Şubat 2020’den bu yana her gün, yerel kasaba gazetenizden büyük uluslararası satış noktalarına kadar her haber kaynağında COVID-19 ile ilgili bir başlık yer alıyor. Bu “(şehir adını girin) ‘de 5 yeni COVID19 vakası” veya “COVID19 bir ırkı / etnik kökeni diğer ırk / etnik kökene göre daha fazla etkiliyor” veya “(eyalet adı girin) COVID19 kısıtlamalarını gevşetiyor, daha fazla vakaya hazırlıklı olun” olabilir. Basın, hemen hemen herkes üzerinde etkisi olan bir hikaye yayınlamanın o kadar kolay olmadığını çok seviyor çünkü tek yapmaları gereken bir tıklama yem stili başlık yazmak ve kiraz bazı verileri seçmek veya bir milyon uzmandan biriyle röportaj yapmak ve bu da devam edecek. insanlara korku salmak. Tıklama ve görüntüleme almaya devam etmek için COVID ile diğer sorunlar arasındaki korelasyonları bulabilecekleri kadar derine iniyorlar. Bir noktada, belirli bir ulusal medya kuruluşunun, bir finansal yayında göreceğiniz bir borsa izleyicisine benzer şekilde iyi veya kötü olmasına bağlı olarak kırmızı ve yeşil sayılarla ekranda bir COVID19 vaka izleyicisi vardı. İğrençti.

Manşetler neredeyse kaçınılmazdır ve onları görmezden gelseniz bile size bir şekilde ulaşacaktır ve hikayeye karşı konuşursanız COVID inkarcısı olarak etiketleneceksiniz ve diğer insanların ölmesini önemsemeyeceksiniz.

Benim çözümüm, bir hafta boyunca COVID haber başlıkları, röportajlar, sayılarla ilgili haberler veya basın toplantıları olmaması. Muhtemelen küresel bir salgın olduğunu fark etmezsiniz bile. Sorun şu ki, basının hayatta kalma korkusuna ihtiyacı var, böylece bunu kendiniz yapacaksınız. Haberleri kapatın, sadece bir hafta bile sosyal medyadan çıkın ve dışarı çıkın ve güneşin tadını çıkarın, bir barda bir bira alın ve birine merhaba deyin. COVID hakkında konuşmaktan kaçının ve sadece spor veya başka bir şey hakkında konuşun. Herkes bunu normale döndürürse, toplu aşılardan, aşı pasaportlarından ve üçlü maskelemeden bir filme gitmek çok daha kolay olurdu.

Açık olmak istiyorum, COVID inkarcısı veya bilim uzmanı değilim. Bu virüsün gerçekliğini anlıyorum ve hayatımızda sonsuza kadar bununla yaşama ihtimalimiz yüksek görelilik. Sadece hayata devam etmek, maskeyi atmak, alay edilmeden seyahat etmek ve kapalı gişe bir konsere katılmak istiyorum. Geçenlerde NY’nin excelsior adlı bir “COVID aşı pasaportu” hazırladığını gördüm (harika isim, değil mi?). 6 ay önce hepimizin bunun olduğunu söylediğimizi ve aptal komplo teorisyenleri olarak etiketlendiğimizi hatırlıyor musunuz? Mayısta bulduğumdan beri bu sayfada gördüğüm neredeyse her sözde “komplo” nun gerçekleşmesi komik. Keşke daha önce bulsaydım.

Author

17 Comments

1. Batman dan kimler var. Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır . merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha hayran bıraktı, teşekkürler , Emine – 162

2. Bu konu : ” Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır ” çok güzel. Selam herkese web siteniz inanki dikkatimi çekti, teşekkürler , doruk – 328

3. Malatya merkezden ben Hasan. Selamlar web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 28-03-2021 12:31:19

4. Bu konu : ” Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır ” çok güzel. Selam bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , banu – 402

5. Merhaba paylaşım yeminle dikkat çekici, facebookta paylaştım

6. Bolu merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi güzel, saolun 28-03-2021 12:32:05

7. Selam herkese web sitesi gerçekten mükemmel, sosyal medyada paylaştım

8. Iğdır merkezden ben memo. Merhaba paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 28-03-2021 12:33:54

9. Bu konu : ” Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 464

10. Bu konu : ” Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz valla hayran edici, face de paylaştım , Aylin – 400

11. Afyon merkezden ben hatice. Selam web sitesi yeminle çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 30-03-2021 17:42:04

12. elif yılmaz Reply

Adıyaman dan kimler var. Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır . Selamlar paylaşım harbiden hayran edici, face de paylaştım , elif yılmaz – 155

13. Kilis merkezden ben mehmet. Mrb siteniz inanılmaz hayran edici, şukuladım 10-04-2021 01:47:07

14. merhaba arkadaşlar web siten vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler

15. Balıkesir dan kimler var. Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır . Slm sayfa gerçekten güzel, sağolun , hatice – 79

16. elif yılmaz Reply

Hakkari dan kimler var. Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır . selamun aleyküm sayfan valla çok güzel, teşekkürler , elif yılmaz – 108

17. Bayburt dan kimler var. Basın, bir “feardemik” yaratmada suç ortağıdır . Slm paylaşımın inan ki çok iyi, sağolun , ahmet – 404

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link