Kategoriler
Genel

Avrupa birliği YENİ BİR DÜNYA SİPARİŞİ için oy vermek üzere!

Bu gece özgürlüğün son günü. Avrupa birliği YENİ BİR DÜNYA SİPARİŞİ için oy vermek üzere!

https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/B-9-2020-0148_EN.html

BİR DÜNYA TOPLUMSAL ÜCRET SİSTEMİ OLUŞTURUR

NOKTA 22. Üye Devletleri tam ekonomik iyileşme sağlanana kadar işsizlik ödeneği alma şartlarını uzatmaya ve koşullarını askıya almaya çağırır; en uzak olanları işgücü piyasasından korumak için özel dikkat gösterilmesi gerektiğine inanmaktadır;

Madde 23. Üye Devletleri sosyal ve çevresel şartlar altında, küçük ve orta ölçekli işletmelerin faturalarını doğrudan kapatarak ve işten tasarruf etmek ve ücret sübvansiyonları gibi gelirleri korumak için alınan önlemleri finanse etmek suretiyle son çare ödeyicisi olarak sorumluluk üstlenmeye çağırır; Üye Devletleri tam zamanlı ödemeye yönelik kısa süreli çalışma düzenlemelerini sübvanse etmeye ve ayrıca tam zamanlı ücretini korurken çocuklara ve bağımlı aile üyelerine bakacak işçilere ücretli hastalık izni uzatmaları ve çalışma saatlerinde azalma sağlamaya davet eder; Üye çağrıları Devletler, dijital platformların faaliyetlerini sona erdirecek ve serbest meslek sahibi kişilere ve platform çalışanları da dahil olmak üzere diğer tüm standart dışı işçilere, kaybedilen tüm kazançları değiştirmek amacıyla koruyucu önlemler verecek;

Tüm ekonomilerin zorla iflas etmesi

Madde 39. Üye Ülkeleri istihdamı ve gelirleri korumak için ne gerekiyorsa yapınve Orta Vadeli Bütçe Hedeflerinin nihayetinde yerine getirilmeyeceği anlamına gelse bile, kamu hizmetlerine – özellikle sosyal ve sağlık hizmetlerine – evrensel erişimin sağlanması;

Nokta 59 Gelecekteki şoklarla başa çıkabilmek için toplumumuzun bu krizden daha dirençli olması gerektiğini vurguluyor; sürdürülebilir bir topluma ve ekonomiye sadece tamamen adil bir geçişin bunu sağlayabileceğini vurgulamaktadır; Komisyon ve Üye Devletleri, toplumumuzun yeşil bir yeniden başlatılmasına kesin olarak taahhüt etmeye ve AB Yeşil Anlaşması’nın ekonomimizi halk sağlığını koruyacak, refahı ve refahı koruyacak şekilde yeniden başlatmak için gerçek bir ‘yeşil baskı’ sağlamasını ve herkes için sürdürülebilir bir gelecek sağlar;

Nokta 79. Tüm Üye Devletleri iltica talebinde bulunma hakkını güvence altına almaya ve sığınmacılar için sosyal uzaklaşma da dahil olmak üzere tüm önleyici tedbirlerin alınmasına, tüm iade kararlarının ve sürgünlerin askıya alınmasına, göç nedeniyle gözaltının sona erdirilmesine olanak tanıyan yeterli ve onurlu açık resepsiyon olanakları sağlama çağrısında bulunur. statüsü ve oturma izinlerini otomatik olarak uzatmak ve belgelendirilmemiş göçmenlere Portekiz’de yapıldığı gibi geçici oturma izni vermek ve yabancılar hukukunda yer alan mevcut süreleri uzatmak; Komisyona, bu talepleri Üye Devletlere kendi yönergelerine dahil etmeye ve sığınmacıların diğer Üye Devletlere ailenin yeniden bir araya getirilmesi ve yerine getirilmesi de dahil olmak üzere Yunan adalarındaki kampları boşaltmak için Yunan makamlarıyla birlikte çalışmasını talep eder;

Nokta 82. JAYLARI AÇIN VE TÜM ÜCRETSİZ OLSUN! Avrupa’da 1,5 milyondan fazla insanın sağlığının tehlikede olduğu cezaevlerinde ve gözaltı merkezlerindeki durumla ilgileniyor; tıbbi yardımın güçlendirilmesini ve DSÖ ve Avrupa Konseyi İşkenceyi Önleme Komitesi tarafından önerilen önlemlerin kabul edilmesini teşvik etmek; Üye Devletleri tutukluların, özellikle de düşük riskli suçluların, yaşlıların ve en savunmasız kişilerin erken tahliyesine izin vermeye ve gözaltında olmayan tedbirlere başvuruyu arttırmaya davet eder; Üye Devletleri mahkumların aileleriyle iletişim kurma haklarına saygı gösterilmesini sağlamak için uygun önlemleri almaya davet eder;

“Avrupa birliği YENİ BİR DÜNYA SİPARİŞİ için oy vermek üzere!” için 25 yanıt

Düzce merkezden ben ziya. Selamın aleyküm sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, saolun 15-04-2020 15:32:41

Bursa merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfan cidden güzel, sosyal medyada paylaştım 25-04-2020 22:02:55

Siirt merkezden ben elif yılmaz. selam arkadaşlar siteniz ciddiyim hayran edici, twitter da paylaştım 26-04-2020 19:05:34

Eskişehir merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım 03-05-2020 13:17:05

Diyarbakır merkezden ben banu. selamun aleyküm web sitesi inanki çok hoşuma gitti, teşekkürler 11-05-2020 15:46:11

Adana merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, face de paylaştım 12-05-2020 16:53:26

Gümüşhane merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi harbiden çok güzel, teşekkürler 24-05-2020 17:49:11

Erzurum merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web siten süper ötesi güzel, sosyal medyada paylaştım 26-05-2020 16:52:13

Siirt merkezden ben Gürbüz. Selamlar web siten yeminle dikkat çekici, sağolun 30-05-2020 01:13:32

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir