Ben böyle hissediyorum ve birçok insan da böyle hissediyor

MORPHEUS: Ne demek istediğini tam olarak biliyorum. Size neden burada olduğunuzu söyleyeyim. Buradasınız çünkü bir şey biliyorsunuz. Bildiğiniz şeyi açıklayamazsınız, ama hissediyorsunuz. Tüm hayatınız boyunca bunu hissediyordunuz – dünyada bir sorun var. Ne olduğunu bilmiyorsunuz, ama orada, aklınızdaki bir kıymık gibi, sizi deli ediyor. Seni bana getiren bu duygu. Neden bahsettiğimi biliyor musun?

NEO:… Matris

MORPHEUS: Matris her yerde. Çevremizde. Şimdi bile, bu odada. Pencereden dışarı baktığınızda veya televizyonunuzu açtığınızda görebilirsiniz. İşe gittiğinizde… kiliseye gittiğinizde… vergilerinizi ödediğinizde hissedebilirsiniz. Sizi gerçeklerden kör etmek için gözlerinizin üzerinden çekilen dünyadır.

NEO: Ne gerçeği?

MORPHEUS: Sen bir köle olduğunu, Neo. Diğer herkes gibi, esaret altında doğdunuz. Koklayamadığınız, tadamayacağınız veya dokunamayacağınız bir hapishanede doğdu. Zihniniz için bir hapishane. [takes a deep breath] Ne yazık ki, hiç kimse Matrix’in ne olduğu söylenemez. Bunu kendin görmelisin: [Takes out two pills, one of which is red, the other of which is blue] Bu senin son şansın. Mavi hapı alıyorsunuz, hikaye bitiyor; yatağında uyanır ve inanmak istediğiniz her şeye inanırsınız. Kırmızı hapı alıyorsun, Harikalar Diyarı’nda kalıyorsun ve tavşan deliğinin ne kadar derine gittiğini göstereceğim.

Şimdi sana soruyorum, ne seçerdin?

“Ben böyle hissediyorum ve birçok insan da böyle hissediyor” üzerine 23 yorum

1. Kütahya merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese web siten valla dikkatimi çekti, sağolun 27-07-2020 16:55:11

2. Mersin merkezden ben banu. Merhabalar siteniz harbiden iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 05-08-2020 01:22:18

3. Sivas merkezden ben Emine. selamun aleyküm siteniz harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım 11-08-2020 13:46:50

4. İstanbul merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 13-08-2020 12:59:26

5. Elazığ merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha iyi, facebookta paylaştım 26-08-2020 19:04:54

6. Şanlıurfa merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar sayfanız harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 08-09-2020 07:23:39

7. Trabzon merkezden ben Emine. Merhaba herkese paylaşım vallaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 10-09-2020 09:30:26

8. Nevşehir merkezden ben elif yılmaz. Slm web sitesi gerçekten çok güzel, tebrikler 02-10-2020 10:46:18

Yorum yapın