Avustralya’daki Covid sayıları.

Avustralya şu anda vatandaşlarına covid Vax’ı zorlamaya başlıyor, lotolar, Vax pasaportları konuşuluyor, normale dönmenin tek yolu herkesin aşılanması, en az %70’inin aşılanması gerekiyor, aşısızları durduracağız kafe ve barlara ve etkinliklere gitmek.

Medya, delta hakkında, genel olarak covid hakkında, daha ölümcül lambdanın geleceği korkusunu bastırıyor.

İnternette bazı insanlar Vax’in bs’sini çağırıyor, diğerleri insanları canavarlar ve Nana katilleri ECT olarak adlandırıyor, diğer tüm batılıların daha iyi G20 ülkelerini inşa etmesi gibi.

Hem medyada hem de yorum bölümlerinde aşısızların covid’e yakalanırlarsa tedavisinin reddedilmesini isteyen insanlar var, Vax’imin tamamı o kadar iyi çalışıyor ki sen de anlamazsan senin yanında olamam, bu delilik.

Ben de covid için Avustralya’nın rakamlarına bakmaya karar verdim.

Toplam vaka, 34.384 vaka. Toplam ölüm 924. Ölüm oranı %2.69

Ölümlere daha yakından bakıldığında 924 ölümün 685’i yaşlı bakım tesislerinde gerçekleşti.

924 – 685 = 239.

Genel popülasyonda 239 ölüm.

Biraz daha derine inelim. 1750 vakadan 70-79 yaş grubunda 159 ölüm. Ölüm oranı %9.08 80-90 yaş grubunda 1346 vakadan 385’i ölüm. Ölüm oranı %28.60 795 vakadan 90’ı aşan kişilerde 319 ölüm. Ölüm oranı %40.12

Avustralya’da 70’in üzerinde Toplam vaka 3891 Toplam ölüm 863 Ölüm oranı %17,55

Nüfusun geri kalanı 924 – 863 = 61

70 yaşın altındaki insanlarda 61 ölüm.

70 yaş altı toplam vaka 34384 – 3891 = 30493 Ölüm 61 Ölüm oranı = %0,20

20 yaşın altındaki insanlarda ölümler sıfır, aslında sıfır, ancak New South Wales şu anda tüm 12. sınıf öğrencilerinin 12. yılı bitirebilmeleri için sınıfa geri dönmeleri için aşı olmalarını şart koşuyor.

İnsanlar gerçekten bu rakamlara bakamayacak ve bu resimde ciddi bir yanlışlık olduğunu fark edemeyecek kadar çıldırdı mı?

Author

22 Comments

1. elif yılmaz Reply

Kırklareli merkezden ben elif yılmaz. Selam bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım 01-08-2021 15:20:59

2. Siirt dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . merhaba arkadaşlar sayfan cidden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 457

3. merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım

4. Kocaeli dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . Selamlar siteniz inan ki hayran edici, twitter da paylaştım , Aylin – 248

5. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar paylaşım gerçekten iyi, saolun

6. Kilis dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . selamun aleyküm web siten vallaha billaha hoşuma gitti, tebrikler , memo – 282

7. Antalya merkezden ben Hasan. Merhabalar sayfanız harbiden çok güzel, teşekkürler 07-08-2021 15:33:36

8. Afyon dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . Merhaba web sitesi valla hoşuma gitti, tebrikler , banu – 464

9. Samsun dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . Selam herkese bu web sitesi cidden iyi, saolun , memo – 259

10. Malatya merkezden ben doruk. Selamın aleyküm siteniz inan ki çok güzel, saolun 13-08-2021 15:42:22

11. Bu konu : ” Avustralya’da Covid rakamları ” çok güzel. Selam herkese sayfanız yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım , hatice – 465

12. merhaba arkadaşlar siteniz yeminle güzel, sosyal medyada paylaştım

13. Bayburt dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, saolun , ahmet – 135

14. Erzurum dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . merhaba arkadaşlar siteniz cidden hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , Emine – 133

15. Edirne dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . Slm siteniz inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım , Gürbüz – 137

16. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım

17. Selamın aleyküm web siten gerçekten hoşuma gitti, teşekkürler

18. Bu konu : ” Avustralya’da Covid rakamları ” çok güzel. Mrb bu web sitesi inanılmaz güzel, twitter da paylaştım , – 352

19. Bu konu : ” Avustralya’da Covid rakamları ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım , hatice – 12

20. Çanakkale dan kimler var. Avustralya’da Covid rakamları . merhaba arkadaşlar siteniz harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 330

21. Siirt merkezden ben . Merhaba sayfa inan ki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 13-09-2021 07:43:03

Write A Comment