Author

/u/PkSovereign

Browsing

Çok uzun zamandır intihara meyilliyim ama hayat geçtikçe ve duygularımla daha iyi başa çıktıkça daha da güçleniyorum. Son zamanlarda, her gün bir TED Talk izliyorum ve şimdiye kadar gördüğüm en iyisi Jon Jandai’nin “Hayat kolay. Neden onu bu kadar zorlaştırıyoruz?” (Bağlantı: https://www.youtube.com/watch?v=21j_OCNLuYg&list=LL&index=5 ) Konuşması, hayatımın son iki yılında durmadan düşündüğüm şeyin özüne dokundu. Dostum, burada ne sorduğum hakkında hiçbir fikrim yok ve tonlarca araştırma yapmak üzereyim. Ama bu tür bir yaşam tarzını sürdürebilmek hakkında bilgisi…

Bir düşünün, biraz bomba gibi aramızdaki oyuncuları yaparlardı. Bak. Sahtekar olacaklar değil mi? Oyunun en başında herkesin gördüğü yerde birini öldürün. Ve toplantıda “ben değildim” diyecekler ve ardından tüm ekip birbiriyle savaşacak ve politikacı parmağını bile kıpırdatmadan birbirlerini suçlamaya, birbirlerini gemiden oylamaya devam edecekler.

En normal ve en soğukkanlı arkadaşlar ve tanıdığım insanlar, aşılar, maskeler ve covid sohbete girdiğinde tamamen değişiyorlar. Gerçekten onlar konuşmuyormuş gibi geliyor. Sadece anlatının onlara söylediği şeyi söylüyorlarmış gibi konuşuyorlar. Tarif etmesi zor ama ilk elden tecrübe etmeniz gereken bir şey. Bana gerçekten ürkütücü bir his veriyor.