Afganistan’dan çekilen Biden stratejik olarak gerçekten aptal görünüyor. Rusya ve Çin üzerindeki baskıyı sürdürmemiz ve her ikisine de (ve İran’a) yakın üslere sahip olmamız gerekiyor peki o ne düşünüyor?

Peki … belki kaosu istiyordur? Afganistan’ın parçalanması, Rusya ve Çin’i bir karmaşa içinde bırakacaktı. Onu, bölgede büyük bir deniz varlığına ve gözenekli sınırlara casus göndermek için kullanabiliriz.

Myanmar / Burma boktan bir şova dönüşürken, muhtemelen yaz boyunca oraya çekileceğiz. Bu, Çin ile başka bir sınır. Tüm bunların orayı işgal etmek için bir bahane olmasını sağlayabilirdi. Ya da belki değil. Bazen komşuları istikrarsızlaştırmak da aynı derecede etkili olabilir.

Bunların hepsinin soğuk savaş stratejisinin ayırt edici özellikleri var. Bu arada Nato, doğu cephesinde bir şeyler peşinde. Bundan ne çıkaracağından emin değilim.

… ihwip tarafından gönderildi
[comments]

Author

27 Comments

1. Diyarbakır merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfanız vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım 14-04-2021 20:59:15

2. Manisa merkezden ben Aylin. Merhaba paylaşımınız cidden ilgi uyandırıcı, sağolun 14-04-2021 21:05:21

3. Bartın merkezden ben doruk. Slm paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, tebrikler 14-04-2021 21:07:59

4. Kırklareli dan kimler var. Ben anlamadım Ben yapmazsam … . Selam sayfanız inan ki güzel, twitter da paylaştım , Emine – 418

5. Iğdır merkezden ben memo. selam arkadaşlar sayfa yeminle güzel, twitter da paylaştım 26-04-2021 13:25:58

6. Bu konu : ” Ben anlamadım Ben yapmazsam … ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan inanki hayran bıraktı, tebrikler , emin – 496

7. Malatya dan kimler var. Ben anlamadım Ben yapmazsam … . Selamın aleyküm paylaşımın inan ki çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 328

8. Bitlis dan kimler var. Ben anlamadım Ben yapmazsam … . selam arkadaşlar sayfa vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ziya – 261

9. elif yılmaz Reply

Mrb paylaşımınız harbiden iyi, teşekkürler

10. elif yılmaz Reply

Ağrı dan kimler var. Ben anlamadım Ben yapmazsam … . Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi çok güzel, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 192

11. Kastamonu dan kimler var. Ben anlamadım Ben yapmazsam … . Selamın aleyküm siten valla çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 325

12. Mrb web siten ciddiyim hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

13. Bu konu : ” Ben anlamadım Ben yapmazsam … ” çok güzel. Selamlar siteniz vallaha çok hoşuma gitti, sağolun , ahmet – 307

14. Bu konu : ” Ben anlamadım Ben yapmazsam … ” çok güzel. Selamın aleyküm siten harbiden çok hoşuma gitti, saolun , gaye – 263

15. elif yılmaz Reply

Siirt merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 03-06-2021 04:31:04

16. Bu konu : ” Ben anlamadım Ben yapmazsam … ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten inanki iyi, saolun , Emine – 133

17. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Ben anlamadım Ben yapmazsam … ” çok güzel. Mrb sayfa ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 299

18. Selam web siteniz süper ötesi hayran edici, twitter da paylaştım

19. Merhabalar web sitesi harbiden iyi, linkedinde paylaştım

20. Manisa merkezden ben memo. Selam herkese sayfan gerçekten dikkat çekici, twitter da paylaştım 27-06-2021 20:53:21

21. Kayseri dan kimler var. Ben anlamadım Ben yapmazsam … . merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Emine – 286

22. Karabük merkezden ben mehmet. selamun aleyküm siteniz harbiden hoşuma gitti, face de paylaştım 09-07-2021 17:09:19

23. Edirne merkezden ben doruk. Merhabalar web siten inanki dikkatimi çekti, teşekkürler 16-07-2021 17:25:51

24. merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım

25. Selam herkese bu web sitesi inanılmaz hayran edici, teraziye tıkladım

26. Bu konu : ” Ben anlamadım Ben yapmazsam … ” çok güzel. Merhabalar web sitesi harbiden çok iyi, sağolun , hatice – 241

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link