Son zamanlarda fark ettim ki gitmek için yiyecek alırsam, neredeyse gittiğim her yerde bahşiş vermek isteyip istemediğimi soruyorlar. Şu anda COVID-19 bulunan çoğu yer iç mekan hizmeti bile sunmuyor, bu yüzden gitmek için yemek sipariş ederseniz yine de bir bahşiş bırakmak isteyip istemediğiniz soruluyor. Her zaman bahşiş vermenin yemekten sonra da yaptığınız bir şey olduğunu düşünmüşümdür ve kısmen de masanıza gerçekten servis yapan biri için. Bir içeceğin yeniden doldurulmasını isteyip istemediğinizi ve arkadaşça davranmak veya yemeğin iyi olup olmadığını sormak gibi. Mesela, hizmetten memnunsanız. Ama şimdi siz yemeğinizi almadan önce bahşiş istiyorlar. Onlar boktan bir iş çıkarabilirler ve siz zaten onlara% 15 veya% 20 bahşiş verdiniz, banliyödeki anneler, yiyecekleri sattıklarına oranla% 30 daha iyi hissettirecekler.

Son olarak, artık birçok yer mobil satış noktası kullanan müşteriler için imza atmak istiyor. Bu yüzden, elbette yemeğinizi almadan önce bahşiş bırakmak isteyip istemediğinizi sorarlar ve yüzlerine hayır demeniz gerekir. Bazen söylemek istiyorum … neden şimdiden sana bahşiş vereyim? İçeride yemeğimi bile yiyemiyorum. En çılgınca şey, tüm bu banliyö annelerinin bunu yapmaktan mutlu olmaları. Bazıları daha önce orada bulunmuş olabilir, bu yüzden bir yeri gerçekten sevip sevmediğinizi anlayabiliyorum, ancak orayı ilk kez orada yemek sipariş ettiklerini açıkça belirttiklerinde pek çok insanın bunu yaptığını gördüm. Bu normal mi, yoksa sizce işletmeler insanların ne kadar aptal olduklarını anlıyorlar ve insanların bahşiş vermek zorunda hissettikleri ipuçları istiyorlarsa veya yiyeceklerine tükürmekten korkuyorlarsa mı? Artık tüm fast food çalışanlarının nasıl temel çalışanlar olarak kabul edildiğini fark ettim, bu yüzden boktan olsalar bile müşteri her zaman yanılıyor. Tıpkı insanları ücretsiz çöreklerle aşı aldıkları için ödüllendirmek gibi, salgın sırasında sağlıksız fast food’un ne kadar gerekli olduğunu anlamıyorum.

Author

6 Comments

1. Bu konu : ” Bahşiş Dolandırıcılığı ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , – 94

2. elif yılmaz Reply

Giresun dan kimler var. Bahşiş Dolandırıcılığı . selamun aleyküm paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler , elif yılmaz – 41

3. Kars dan kimler var. Bahşiş Dolandırıcılığı . Slm web siteniz ciddiyim hoşuma gitti, sağolun , banu – 224

4. Bu konu : ” Bahşiş Dolandırıcılığı ” çok güzel. selam arkadaşlar siteniz harbiden çok hoşuma gitti, tebrikler , Hasan – 202

5. Batman dan kimler var. Bahşiş Dolandırıcılığı . Mrb paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım , Gürbüz – 103

6. Artvin merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımın gerçekten mükemmel, teşekkürler 13-04-2021 04:03:08

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link