Ben oy vermem.

Ömrümde. 95’te doğdu. 95’te doğdum. Demokratik bir cumhurbaşkanı, ardından bir cumhuriyetçi, ardından bir demokratik, ardından bir cumhuriyetçi ve şimdi de onu demokratik bir cumhurbaşkanı izledim. Yaptığım hiçbir şey bu oyların sonucunu değiştirmeyecek. Çünkü bu oylar nasıl yaşadığımın sonucunu değiştirmiyor. Hayatımın hiçbir noktasında bir aday pahasına etkilenmedim. Ben alt sınıfın sınırında büyüdüm. Hâlâ orta sınıftayım.

Benim kuşağım, terörist saldırılar, eğitim sisteminin çöküşü, konut piyasasının çöküşü, sağlık sisteminin çöküşü, herhangi bir pratik özgür iradenin düşüşünü yaşadı. Önemli değil çünkü ne yaptıkları önemli değil. Bize yardım etmek istemiyorlar. Bizi kontrol etmek istiyorlar. Konumsal olarak daha uzun süreye kadar önümüzdeki 2-4 yıl boyunca arkadaşlarının önünde iyi görünmek için sorumlu olan bir sonraki kişi olun. Ve tüm elde ettiğimiz bu.

Dürüst olmak gerekirse.

Her dönem için bize kimin rehberlik yapacağına karar vermek için “doğru” yu alırız. Bizim için çalıştıklarını anlayana kadar hiçbir şey değişmeyecek. Şu an itibariyle bize karşı çalışıyorlar. Biz insanız. Onlar bizim efendilerimizdir. Gerçekten köleliğin ortadan kalktığını mı düşünüyorsun? Kölelik kaldırıldı … “yasadışı” hale getirildi. Bana, beyin yıkamadan bu yana kırılmayan veya çözülmeyen, yasa dışı hale getirilen bir şey söyler misiniz? Bizler seçtiğimiz insanların kölesiyiz. Yine de onur duymalı ve onları övmeliyiz çünkü “onları seçtik” ve bu “halkın seçimi” idi.

(Tanrı hakkında bir gönderi değil)

Bu ülke Tanrı veya Zalimler tarafından yönetilecek. Neden inanç da olsa din sorun olarak görülüyor? Bariz kült benzeri hikaye kitabı anlatımlarının yanı sıra demek istiyorum. Tanrı, yalnızlık duygusuyla savaşmak için bir umut yapısıdır. Daha fazlası yok. Yine de doldurulmuş bir hayvanla ve uçucu yağlar yayan bir gece lambasıyla uyuyorsunuz çünkü 35 yaşındasınız ve bazen karanlık yerlerden korkuyorsunuz. Samantha daha mantıklı …

Ben oy vermem. Ben oyunu oynamıyorum. Kararlarım önemli değil çünkü günün sonunda. Hala gemideyiz, bir dolaba tıkılmış durumdayız. Belki periyodik olarak karıştırılır, üstümüzden biraz toz silinir veya üstümüze bir şey atılır, ama gerçekten sadece onların “şartlarına” uygun olarak çıkarız. Bazılarımız periyodik “kontrole” sahip olmaktan keyif alırken. Çoğumuz korku içinde olmalı ve sadece periyodik olarak kontrol edildiğimiz gerçeğine uyanmalı. O yüzden hayır oy kullanmıyorum. Ben sonsuza kadar kutunun içinde kalacak olan kırık, uyumsuz, işe yaramaz parçayım, sonsuza dek oyunu kafeste özgür iradem için memnuniyetle izliyoruz.

“Ben oy vermem.” üzerine 3 yorum

1. Hakkari merkezden ben ali. Selamın aleyküm paylaşım inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım 22-02-2021 13:41:05

2. Diyarbakır dan kimler var. Ben oy vermem. . selam arkadaşlar sayfa gerçekten çok güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 423

3. Ordu dan kimler var. Ben oy vermem. . Selam herkese paylaşım valla hayran edici, teşekkürler , gaye – 266

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link