlığı yavaşlatmak için kolay şeyleri bile yapamıyoruz. Mesela telefonlarımızı vermek gibi. Puanlarımızı aktarmak için şiddetli bir devrime ihtiyacımız yok ve bunu kabul etmek zor çünkü birlik olup motive olabilseydik, gerçekten biraz gürültü yapabilirdik ama ne yazık ki gücümüzü elimizden almalarına izin verdik.

Dikkatimizi neden bu pandeminin temel nedeninden uzaklaştırmak istediklerine dair bir önsezim var ama bunu söylemeye cüret ediyorum çünkü bu internette sansürlenen 1 numaralı konu. Mesela, fonksiyon araştırmasının kazancını finanse eden biri neden bir e-posta izi bıraksın? Sizi bilmem ama son derece karanlık bir şeye bulaşmış olsaydım, suçlarım hakkında konuşacağım son yer e-postalar aracılığıyla olur. Ayrıca, e-postalar nereden geldi?

Tam olarak neden bu tür yanlış bilgileri yaymak istediklerine parmak basamıyorum ama bana göre bu kötü bir şey gibi kokuyor. Şimdi, eğer insanlar tacize uğramış insanların yakınında olmaktan endişe duyuyorlarsa, mesafelerini koruyacak olan insanlara sahip olacağız. Daha fazla böl ve yönet? İç savaş olabilir mi? Ayrıca aşıyı reddetmemizi bu kadar çok planlamadıklarını da düşünüyorum, sosyal medyadaki her saniye aşı olan ve şimdi abc’sini söyleyemeyen bir kişiye ait olan sosyal medyadaki her saniye video çekerek insanları…

Yardım edemem ama bu insanların gerçekte hangi bilgileri bildiklerini, onlara hedeflerinin meyvesini verdiğini görmek için ilham verdiğini ve neden bu şekilde, şimdi bir gün olması gerektiğini merak ediyorum. Tarihte dünyanın tüm sorunlarını tam anlamıyla çözebileceğimiz bir noktaya geldik. Hala zengin ve güçlü kalabilecekleri ve geri kalanımızın neredeyse hiç acı çekmeden aklı başında bir dünyaya sahip olabileceği bir yer. Belli ki derin tohumlanmış bir inanç veya bilgiye sahipler ve bunun ne olduğunu bilmek istiyorum. Sen değilsin.