Son zamanlarda Doğu Avrupa’da olup bitenler hakkında kısa bilgi: Belarus, tamamen Diktatör Lukashenka lehine sahte olan cumhurbaşkanlığı seçimlerini yaptı. Polisin yardımıyla, cumhurbaşkanı muhalefetin tüm gözetimini kaldırdı, sonuçların sahte olduğunu kamuoyuna açıklayan muhalefet seçim jüri üyelerinden en az 3’ü ölü bulundu ve 100’den fazla protestocu kayıp. Beyaz Rusya polis güçleri, diktatöre desteklerini kamuoyuna açıkladı ve yaklaşık yarım milyon vatandaşı sokaklara çıkmaya zorladı. Diktatör protestoculara yağmacı, suçlu dediği için polis barışçıl göstericilere saldırıyor.

Litvanya’dan başlayan komşu ülkeler, sahte seçim sonuçlarını kabul etmediklerini açıkladılar ve AB’nin diktatöre yaptırımları olmasını istedi.

Lukashenka’nın Putin ile çok yakın ilişkisi var ve ondan sadece seçimde değil, bu konuyla ilgilenirken de yardım istedi.

Sonuç olarak, son birkaç gündür binlerce Rus askeri, tank, Litvanya yasalarını tamamen göz ardı ederek, araç numarası eklenmeden araç kullanmadan vb. Litvanya üzerinden Belarus’a gidiyordu.

Bugün Lukashenka, Litvanya sınırına yakın “en yüksek acil durumu” ilan etti ve orada büyük miktarda asker konuşlandırdı.

Daha da endişe verici olan şey, son birkaç yılda, önceki müttefiklerimiz ABD’nin Baltık ülkeleriyle yaptıkları karınca savunma anlaşmalarından defalarca geri çekilmesi, neredeyse tüm güçleri uzaklaştırması ve temelde Rusya’ya zaten yaptıklarını tekrar etmesi için yeşil ışık yakmasıdır. Krym birkaç yıl önce.

Gerilim artarken, şu anda başka bir senaryo görmek oldukça zor. Sonuç olarak söylemek istediğim, siktir Putin ve diktatör arkadaşı.

… YouCanBet0nIt tarafından gönderildi
[comments]

Author

80 Comments

1. Van merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfa gerçekten iyi, teraziye tıkladım 19-08-2020 14:38:28

2. Sivas merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım 22-08-2020 16:35:29

3. Merhaba paylaşımınız vallaha çok iyi, linkedinde paylaştım

4. Osmaniye merkezden ben mehmet. Mrb paylaşımın cidden iyi, sağolun 25-08-2020 19:01:29

5. Adana merkezden ben ziya. Selamlar siten inanki çok güzel, twitter da paylaştım 26-08-2020 18:50:46

6. Konya merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 07-09-2020 16:16:22

7. merhaba arkadaşlar sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Düzce merkezden ben Emine. Merhaba herkese sayfan inanılmaz hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 17-09-2020 11:19:35

9. Giresun merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın cidden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:05:36

10. Kırıkkale merkezden ben Emine. Selam web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 02-10-2020 11:21:40

11. Batman merkezden ben ziya. Merhabalar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sağolun 07-10-2020 05:10:19

12. Adıyaman dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Mrb web siteniz vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , – 76

13. merhaba arkadaşlar sayfan süper ötesi hoşuma gitti, sağolun

14. Gürbüz Reply

Antalya merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşım süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım 29-10-2020 13:03:03

15. Balıkesir merkezden ben ahmet. Selam siten inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 03-11-2020 17:51:26

16. elif yılmaz Reply

Selam herkese paylaşımınız inanki mükemmel, facebookta paylaştım

17. Gürbüz Reply

Amasya dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Merhaba herkese sayfa gerçekten iyi, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 199

18. Manisa dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Selam herkese paylaşımın valla hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 108

19. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Mrb web siteniz harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım , banu – 277

20. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Selam herkese web siteniz inanki çok iyi, tebrikler , elif yılmaz – 396

21. Mersin dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . merhaba arkadaşlar siteniz inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler , – 491

22. Burdur merkezden ben Hasan. selam arkadaşlar siten inanki hayran bıraktı, sağolun 06-12-2020 14:13:20

23. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 118

24. Erzurum merkezden ben mehmet. Slm siten cidden güzel, saolun 10-12-2020 06:55:25

25. Merhaba herkese sayfa inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım

26. Diyarbakır dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . selam arkadaşlar web sitesi vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , hatice – 155

27. Kayseri dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Selam herkese sayfan harbiden hayran bıraktı, twitter da paylaştım , – 314

28. Muş dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Merhaba herkese sayfan ciddiyim ilgi uyandırıcı, sağolun , ali – 229

29. Konya merkezden ben emin. Merhaba herkese paylaşımın vallaha çok iyi, facebookta paylaştım 30-12-2020 19:56:03

30. Kayseri merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten güzel, linkedinde paylaştım 31-12-2020 21:46:32

31. Ankara merkezden ben ali. Slm web sitesi harbiden iyi, saolun 02-01-2021 03:35:44

32. Slm paylaşımınız inanki iyi, twitter da paylaştım

33. Siirt merkezden ben . Selamlar paylaşım vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım 11-01-2021 21:41:01

34. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Merhaba sayfanız yeminle mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , Aylin – 289

35. Çorum merkezden ben mehmet. Slm web sitesi inanılmaz güzel, teraziye tıkladım 24-01-2021 21:49:31

36. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Merhabalar web sitesi valla çok hoşuma gitti, tebrikler , hatice – 323

37. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Slm web siten süper ötesi çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 303

38. Hakkari dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Selam siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler , – 305

39. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Mrb web sitesi valla hayran bıraktı, saolun , – 81

40. Zonguldak dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . selamun aleyküm bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , ali – 420

41. Bingöl dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Selamlar paylaşım inan ki hayran edici, teraziye tıkladım , ali – 179

42. İstanbul dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . merhaba arkadaşlar siteniz süper ötesi güzel, facebookta paylaştım , banu – 68

43. Bilecik merkezden ben Hasan. Slm web siten inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım 26-02-2021 18:23:45

44. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Merhaba siten inan ki hayran bıraktı, tebrikler , banu – 497

45. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın vallaha hayran edici, linkedinde paylaştım , – 228

46. selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha dikkat çekici, sağolun

47. İstanbul merkezden ben ali. Selamlar siteniz yeminle hayran edici, tebrikler 07-04-2021 07:44:45

48. Samsun merkezden ben Hasan. Selamlar sayfan cidden dikkat çekici, linkedinde paylaştım 09-04-2021 20:24:08

49. Muş merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm siteniz vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım 10-04-2021 08:20:25

50. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Merhaba herkese web siten cidden hayran edici, sağolun , elif yılmaz – 418

51. Sinop dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . merhaba arkadaşlar web siteniz gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım , emin – 287

52. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz güzel, sağolun , ziya – 42

53. Bitlis dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Slm sayfanız inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 176

54. Mersin dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Slm web siten inan ki hayran bıraktı, şukuladım , – 307

55. Kırklareli merkezden ben Emine. Slm siteniz ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 11-05-2021 15:04:42

56. Edirne merkezden ben ahmet. Merhabalar sayfa vallaha iyi, twitter da paylaştım 22-05-2021 10:41:27

57. Merhaba herkese paylaşım inanki çok güzel, facebookta paylaştım

58. Selam herkese sayfa inan ki dikkat çekici, sağolun

59. Gürbüz Reply

Sivas merkezden ben Gürbüz. Mrb sayfa harbiden hayran bıraktı, tebrikler 09-06-2021 18:23:12

60. Karabük dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Selam sayfan süper ötesi çok iyi, sağolun , banu – 317

61. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfa vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , emin – 118

62. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, şukuladım , Gürbüz – 193

63. Sakarya merkezden ben banu. Selam herkese sayfa inanılmaz hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 27-06-2021 07:53:53

64. Kayseri merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siten vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler 08-07-2021 18:02:39

65. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Selam herkese paylaşımın inan ki hoşuma gitti, tebrikler , emin – 71

66. Samsun dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Merhaba bu web sitesi valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , memo – 108

67. Bayburt dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Selamlar paylaşım inanki mükemmel, tebrikler , banu – 241

68. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. Merhabalar sayfan inanılmaz hayran edici, teşekkürler , ali – 97

69. Bu konu : ” Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ali – 47

70. Şırnak merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-07-2021 16:34:18

71. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim hayran edici, sağolun

72. Merhaba herkese paylaşım yeminle hayran edici, teşekkürler

73. Bilecik dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Merhaba herkese bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, şukuladım , emin – 345

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link