11 Eylül gerçekleştiğinde hükümet, birkaç teröristin uçak uçurmayı öğrenmesi ve onları sadece kesiciler kullanarak ikiz kulelere çarpması için nasıl hazırlıklı olabileceğini söyledi. Bu, büyük güvenlik harcamalarının geçişine ve “güvenliğimiz” için tüm internetin devlet sunucularından dikkatlice incelenmesine ve yönlendirilmesine izin verdi.

Başkentimize yapılan vanilyalı DAİŞ saldırısı çeşitli sosyal medya siteleri üzerinden çalışmalara girdi ve planlandı. 4chan’da, bu ve diğer pek çok abonede, facebook gruplarında, twitter’da açık bir şekilde tartışıldı ve eminim diğer birçok yerde. İnsanlar bu etkinlik için tişörtler hazırladılar ve 6 Ocak’ın nasıl olacağını açıkça tartıştılar.

Sorum, güvenlik ağına ne olduğu? İnterneti dinlemek için harcanan milyarlarca dolara ne oldu? Çeşitli gruplara ve ağlara yerleştirildiğinden şüphelenilen tüm sözde CIA ve FBI ajanlarına ne oldu? 6 Ocak’ta DC’de kötü bir şeyin olacağına dair milyonlarca işaret vardı. Bu gizli değildi, açıktaydı. Trump taraftarlarını kötü göstermek için bir komplo olsaydı, milletimizin güvenliğinden sorumlu kişiler Meclis ve Senato üyelerini riske mi attı? Bana göre bu mantıklı değil. Bu aynı zamanda, hırsızlık yapan birçok ofiste bir güvenlik ihlali idi, casus operasyonları için dikkat dağıtıcı olarak kullanmak üzere kalabalığa katılan eyalet dışı aktörlerin bilgisayar ve telefon sistemlerini tehlikeye atıp atmadığını bilmiyoruz. . İnsanların başkente hücum etmesine ve milletvekillerimizin toplandığı güvenli alanlara erişmesine izin vermenin bir bütün olarak milletimize bir faydası yoktu. Bütün hükümet sistemimiz ne yaptıklarına dair bir fikri varmış gibi davranan aptallar mı? 6 Ocak hiç olmamalıydı 3 mektuplu acentemizin tamamı 9-11’den beri hazırladığımız şekilde çalışmadı ve hiçbir mazereti yok.

Okuduğunuz için teşekkür ederim ve belki cevaplardan bir şeyler öğrenebilirim. Bu kırmızıya karşı mavi bir argüman anlamına gelmiyor, sadece ulusların güvenlik altyapısının korkunç başarısızlığının bir gözlemi ve nedenini anlamaya çalışmak mı?

Author

20 Comments

1. Bu konu : ” Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? ” çok güzel. Selam paylaşım valla dikkatimi çekti, saolun , ahmet – 366

2. merhaba arkadaşlar web siteniz ciddiyim çok güzel, teşekkürler

3. Bilecik merkezden ben banu. Selamın aleyküm bu web sitesi yeminle hayran bıraktı, tebrikler 08-01-2021 17:25:31

4. Muş merkezden ben gaye. Selamın aleyküm sayfanız inan ki dikkat çekici, sağolun 08-01-2021 20:44:24

5. Bolu dan kimler var. Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? . Selam bu web sitesi inan ki güzel, facebookta paylaştım , gaye – 280

6. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim hayran edici, şukuladım

7. Sivas merkezden ben gaye. Slm sayfan valla hayran edici, linkedinde paylaştım 09-01-2021 17:24:56

8. Merhaba herkese bu web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, tebrikler

9. Diyarbakır dan kimler var. Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? . Selamın aleyküm sayfa gerçekten ilgi uyandırıcı, şukuladım , Hasan – 69

10. Tekirdağ merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler 16-01-2021 19:52:44

11. Tokat dan kimler var. Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? . Mrb web siten vallaha billaha güzel, tebrikler , – 423

12. Bu konu : ” Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? ” çok güzel. Selam paylaşımın ciddiyim iyi, face de paylaştım , banu – 36

13. Gürbüz Reply

Hatay merkezden ben Gürbüz. Slm web siteniz ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım 22-01-2021 23:17:21

14. Gaziantep dan kimler var. Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? . Selam herkese paylaşımın gerçekten mükemmel, teşekkürler , – 236

15. Bartın merkezden ben . Selamın aleyküm siten valla çok güzel, teşekkürler 02-02-2021 22:23:17

16. Elazığ dan kimler var. Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? . Merhaba paylaşım inan ki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 118

17. Yalova dan kimler var. Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? . Selamlar web siteniz ciddiyim çok güzel, tebrikler , memo – 28

18. Rize dan kimler var. Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? . Selam herkese sayfanız vallaha mükemmel, facebookta paylaştım , ali – 152

19. Bu konu : ” Başkent neden 6 Ocak’ta hazırlandı? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın harbiden iyi, saolun , memo – 202

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link