Resim yayınla

Fransa Cumhurbaşkanı, Avrupa kıtasındaki eski ihtişamını devletine geri döndürme ve onu yenilenmiş Birleşik Avrupa'nın yeni liderine dönüştürme hırsına sahiptir. Bu amaçla, Brest'ten (Brittany'nin batısında) Vladivostok'a (Uzak Doğu'da) barış ve ortaklık sağlamak için Avrupa Birliği ve Rusya'yı uzlaştırmak üzere yola çıktı. Bu nedenle, Zafer Bayramı Geçit Törenine katılmak için Putin'e bu yıl Mayıs ayında Moskova'yı ziyaret etmesine önceden izin vermişti.

Görünüşe göre, Macron, Moskova'ya geldikten sonra, ölenleri onurlandırmayı aklına getirmek ve geleceğe bakmak, Putin'e dostluk eli sunmak anlamına geliyor. Aynı zamanda, bu tür eylemlerle uzlaştırılmış gerçekliği yok edecek, çünkü çabalarının bazı meyvelerini umut ediyor, kaçınılmaz olarak başkalarını alacak.

Macron'un yılın büyük (Kremlin için) etkinliğine katılımı, varsayılan olarak, saldırgan militarist dış politikasından rahatsız olan ilk ve en başta Rusya'nın komşu ülkelerinin nüfusuna çağdaşlarımıza ihanet gösterecektir. Tam olarak ikincisi nedeniyle, Putin ve Rus yetkilileri ve kuruluş temsilcileri kendilerini uluslararası izolasyonda bulurken, Rus ekonomisinin tüm sektörleri – Batı eyaletlerinin ağır yaptırımları altında. Bilindiği gibi Kremlin, dış politikasını tamamen doğru olarak düşünmeye devam ediyor, ancak Rusya Federasyonu sınırları boyunca bir dizi sıcak ve donmuş çatışma henüz çözülmedi.

Avrupa'nın geleceği uğruna yardım elini Putin'e genişleten Macron, bu arada mevcut siyasi gerçekliği karmaşıklaştırıyor. Muhtemelen bu zor ikilemi doğru bir şekilde çözebileceğinden emin mi?

Böylece, 8 Mayıs 2020'de ırk ayrımcılığı, yabancı düşmanlığı ve anti-Semitizm ilkelerini izleyen totaliter bir rejim olan Nazi Üçüncü Reich'in teslimiyetinin 75. yıldönümü olacaktı. Kuşkusuz, Nazizm karşısındaki zaferin yıldönümü çeşitli kıtalarda (Londra ve Paris'ten Washington, Ottawa ve Canberra'ya) kutlanacak, ancak her şeyden önce Moskova'da vurgulanacak. Genel olarak, II.Dünya Savaşı'ndaki zafer, hem SSCB ideolojisinde hem de Rusya Federasyonu'nun neo-emperyal ideolojisinde (Kızıl İmparatorluğun yenilgisinden sonra) sıkı bir şekilde iç içe geçtiği sürece her zaman Rusların düşüncelerinde. Soğuk Savaşta). Post-totaliterizmden “egemen demokrasi” ye geçtikten sonra, modern Rusya, ne ekonomide, ne bilimde, ne de ortalama vatandaşların yaşam standardında ne de başarılardan övünemez. hak ve özgürlüklerinin korunması. Kremlin liderlerinin astlarına yeteri kadar tekrar edemedikleri tek başarı, dedelerinin 1945'te II. Dünya Savaşı'ndaki zaferi.

Aynı zamanda, modern Ruslar (ve bu arada Avrupalılar) onlar için oldukça yararlı bir şekilde, Kızıl Ordu'ya alınan askerlerin eski SSCB'nin tüm uluslarını temsil ettiğini, Stalinist askeri-sanayi kompleksinin endüstriyel potansiyel tarafından beslendiğini unutuyorlar. 15 Sovyet cumhuriyetinden (zorla kolektifleştirme, yapay kıtlık ve kitlesel baskılarla inşa edilmiş, on milyonlarca SSCB vatandaşı ölümüyle sonuçlanmıştır).

Putin, neredeyse tüm dünya liderlerini Moskova'ya zafer geçit törenine katılmaya davet etti. Şu anda, dünyanın büyük güçlerinin liderleri bu davet için sessiz kalıyor. Bay Macron rızasını vermek için acele etti mi?

Görünüşe göre, dünya liderleri Putin'in geçit törenine uluslararası toplumun gözünde son derece sembolik ve etkili bir eylem olarak büyük önem verdiğinin farkındalar.

Etkili uluslararası aktörlerin başlı ve alaycı Rus liderine ziyareti, Rusya Federasyonu'nun dünya düzenini yok etmek, uluslararası hukukun cehaleti, ortak Avrupa-Atlantik bölgesinin parçalanması ve dünyayı kaosa sürüklemek isteyen yıkıcı bir dış politikayı açıkça kutsar: yakıt ikmali Ermenistan ve Azerbaycan arasında şiddet, Transdinyester'i Moldova'dan koparmaya teşvik etmek, Güney Osetya ve Abhazya'yı Gürcistan'a karşı kurmak, Çeçenya'da kanlı çatışmalar, Baltık ülkelerinde etnik çekişmeleri arttırmak, Kırım'ı ilhak etmek, Ukrayna Donbass'ta savaşmak, Suriye'deki çatışmaya katılmak , Libya ve Venezuela ve sonuç olarak, seçim kampanyasında neredeyse tüm dünyada (Fransa dahil) zor müdahaleler. Daha sonra Moskova'da dünya liderlerinin katıldığı zafer yürüyüşü, Rusya Federasyonu'nun tüm bu eylemlerini dolaylı olarak onaylayacak ve Putin'in uluslararası tecritten kurtulmasına, fahri statüde uluslararası arenaya dönmesine ve müttefiklerini seferber etmesine izin verecek.

Merkel'in seçmenleri, II.Dünya Savaşı'nın karıştırılmasından kaynaklanan tüm Alman ulusuna özgü suçluluk kompleksi tarafından Putin geçit törenine katılımını kendilerine açıklayabilirse ve Kuzey Amerika seçmenleri dayanılmaz ve şüpheli Trump'ın taahhüdüne alıştılar Rus hackerları ve yolsuzlukların ana patronuna göre, Fransız vatandaşları Macron'un Putin'in “irade zaferi” ne dahil olduğunu onaylamak için iyi bir nedenten yoksun olacaklar.

Macron, G-7 liderleri arasında Putin ile uzlaşma için Moskova'ya gelen tek temsilci olursa, 1940'ta Üçüncü Reich ile ateşkes yapan ve başkanlık eden Mareşal F. Peten'in “tüm kredilerini alma” riskini alır. Vichy kukla rejimi), tüm Avrupalıların gözünde zayıflık, ihanet ve işbirliği ile ilişkilidir. Bu nedenle, Avrupa Birliği'ni bir bütün olarak yapmaktan ve özellikle Fransa'nın utanmasından kaçınmak için Başkan Macron, Moskova'da yapılacak bu şüpheli Mayıs olayını boykot etmelidir.

Kaynak: çevirisi Demokratik Avrupa

Author

124 Comments

1. Kocaeli merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfanız inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 07-02-2020 16:22:10

2. Denizli merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşım vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 07-02-2020 23:40:00

3. Düzce merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşımın inanki iyi, teşekkürler 07-02-2020 23:42:17

4. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim çok iyi, facebookta paylaştım

5. Aksaray merkezden ben banu. Merhaba sayfa ciddiyim hayran edici, saolun 08-02-2020 00:38:22

6. Kırşehir merkezden ben Emine. selam arkadaşlar web siten vallaha güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 08-02-2020 12:27:57

7. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım

8. Ankara merkezden ben Emine. Selamın aleyküm paylaşım valla hoşuma gitti, face de paylaştım 11-02-2020 23:21:44

9. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki güzel, linkedinde paylaştım

10. selam arkadaşlar web siteniz cidden iyi, twitter da paylaştım

11. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle hayran edici, teşekkürler

12. Kocaeli merkezden ben doruk. selam arkadaşlar paylaşımın inanki mükemmel, face de paylaştım 20-02-2020 03:56:24

13. Slm siten inanılmaz mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

14. Yozgat merkezden ben Gürbüz. Selamlar paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, saolun 28-02-2020 00:15:01

15. selam arkadaşlar paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, face de paylaştım

16. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten mükemmel, saolun

17. selamun aleyküm paylaşım inanılmaz çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

18. Sivas merkezden ben gaye. Selam herkese sayfanız inanki iyi, face de paylaştım 08-03-2020 19:12:26

19. selamun aleyküm web siteniz cidden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

20. Merhaba bu web sitesi inan ki mükemmel, linkedinde paylaştım

21. Mrb bu web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

22. Selam herkese bu web sitesi inan ki mükemmel, teraziye tıkladım

23. Merhaba paylaşım cidden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

24. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

25. Gaziantep merkezden ben mehmet. Merhabalar bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 01-04-2020 04:09:50

26. Tunceli merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımınız vallaha hayran edici, facebookta paylaştım 01-04-2020 13:28:14

27. elif yılmaz Reply

Kahramanmaraş merkezden ben elif yılmaz. Merhaba paylaşım yeminle dikkat çekici, şukuladım 02-04-2020 16:51:16

28. Selamın aleyküm paylaşımın valla çok güzel, sağolun

29. Selam herkese paylaşımınız yeminle çok güzel, facebookta paylaştım

30. Selam herkese sayfan inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

31. Hatay merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-04-2020 15:01:06

32. Selam herkese paylaşım vallaha billaha güzel, teşekkürler

33. Merhaba herkese sayfa inanılmaz hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

34. Siirt merkezden ben Aylin. Mrb paylaşımın yeminle dikkatimi çekti, saolun 29-04-2020 21:34:07

35. Mardin merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha iyi, saolun 30-04-2020 08:08:10

36. Aksaray merkezden ben ziya. Selam herkese sayfan gerçekten çok iyi, tebrikler 04-05-2020 04:57:52

37. Hakkari merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar siteniz harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 07-05-2020 16:33:58

38. Selamlar sayfanız vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım

39. Çanakkale merkezden ben Emine. Selam bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, tebrikler 14-05-2020 09:39:43

40. Merhaba web siteniz vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım

41. Selam herkese paylaşımın vallaha hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

42. Slm paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, şukuladım

43. Manisa merkezden ben doruk. Mrb web siten valla mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 30-05-2020 06:34:48

44. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

45. Merhaba herkese sayfanız inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım

46. Zonguldak merkezden ben doruk. Selam herkese web siteniz inan ki güzel, facebookta paylaştım 11-06-2020 02:19:45

47. Selam herkese web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım

48. Bursa merkezden ben banu. selam arkadaşlar paylaşımın gerçekten güzel, facebookta paylaştım 20-06-2020 03:02:20

49. Selamın aleyküm web sitesi yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

50. Çanakkale merkezden ben ali. Selamlar siteniz valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 09-07-2020 19:05:54

51. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

52. Trabzon merkezden ben ali. selamun aleyküm bu web sitesi inan ki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 18-07-2020 17:56:50

53. Tunceli merkezden ben gaye. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim güzel, şukuladım 30-07-2020 05:19:57

54. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha iyi, teraziye tıkladım

55. Merhaba herkese paylaşım valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

56. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese paylaşımınız valla çok iyi, twitter da paylaştım

57. Balıkesir merkezden ben ziya. Merhabalar paylaşımın harbiden güzel, face de paylaştım 06-09-2020 11:53:54

58. Düzce merkezden ben mehmet. Merhaba sayfan vallaha hayran bıraktı, teşekkürler 22-09-2020 20:23:29

59. elif yılmaz Reply

Selam herkese paylaşımın vallaha çok iyi, facebookta paylaştım

60. Tokat merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar web sitesi süper ötesi mükemmel, teşekkürler 02-10-2020 11:37:12

61. Ardahan merkezden ben Aylin. Selam herkese paylaşımınız vallaha iyi, facebookta paylaştım 06-10-2020 07:33:54

62. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm sayfanız vallaha çok iyi, sağolun

63. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Merhaba web sitesi inanki hayran edici, twitter da paylaştım , hatice – 355

64. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfanız cidden çok güzel, saolun , Hasan – 265

65. Mrb bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, sağolun

66. Batman dan kimler var. Başkan Macron için ahlaki ikilem . Selam siteniz gerçekten güzel, şukuladım , – 319

67. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi valla iyi, sağolun , ahmet – 116

68. Tekirdağ merkezden ben ahmet. selamun aleyküm web siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, tebrikler 10-11-2020 11:24:01

69. Gürbüz Reply

Merhaba herkese paylaşımın gerçekten çok iyi, sağolun

70. elif yılmaz Reply

Merhabalar paylaşımınız harbiden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

71. Erzincan dan kimler var. Başkan Macron için ahlaki ikilem . Selam siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, sağolun , ahmet – 432

72. Erzurum dan kimler var. Başkan Macron için ahlaki ikilem . selam arkadaşlar paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, teşekkürler , banu – 146

73. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Selam herkese siten harbiden iyi, sosyal medyada paylaştım , banu – 394

74. Düzce merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 08-12-2020 03:17:30

75. Isparta merkezden ben gaye. Selam herkese paylaşım harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım 15-12-2020 23:08:05

76. Hatay merkezden ben ali. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 20-12-2020 01:16:39

77. Selam herkese paylaşım süper ötesi güzel, face de paylaştım

78. Edirne merkezden ben hatice. Selamın aleyküm siteniz cidden dikkatimi çekti, şukuladım 24-12-2020 06:13:41

79. Kocaeli merkezden ben ahmet. Selamlar siteniz inan ki dikkat çekici, sağolun 01-01-2021 11:09:32

80. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfanız valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 349

81. Selamlar paylaşım süper ötesi çok iyi, teraziye tıkladım

82. Gürbüz Reply

Selam web sitesi harbiden güzel, face de paylaştım

83. Gürbüz Reply

selamun aleyküm sayfanız cidden çok güzel, linkedinde paylaştım

84. Hatay merkezden ben hatice. Mrb sayfa yeminle güzel, facebookta paylaştım 30-01-2021 09:04:11

85. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. selamun aleyküm siten harbiden mükemmel, teşekkürler , gaye – 384

86. Merhaba herkese web siteniz vallaha hoşuma gitti, tebrikler

87. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, twitter da paylaştım , mehmet – 127

88. elif yılmaz Reply

Ardahan dan kimler var. Başkan Macron için ahlaki ikilem . Selam sayfan vallaha mükemmel, sağolun , elif yılmaz – 137

89. Selam sayfan inan ki çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

90. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Selam siteniz gerçekten güzel, face de paylaştım , memo – 219

91. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Gürbüz – 75

92. Burdur dan kimler var. Başkan Macron için ahlaki ikilem . Mrb web siten harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım , Emine – 72

93. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten valla güzel, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 472

94. Çorum dan kimler var. Başkan Macron için ahlaki ikilem . Selamlar bu web sitesi harbiden çok güzel, sağolun , hatice – 293

95. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Selamlar web siteniz ciddiyim iyi, face de paylaştım , hatice – 5

96. elif yılmaz Reply

Selam web siteniz valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

97. elif yılmaz Reply

selamun aleyküm web sitesi inanki çok güzel, face de paylaştım

98. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , banu – 349

99. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. selamun aleyküm siten vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , ali – 456

100. Bolu merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar web siten cidden hayran edici, şukuladım 13-05-2021 10:35:56

101. Isparta merkezden ben ahmet. Slm web siten inanki hayran edici, facebookta paylaştım 20-05-2021 09:38:38

102. Düzce merkezden ben . selamun aleyküm web siten vallaha mükemmel, twitter da paylaştım 20-05-2021 11:49:37

103. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. Slm siteniz vallaha billaha iyi, tebrikler , ziya – 219

104. Bu konu : ” Başkan Macron için ahlaki ikilem ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 375

105. Selamlar sayfanız süper ötesi mükemmel, sosyal medyada paylaştım

106. Erzincan merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar sayfanız cidden mükemmel, twitter da paylaştım 07-06-2021 19:46:48

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link