Kategoriler
Genel

Bankers Wars – The Blueprint

Tamamen pragmatik bir adam hayal edin.

Çoğu erkekten daha akıllı ve kurnaz.

Birkaç kişinin yeteneklerine saygı gösterebilir, ancak genel olarak insanlığın durumu hakkında çok az endişesi vardır.

Kralların ve politikacıların her zaman bir şey üzerinde savaştıklarını gözlemlemiş ve savaşların kaçınılmaz olduğu sonucuna varmıştır.

Ayrıca savaşların karlı olabileceğinin de farkında.

Sadece onları finanse etmek için para ödünç vererek veya yaratarak değil, aynı zamanda ticari sübvansiyonların veya tekellerin verilmesinde hükümetin kayırmacılığından.

O yetenekli değil ilkel duygular vatanseverlik gibi – bu nedenle hiç yan içinde herhangi bir çatışma, sadece kişisel çıkar faktörleriyle sınırlıdır.

Böyle bir adam etrafındaki dünyayı araştıracak olsaydı, kariyerinin aşağıdaki Blueprint tarafından yönlendirileceğini hayal etmek zor değil.

Kural 1:

Savaş, herhangi bir hükümetin nihai sınavıdır. Savaşın zorluğunu başarıyla karşılayabilirse, hayatta kalacaktır. Eğer yapamazsa yok olacak. Diğer her şey ikincildir; yasalarının kutsallığı, vatandaşlarının refahı ve hatta hazinesinin ödeme gücü.

Kural 2:

Bir hükümetin borcunu koruyacağından veya genişleteceğinden emin olmak için gereken tek şey, onu savaşa veya savaş tehdidine dahil etmektir.

Tehdit ve savaş ne kadar yıkıcı olursa, borç ihtiyacı da o kadar büyük olur.

Kural 3:

Bir ülkeyi savaşa (veya savaş tehdidine) dahil etmek için, güvenilir askeri güce sahip düşmanlara sahip olması gerekli olacaktır.

Böyle düşmanlar zaten varsa, daha iyi.

Varsa ancak askeri güçleri yoksa, savaş makinelerini inşa etmek için gereken parayı onlara sağlamak gerekecek.

Eğer bir düşman hiç yoksa, o zaman oluşturmak biri düşman bir rejimin yükselişini finanse ederek.

Kural 4:

Nihai engel bir hükümettir. düşüşler savaşlarını borçla finanse etmek.

Her ne kadar bu nadiren gerçekleşse de, öyle olduğunda, iç politik muhalefeti ya da bu hükümeti iradenize daha uyumlu bir hükümetle değiştirmek için bir devrim teşvik etmek gerekecektir.

Devlet başkanlarının öldürülmesi bu süreçte önemli bir rol oynayabilir.

Kural 5:

Hiçbir ulusun kalmak askeri açıdan düşmanlarından daha güçlüdür, çünkü bu barışa ve borcun azalmasına yol açabilir.

Bu sözde “güç dengesi” ni gerçekleştirmek için çatışmanın her iki tarafını finanse etmek gerekebilir.

Savaşçılardan biri sizin çıkarlarınıza düşman olmadıkça ve bu nedenle yok edilmeleri gerekmedikçe, her iki tarafın da belirleyici bir zafer veya yenilgiye izin verilmemelidir.

Her zaman barışın erdemlerini ilan etmelisiniz, ancak söylenemeyen amaç sürekli savaştır.

Bu Blueprint’i takip ederek, hepsine ve sonra bazılarına sahip olabilirsiniz (bu arada bir faiz cezasıydı …).

Ancak, bu değil yani finanse etmelisin her savaş benzeri bir grup geliyor.

Kimi tehdit ettiklerine ve başarılı olma olasılıklarına bağlıdır.

Bir Vaka Çalışmasına bakalım:

1830’da Hollandalılar Belçika’daki konularından bir ayaklanma ile karşı karşıya kaldılar.

Hem iktidar hükümeti hem de devrimciler, çatışmalarını finanse ettikleri için Rothschild’lere bağımlıydılar.

Hollandalı yöneticiler krediler için güvenilir müşterilerdi ve en önemlisi, faiz bu krediler.

Eğer iktidara gelirlerse eski kukla rejiminin borçlarını onurlandırmayı reddeden isyancılara jetondan daha fazla yardım sağlamak aptalca olurdu.

Salomon Rothschild açıkladı:

“Bu beyler bir ihtiyatlılık ve ılımlılık çizgisi izlemeye karar vermedikçe bize güvenmemeliler … Şerefiyemiz henüz kulüpleri bizi yenecek ellere, yani savaş yapmak için para ödünç verme noktasına kadar uzanmıyor ve sürdürdüğümüz krediyi tüm çabalarımızla ve tüm araçlarımızla mahvetmek. “

Bu durumda, devrim silahlardan ziyade müzakere yoluyla çözüldü.

Yine de, Brüksel’deki yeni hükümet mali devralma için doğal bir hedefti.

Aslında, James Rothschild o zamandan beri bu tür operasyonların modeli haline gelen stratejiyi ortaya koydu:

Diyerek şöyle devam etti: “Şimdi kendimizi o ülkenin maliyesinin mutlak ustaları yapmak için kullanmamız gereken an. İlk adım kendimizi Belçika’nın yeni Maliye Bakanı ile samimi bir temelde kurmak, güvenini kazanmak ve hepsini almak olacak. bize sunabileceği hazine bonoları. “

Hem büyük hem de küçük savaşlar her zaman Avrupa’ya bir plaket olmuştur, ancak Merkez Bankacılığı ve fiat para ile finanse edilmesi neredeyse kalıcı hale gelene kadar kolay değildi.

İngiltere Bankası 1694 yılında bir savaşı finanse etmek amacıyla kuruldu.

O zamandan beri, gördüğümüz gibi, savaş Avrupa’da yaygındı.

1689-1697 Augsberg Ligi Savaşı

1702-1713 İspanyol Miras Savaşı

1739-1742 Jenkin Kulağının Savaşı

1744-1748 Avusturya Miras Savaşı

1754-1763 Fransız ve Hint Savaşı

1793-1801 Devrimci Fransa’ya Karşı Savaş

1803-1815 Napolyon Savaşları

Bu Avrupa çatışmalarına ek olarak, Amerika ile de iki savaş vardı: Bağımsızlık Savaşı ve 1812 Savaşı.

1689-1815 yılları arasındaki 126 yılda İngiltere 63 savaştaydı.

Bu savaşta her iki yılda bir.

Diğerleri harcandı hazırlamak savaş için.

Zaferle ya da yenilgiyle bitse de, sonuç sadece Avrupa “güç dengesini” korumuş ya da restore etmiştir.

Ve bu savaşlardan herhangi birinin en kalıcı sonucu tüm devletler için genişletilmiş devlet borcuydu.

https://www.youtube.com/watch?v=ZaCpvrmPt8U

“Bankers Wars – The Blueprint” için 7 yanıt

Artvin merkezden ben ali. Selam herkese sayfa harbiden mükemmel, facebookta paylaştım 29-07-2020 22:05:11

Ağrı merkezden ben gaye. Slm sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım 30-07-2020 01:45:59

Ardahan merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 30-07-2020 02:16:17

Uşak merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar web siteniz vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım 06-08-2020 18:58:50

Gümüşhane merkezden ben Gürbüz. Selam herkese sayfa ciddiyim iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 10-08-2020 19:18:16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir