Kategoriler
Genel

Batı toplumunda İslam’ı normalleştirmenin amacı nedir?

Ben eski bir müslümanım ve çifte standartlara sahip bir müslümanım ve tüm din kendi içinde beni özüme sürüklüyor. Modern toplumda yeri yoktur. Tüm hayatımı kişisel hayatım boyunca dayatılan İslami kuralların baskıcı doğasıyla savaşarak geçirirken, Batı’daki Müslümanlar İslam’ın yasakladığı her şeyi yaparken İslam’ın nasıl büyük bir din ve her şey olduğunu konuşmayı severler. Bu günlerde pek çok genç Müslüman aslında Batı solcuları tarafından İslam’ı sorgulamaktan caydırılıyor ve sosyal savunmayla yüzleşmek istemedikleri için onu savunmaya istekli olan daha fazla insan yaratıyor. Batılı solcular, eski Müslümanları sessizlik içinde kalmamıza zorlamaktan hoşlanırken, üçüncü dünya ülkelerinde, aslen geldiğim gibi, giderek daha fazla insan İslam’ı sorgulamakta ve eleştirmektedir. İfade özgürlüğüne saygı duyulan Batılı ülkeler olacağını düşünürdünüz. Gerçek bir utanç. Batı kültüründe İslam ve müslümanların bu denli fazla hareket etmesinin nedeni ne olabilir? Neden insanları İslamiyet’ten terk etmekten açıkça vazgeçiyorlar? Batı ülkelerinde neden hiper normalleşiyor? Nihai hedef nedir?

Batı’da büyümüşsem, hala bu insanlar kadar cesur kalırdım gibi hissediyorum. Teşekkürler dünyanın farklı bir bölgesinde büyüdüm.

“Batı toplumunda İslam’ı normalleştirmenin amacı nedir?” için 14 yanıt

Karaman merkezden ben gaye. selam arkadaşlar web siten cidden çok iyi, facebookta paylaştım 30-05-2020 23:19:21

Samsun merkezden ben banu. Selam herkese sayfa cidden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 31-05-2020 02:48:31

Tekirdağ merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz yeminle güzel, face de paylaştım 17-06-2020 18:35:16

Bolu merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar web siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler 21-06-2020 14:58:18

Aksaray merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız yeminle hayran edici, şukuladım 21-06-2020 17:01:15

Bilecik merkezden ben gaye. Merhaba herkese paylaşımınız inanılmaz çok iyi, saolun 01-07-2020 13:22:58

Konya merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web sitesi cidden güzel, twitter da paylaştım 02-07-2020 03:21:59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir