Author

/u/Key-College-4290

Browsing

Gerçekten son 4-5 yıldan bahsediyorum. Biden konuşmasını yaptıktan ve vakssızları suçlamaya başladığında, bence gerçekten benim için battı. Ancak bazen televizyon haberlerinin reddit’te popüler hale gelen hikayeleri tam anlamıyla alacağını ve sonra bunları bildirdiğini de fark ettim. Sonra, güçlendiricilerle ilgili FDA toplantısını biraz izlediğimde, bu konuşmacılardan kaçının bu sitede milyonlarca kez duyduğum aynı konuşma noktalarını kullandığını ve bunları FDA’ya bildirdiğini fark ettim.Sanki bir tweet’in ekran görüntüleri haber olmuş gibi… artık kimse kendi başına bir şey araştırma…

Botlar gittiğinde ne yapacaklarını merak ediyordum. Yine de bu ilginç bir komplo açtım ve ön sayfanın tuhaf göründüğünü fark ettim. Sıfır bilgi içeren en üst noktaların hepsinde sığ, bölücü metin gönderileri var. Anlayamadım, sonra fark ettim ki, bu popüler 6 paylaşımdan 5’inin hepsi aynı posterden. Aynı tekrar eden konuşma noktaları olmasına rağmen, bir şekilde hepsi zirveye yükseldi. Bunun nasıl sonuçlandığını merak ediyorum.

Bu yazıya özellikle Joe Rogan’dan bahsederek başlayacağım. Geçen yıl Joe Rogan’ın nasıl bir aptal olduğu, nasıl bir pislik olduğu, nasıl sattığı, muhalefeti nasıl kontrol ettiği hakkında sürekli paylaşımlar gördüm. 4 yıl önce bu adam çılgınca popülerdi. Bir yıl önce çoğu hâlâ ondan hoşlanıyordu ama anaakım mafya ondan nefret ediyordu. Şu an itibariyle neredeyse herkes ondan nefret ediyor. Aynı standardı 4 yıl önce olup biten herhangi bir şeye karşı konuşan hemen hemen herkese uygulayın. Elon Musk,…

Karşılaştırma için 3-4 yıl önce hemen hemen her yerde bulunan yorumlara bakın. İnsanlar genellikle Joe Rogan, Alex Jones, Elon Musk gibi insanları severdi. İnsanlar açıkça Trump hakkında mızmızlanır ve ırkçı ya da başka bir şey olarak adlandırılmaktan korkmazlar. Anti semite denmeden George Soros hakkında konuşabilirsiniz. Sanki her şey çok daha kötüye gitmiş gibi.