Ben Amerikalıyım ama son birkaç yılda İsrail / Filistin durumuna giderek daha fazla ilgi duymaya ve yatırım yapmaya başladım. Yetişkin hayatımın çoğunda “her iki tarafın da kendini savunma hakkı vardır” gibi iğrenç ve anlamsız bakış açısına ve “herkesin geçinmesi” genel dileğine sahiptim. Sanırım 3-4 yıl önce bir turistin ilk elden anlatımını okuduğumda değişmeye başladı. Nereli olduğunu hatırlamıyorum ama hesabı açıkça hatırlıyorum. İsrail’den ayrılıp Filistin’e geçerken yaşanan şok edici farkı anlattılar. Ayrıntıların çoğunu hatırlamıyorum, ama İsrail’i açıkça bol miktarda paraya sahip, alışveriş, donmuş yoğurt dükkanları, güzel temiz sokaklar, bu tür şeyler olarak tanımladıklarını hatırlıyorum. ve sonra Filistin’e gittiler ve bunların hiçbiri yoktu. OP üzerinde büyük bir etki bıraktı ve dünyanın geri kalanının beslendiği “zavallı İsrail” anlatısını yeniden düşünmelerini sağladı. Kimsenin bu gönderiye aşina olup olmadığını bilmiyorum ama bunu tekrar okumak ve muhtemelen ailem ve arkadaşlarımla paylaşmak isterim. veya bu konuyu genişletebilecek biri varsa, daha fazlasını öğrenmek isterim.

30 Comments

1. Selamlar paylaşımınız vallaha billaha çok güzel, linkedinde paylaştım

2. Düzce dan kimler var. bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm . Selamın aleyküm web siten harbiden ilgi uyandırıcı, tebrikler , ali – 449

3. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan yeminle hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 274

4. Slm siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım

5. merhaba arkadaşlar sayfanız inanılmaz iyi, sağolun

6. Gürbüz Reply

Sinop merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, sağolun 17-05-2021 20:47:57

7. Adıyaman merkezden ben ahmet. Selamlar siteniz süper ötesi iyi, tebrikler 18-05-2021 01:22:01

8. Zonguldak merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siten inanılmaz mükemmel, teraziye tıkladım 18-05-2021 10:49:18

9. Ordu dan kimler var. bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm . Slm sayfan ciddiyim dikkat çekici, twitter da paylaştım , ahmet – 191

10. Selamlar web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

11. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Slm sayfan cidden hayran edici, face de paylaştım , ali – 170

12. Yalova merkezden ben Hasan. Selam herkese paylaşımınız inanki çok güzel, sağolun 26-05-2021 02:26:21

13. Mrb web siten vallaha çok hoşuma gitti, teşekkürler

14. Yozgat merkezden ben ali. Merhabalar siteniz valla hayran edici, saolun 30-05-2021 00:56:44

15. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Selam sayfanız inanki güzel, saolun , – 409

16. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa inanki çok güzel, facebookta paylaştım , ali – 266

17. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Slm sayfanız vallaha billaha dikkatimi çekti, face de paylaştım , Hasan – 459

18. Amasya dan kimler var. bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm . Selam paylaşımınız cidden çok güzel, şukuladım , hatice – 197

19. Manisa dan kimler var. bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm . merhaba arkadaşlar sayfa gerçekten hayran bıraktı, sağolun , banu – 300

20. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşım inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 399

21. Edirne dan kimler var. bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm . selamun aleyküm web sitesi inan ki hayran edici, teşekkürler , ali – 444

22. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Merhabalar sayfan cidden çok güzel, sağolun , mehmet – 314

23. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Selam web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , gaye – 100

24. Selam siteniz cidden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

25. Erzincan merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar web sitesi yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 15-07-2021 18:14:13

26. Bu konu : ” bc burada crossposting bc sanırım postayı orjinal olarak burada gördüm ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi inanki güzel, tebrikler , ali – 116

27. Artvin merkezden ben Hasan. Mrb sayfan harbiden hayran edici, şukuladım 20-07-2021 10:07:31

28. Konya merkezden ben doruk. Selam herkese siten harbiden hayran edici, saolun 21-07-2021 04:12:03

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link