Oldukça çılgın bir hafta oldu, buna hiç şüphe yok. Ben kendim burada ve dünya sahnesinde neler olup bittiğini takip ettim. Bu gece işyerinde kişisel ve kontrolüm dışındaki şeylerden bunaldım. Neyse ki küçük bir ekiple çalışıyorum ve bir ya da birkaç dakikamı kendime ayırmamdan memnunlar.

İnsanların yaşadığı belirsizlik ve güçsüzlük nedeniyle bazen ağır, ürkütücü geliyor.

Siyaseti (yurt içi veya uluslararası) internet dışındaki kendi kişisel alanımdan ayırmayı her zaman düşünmüşümdür, ancak şu anda bu, fişi tamamen çekmediğim sürece neredeyse imkansız görünüyor… tatil yaklaşıyor.

Şimdi anladım. Bugün olanlar gerçek bir bok ve dikkat etmemiz gerekiyor. Ama hayat bu kadar değil ve ben daha çok dolaşmak için biraz daha boş zamanın tadını çıkarmanın yanı sıra zihnin bu dünyanın altında olduğu gibi görünen kaçınılmaz entropiden kurtulmasına izin veriyorum.

Şu anda çoğunuz kadar ben de endişeliyim ama korkunun beni yönetmesine izin veremem, onu kullanmayı tercih ederim. İçimdeki ışığı açığa çıkar ve yaşamı şimdi olduğu gibi hisset… Sürekli belirsizlik dalgaları, rahatlığı ve dikkatimizi şimdiye kadar yok ettiğinde bile, onlar bizi bilmediğimiz sulara at.

Kendimi güçsüz ve biraz da kalbim kırık hissediyorum. Bu ülkeye 20 yıl önce geldim ve (ironik olarak) dünya tarihi dersine geç kaldığım için ilk gerçek dünya deneyimlerimden biri televizyonda 2. uçağın çarpmasını izlemekti. Bir devlete veya hükümete bağlılık kavramlarını bıraktım, sadece yanımdaki erkek ve kız kardeşlerin birlik, birlik ve birçok yönden özgürlük aramasını önemsiyorum.

Ve bu boktan şovdan yükselen duygularımın sahipliğini alacağım ve ayrıca bazı görüşlerin ortaya çıkmasına izin verdiğim lens aracılığıyla.

Kendinize geri adım atmak ve nefes almak için zaman verin. Görünüşe göre bok yakında daha da çılgınlaşacak. Ve bizi yönetmek, kırmak, birbirimize düşürmek isteyen bu güçler acımasız bir çözüme vardıklarında bile, size halkla ittifak kurmanızı tavsiye ediyorum; gerçek bok battığında senin yanında olmaya daha istekliler.

Partizanlık, dini inançlar, ideoloji, kahrolasılık vb. varsayımlar üzerine varsayımlar yoluyla sürekli olarak birbirlerine karşı çıkan ve birbirlerine havlayan r/komplo içinde (yıllardır) insanlar görüyorum. Bir bakıma, özgür bir toplumun nasıl işlemesi gerektiği: Akıl almaz ve makarbın dışında özgür fikir alışverişi.

Bununla birlikte, işler açıkça daha karmaşıktır ve reddit deneyimi bağlamında tırmanmıştır. Açıkça içimize sızdık, aldatıldık ve birçok kez aldatıcı taktiklerle kullanıldık. Bu çok açık. Reddit elbette gerçek dünya değil ve bunun arkasındaki argümanları zaten bildiğimiz şeylerle sağlamlaştırabiliriz. Ancak insanlar modern zamanlarda zayıf ve bunu göz ardı etmeye eğilimlidirler, bu yüzden kendilerini bu yere çok sayıda nedenden dolayı atıyorlar.

Tartışmaya ve tartışmaya devam edeceğiz ve bu yazı buna engel olmayacak ama hepinize hatırlatmak istedim:

Onlar sen, ben ya da bu harika dünyamız umurunda değil.

Siktir et, hepsini siktir et. Tamily’mi görmek için tatile gidiyorum.

arkadaşlar kendinize iyi bakın.

19 Comments

1. selam arkadaşlar sayfanız gerçekten çok güzel, sağolun

2. Bu konu : ” Belirsiz ve korkutucu zamanların ortasında olmamıza rağmen herkese hatırlatmak istedim. ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , gaye – 423

3. Erzincan merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar web siten vallaha billaha dikkat çekici, saolun 16-08-2021 15:31:48

4. Çankırı merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm web sitesi harbiden güzel, tebrikler 22-08-2021 14:22:53

5. Muş dan kimler var. Belirsiz ve korkutucu zamanların ortasında olmamıza rağmen herkese hatırlatmak istedim. . merhaba arkadaşlar web siten vallaha çok iyi, saolun , hatice – 118

6. Bu konu : ” Belirsiz ve korkutucu zamanların ortasında olmamıza rağmen herkese hatırlatmak istedim. ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi harbiden çok iyi, facebookta paylaştım , Emine – 7

7. Bu konu : ” Belirsiz ve korkutucu zamanların ortasında olmamıza rağmen herkese hatırlatmak istedim. ” çok güzel. Mrb paylaşımın vallaha billaha mükemmel, teraziye tıkladım , – 240

8. elif yılmaz Reply

Selamlar sayfan gerçekten dikkat çekici, twitter da paylaştım

9. Afyon merkezden ben emin. Slm web siteniz vallaha billaha iyi, twitter da paylaştım 01-09-2021 15:33:41

10. Selamlar sayfan inan ki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

11. Bu konu : ” Belirsiz ve korkutucu zamanların ortasında olmamıza rağmen herkese hatırlatmak istedim. ” çok güzel. Slm paylaşımın inanki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , emin – 144

12. merhaba arkadaşlar siten inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

13. elif yılmaz Reply

Osmaniye dan kimler var. Belirsiz ve korkutucu zamanların ortasında olmamıza rağmen herkese hatırlatmak istedim. . Selamlar sayfa inan ki dikkat çekici, teraziye tıkladım , elif yılmaz – 161

14. Hatay merkezden ben ziya. selamun aleyküm bu web sitesi valla hayran bıraktı, teraziye tıkladım 15-09-2021 05:08:17

15. Çanakkale merkezden ben gaye. selam arkadaşlar paylaşımın cidden çok güzel, teşekkürler 16-09-2021 05:26:24

16. Bu konu : ” Belirsiz ve korkutucu zamanların ortasında olmamıza rağmen herkese hatırlatmak istedim. ” çok güzel. Slm paylaşımınız cidden çok güzel, facebookta paylaştım , Emine – 359

Write A Comment