Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz?

Son zamanlarda Doğu Avrupa’da olup bitenler hakkında kısa bilgi: Belarus, tamamen Diktatör Lukashenka lehine sahte olan cumhurbaşkanlığı seçimlerini yaptı. Polisin yardımıyla, cumhurbaşkanı muhalefetin tüm gözetimini kaldırdı, sonuçların sahte olduğunu kamuoyuna açıklayan muhalefet seçim jüri üyelerinden en az 3’ü ölü bulundu ve 100’den fazla protestocu kayıp. Beyaz Rusya polis güçleri, diktatöre desteklerini kamuoyuna açıkladı ve yaklaşık yarım milyon vatandaşı sokaklara çıkmaya zorladı. Diktatör protestoculara yağmacı, suçlu dediği için polis barışçıl göstericilere saldırıyor.

Litvanya’dan başlayan komşu ülkeler, sahte seçim sonuçlarını kabul etmediklerini açıkladılar ve AB’nin diktatöre yaptırımları olmasını istedi.

Lukashenka’nın Putin ile çok yakın ilişkisi var ve ondan sadece seçimde değil, bu konuyla ilgilenirken de yardım istedi.

Sonuç olarak, son birkaç gündür binlerce Rus askeri, tank, Litvanya yasalarını tamamen göz ardı ederek, araç numarası eklenmeden araç kullanmadan vb. Litvanya üzerinden Belarus’a gidiyordu.

Bugün Lukashenka, Litvanya sınırına yakın “en yüksek acil durumu” ilan etti ve orada büyük miktarda asker konuşlandırdı.

Daha da endişe verici olan şey, son birkaç yılda, önceki müttefiklerimiz ABD’nin Baltık ülkeleriyle yaptıkları karınca savunma anlaşmalarından defalarca geri çekilmesi, neredeyse tüm güçleri uzaklaştırması ve temelde Rusya’ya zaten yaptıklarını tekrar etmesi için yeşil ışık yakmasıdır. Krym birkaç yıl önce.

Gerilim artarken, şu anda başka bir senaryo görmek oldukça zor. Sonuç olarak söylemek istediğim, siktir Putin ve diktatör arkadaşı.

… YouCanBet0nIt tarafından gönderildi
[comments]

“Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz?” üzerine 15 yorum

1. Sivas merkezden ben Gürbüz. Merhaba paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, şukuladım 22-08-2020 16:35:29

2. Konya merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımınız ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 07-09-2020 16:16:22

3. Düzce merkezden ben Emine. Merhaba herkese sayfan inanılmaz hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 17-09-2020 11:19:35

4. Giresun merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın cidden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 02-10-2020 10:05:36

5. Kırıkkale merkezden ben Emine. Selam web siteniz inanılmaz hoşuma gitti, sağolun 02-10-2020 11:21:40

6. Batman merkezden ben ziya. Merhabalar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sağolun 07-10-2020 05:10:19

7. Adıyaman dan kimler var. Avrupa’da bir savaşa mı yaklaşıyoruz? . Mrb web siteniz vallaha dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , – 76

Yorum yapın