Kategoriler
Genel

Batı ne zaman ölümden korktu?

Bu salgın 100 yıl önce meydana gelmiş olsaydı ve bir mucize ile bugün sahip olduğumuz bilgiyi koruyabilseydik, atalarımızın toplumu kapatmayacak ve 100-200K ölüm için yaşamları yok edemeyeceğinden kuşkum yok.

Ne zaman ölümden bu kadar korktuk? Ölüm hayatın doğal bir parçasıdır. Bu durumda, ölmekte olan insanlar muhtemelen bir noktada gripten veya başka bir hastalıktan öleceklerdi. Üzücü ve ben kimseye ölüm istemiyorum, ama aynı zamanda hepimizin bu dünyada sınırlı bir zamanımız olduğunu anlıyorum.

Onlar için yas tutmayı ve hatta büyük anıtlar tutmayı anlıyorum. Ama neden Dünya’da birkaç yüz bin ölüm için sağlıklı insanların hayatlarını yok ediyoruz? Burada seçkinlerin niyetlerinden bahsetmiyorum, zaten bunun hakkında her şeyi biliyoruz. Daha çok ortalama Joe’nun zihniyetiyle konuşuyorum.

“Batı ne zaman ölümden korktu?” için 9 yanıt

Afyon merkezden ben doruk. Selamın aleyküm web siteniz yeminle çok güzel, teşekkürler 14-05-2020 20:22:30

Siirt merkezden ben Emine. selam arkadaşlar sayfan gerçekten güzel, teşekkürler 18-05-2020 10:56:46

Yozgat merkezden ben elif yılmaz. Selamlar web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım 19-05-2020 08:25:25

Çankırı merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımınız cidden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 21-05-2020 04:38:03

Rize merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm sayfan inanki çok iyi, twitter da paylaştım 30-05-2020 02:52:44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir