Kategoriler
Genel

Başkan Dwight Eisenhower, 1961 Veda Konuşmasında, Ülkenin Seçilmemiş bir ‘Bilimsel-Teknolojik Elit’ Tarafından Yönetildiğini Peygamberlikle Uyardı

Başkan Dwight D. Eisenhower, Oval Ofiste oturan en zeki adamlardan biriydi. O sadece iyi bir lider değildi. Ayrıca 1961’deki veda konuşması sırasında Askeri Sanayi Kompleksi ile ilgili tartışmasıyla tanınan oldukça ileri görüşlüydü. Bu aslında Vietnam Savaşı ve her iki Körfez Savaşında gördüğümüzün, özellikle de bu şekilde yönlendirilenlerin bir tahminiydi. Askeri Endüstri Kompleksi.

Ancak aynı konuşmada, Amerika’nın karşı karşıya kalacağı başka bir zorluktan, bugün coronavirüs krizi sırasında çirkin kafasını yetiştirmenin gördüğümüz bir zorluktan bahsetti. Onun korkusu, bilimsel-teknolojik seçkinlerin politikayı yönlendireceğiydi. Bu alıntıyı okuduğunuzda, Dr. Anthony Fauci, Bill Gates ve diğer bilimsel-teknolojik seçkinleri aklınızda bulundurun.

Bilimsel araştırma ve keşifleri, olması gerektiği gibi tutarak, kamu politikasının kendisinin bir bilimsel-teknolojik elitin esiri olabileceği konusunda eşit ve zıt bir tehlikeye karşı da uyanık olmalıyız.

Bugün bunun çok açık bir şekilde gerçekleştiğini görüyoruz. Kilitleme politikalarını yönlendiren bilimsel-teknolojik elitlerdir. “Liderlerimiz” bu seçkinlere ulusumuza zarar verecek ve geleceğimizi yıkacak şekilde erteliyorlar. Bill Gates’i özellikle bizim NOQ Raporu Podcast’i ancak bu öğleden sonra Eisenhower’ın sözlerine ve bu son bölümde mevcut durumlara değinmiştim.

Liderlerimiz kararlarının neredeyse tamamen “onaylı” doktorlar tarafından alınmasına izin verdiği sürece, bu parçalı “sonları” kilitlenmelere devam edeceğiz. Bütün gerçekleri duymalıyız. Eisenhower’ın uyarısı dikkate alınmalıdır.

NOQ Raporu Podcast’i.

“Başkan Dwight Eisenhower, 1961 Veda Konuşmasında, Ülkenin Seçilmemiş bir ‘Bilimsel-Teknolojik Elit’ Tarafından Yönetildiğini Peygamberlikle Uyardı” için 25 yanıt

Karaman merkezden ben Emine. Merhaba herkese web siten gerçekten mükemmel, linkedinde paylaştım 18-06-2020 20:54:53

Bilecik merkezden ben banu. Slm bu web sitesi süper ötesi güzel, teşekkürler 01-07-2020 13:26:23

Diyarbakır merkezden ben gaye. Selam herkese web siteniz inanki iyi, linkedinde paylaştım 07-07-2020 13:30:45

Kırıkkale merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımınız valla dikkat çekici, şukuladım 09-07-2020 02:17:27

Iğdır merkezden ben Aylin. Selam siten vallaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 14-07-2020 16:09:50

Ardahan merkezden ben Emine. Selam herkese sayfa cidden çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 22-07-2020 14:59:27

Van merkezden ben ziya. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 24-07-2020 14:08:43

Edirne merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar web sitesi inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 24-07-2020 20:15:11

Bolu merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese siteniz inanki hayran edici, facebookta paylaştım 30-07-2020 10:52:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir