Kategoriler
Genel

BBC – Uzmanlar, kızamığın insanlığı çok daha ölümcül virüslerden koruduğu konusunda uyarıyor, eğer öldürülürse bir katil virüs hayvanlardan insanlara atlayabilir ve kızamık aşısı sonsuza kadar devam etmediği sürece insanlığı savunmasız bırakabilir

BBC makalesinden alıntı: –

"Bir çok şey yerine oturmak zorunda kalacaktı. Kızamık bağışıklığını insan popülasyonundan çıkarmak, CDV'yi döken bir hayvan popülasyonu ve sonra ikisi bir araya geliyor.

"Yani, CDV gibi morbillivirüslerin endemik olduğu bir ülkeden kızamık bağışıklığını kaldırırsanız, insanların maruz kaldığına dair kanıtları görmeye başlamadan önce sadece bir zaman meselesi olur. Virüsün yeni ana bilgisayara adapte olup olmayacağı kalır görüldü ", dedi

Başka bir ekstrakt: –

İnsanlara geçiş yaparsa nasıl davranacağını tahmin etmek zordur.

"Kızamık enfeksiyonu yıkıcı komplikasyonlara sahip olabilse de, bu CDV ve normalde doğal konakçılarında ciddi hastalık üreten diğer morbillivirüslerden daha nadirdir," dedi Prof Cosby.

"CDV çok öldürücüdür ve normalde hastalığın ilerleyen aşamalarında beyni enfekte ederken, kızamık ile bu nadir, ancak gerçekten tehlikeli bir olaydır."

CDV de dahil olmak üzere tüm morbillivirüsler konakçılarında immün baskılamaya neden olduğu için ikincil bakteriyel enfeksiyonlara yol açabilir, özellikle pnömoniye ve bazı durumlarda ishale neden olabilir. hastalık "dedi.

Tam makale https://www.bbc.com/news/science-environment-50839868

“BBC – Uzmanlar, kızamığın insanlığı çok daha ölümcül virüslerden koruduğu konusunda uyarıyor, eğer öldürülürse bir katil virüs hayvanlardan insanlara atlayabilir ve kızamık aşısı sonsuza kadar devam etmediği sürece insanlığı savunmasız bırakabilir” için 43 yanıt

İstanbul merkezden ben mehmet. Merhabalar sayfan gerçekten çok iyi, şukuladım 01-01-2020 22:25:19

Bartın merkezden ben ali. Selamlar web siteniz inanılmaz çok güzel, saolun 10-01-2020 09:24:39

Mardin merkezden ben banu. Selam sayfanız süper ötesi ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 17-01-2020 03:09:27

Aydın merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşım yeminle mükemmel, saolun 08-02-2020 14:58:41

Çorum merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm sayfanız ciddiyim ilgi uyandırıcı, sağolun 14-02-2020 20:26:09

Erzurum merkezden ben ziya. Merhaba herkese web sitesi yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım 26-02-2020 18:32:17

Hakkari merkezden ben ziya. Mrb paylaşımın valla hoşuma gitti, face de paylaştım 02-03-2020 12:14:42

Erzincan merkezden ben banu. Selamlar web sitesi valla ilgi uyandırıcı, sağolun 08-03-2020 19:43:39

Sivas merkezden ben banu. Selamlar bu web sitesi vallaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 08-03-2020 22:55:22

Şırnak merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfan inan ki çok güzel, sağolun 09-03-2020 09:18:27

Erzincan merkezden ben Aylin. Mrb sayfanız vallaha iyi, facebookta paylaştım 22-03-2020 17:00:25

Tekirdağ merkezden ben banu. Selam web siteniz süper ötesi çok iyi, sağolun 26-03-2020 11:43:42

Selam herkese web siteniz yeminle dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir