Bu makaleyi buldum:https://www.israelhayom.com/2020/08/04/if-need-be-hezbollah-lebanon-will-be-made-to-pay/

Diyerek şöyle devam etti: “Bu, elbette her iki şekilde de çalışıyor. IDF, Şii terörist grupla akıl oyunları da oynayabilir ve Savunma Bakanı Benny Gantz’ın askeriye İsrail askerlerine veya sivillere herhangi bir zarar gelmesi durumunda Lübnan altyapısını hedef alması için talimat verdiğini bildiren haberler Beyrut’ta endişe.

Lübnan korkunç ekonomik, sağlık ve sosyal sıkıntılar içindedir. İhtiyacı olan son şey savaştır “

Bu, patlamadan bir gün önce yayınlandı.

Lübnan ve İsrail arasında devam eden bir sınır gerilimi vardı.

https://www.nytimes.com/2020/07/27/world/middleeast/israel-hezbollah-lebanon-fighting.html

https://www.israelhayom.com/2020/08/04/lebanon-calls-israeli-threats-a-declaration-of-war/

Lübnan medyasının Pazartesi günü bildirdiğine göre, “Üst düzey Lübnanlı yetkililer, İsrail’in son tehditlerini Hizbullah’ın Lübnan ulusal altyapısına yönelik grevlerle yanıt vermeye” bir savaş ilanı “olarak adlandırıyorlar.”

Amonyum nitrat, kokusuz kristalli bir maddedir ve kendi kendine yanmaz.

Bunun yerine, diğer malzemelerin yanmasını (yanmasını) hızlandırabilen bir oksijen kaynağı görevi görür. (tahmin et havada bol oksijen var)

Akaryakıtlarla birleştirildiğinde, amonyum nitrat, inşaat ve madencilik endüstrisinde yaygın olarak kullanılan güçlü bir patlayıcı oluşturur.

Katı yakıtlı roketlerde katı yakıtla karıştırılmış katı oksitleyici olarak kullanılır. Veya hibrit yakıt roketlerinde sıvı itici ile karıştırılır. Bununla birlikte, büyük roket motorlarında kullanımı, higroskopiklik, hacim değişikliği içeren oda sıcaklığına yakın faz dönüşümü ve düşük yanma hızı ve enerji gibi bazı olumsuz özellikleri nedeniyle sınırlıdır.

Yaygın olarak gübre olarak kullanılır.

Tarımda, amonyum nitrat gübre granül formunda uygulanır ve nem altında hızla çözünür.

Böyle bir felakete neden olacak başka bir yakıt kaynağı olmalı. (Videodaki kırmızı dumanı gördüyseniz kırmızı duman eksik reaksiyonu gösterir)

Avrupa Birliği’ndeki birçok ülke, daha güvenli olan kalsiyum amonyum nitrat oluşturmak için amonyum nitrata kalsiyum karbonat eklenmesini şart koşuyor. (Lübnan’ın Avrupa’dan ithal ettiği büyük bir neden var)

Author

65 Comments

1. Düzce merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar sayfan gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım 06-08-2020 01:09:01

2. selamun aleyküm siten inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım

3. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar bu web sitesi cidden çok güzel, şukuladım 06-08-2020 18:47:42

4. Niğde merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfa inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım 07-08-2020 09:40:05

5. Şırnak merkezden ben ali. Selamlar paylaşımınız vallaha mükemmel, şukuladım 13-08-2020 21:58:36

6. Selam siteniz ciddiyim mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum

7. Selam siten gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım

8. Uşak merkezden ben ali. Slm bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 26-08-2020 18:57:26

9. Ordu merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar web sitesi inanki dikkat çekici, tebrikler 28-08-2020 09:04:57

10. Bursa merkezden ben ahmet. Mrb bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, face de paylaştım 30-08-2020 09:16:47

11. Merhaba herkese web sitesi harbiden hayran bıraktı, teraziye tıkladım

12. Gürbüz Reply

Selamın aleyküm sayfa ciddiyim mükemmel, linkedinde paylaştım

13. Selam herkese siteniz valla çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

14. elif yılmaz Reply

Selamlar siten valla hayran edici, facebookta paylaştım

15. Selamın aleyküm siteniz cidden dikkat çekici, teşekkürler

16. Ankara merkezden ben Emine. Selamlar web sitesi cidden mükemmel, tebrikler 02-10-2020 11:22:44

17. Selam herkese bu web sitesi ciddiyim çok güzel, şukuladım

18. Kayseri merkezden ben . Mrb sayfanız inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım 27-10-2020 09:12:58

19. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. Mrb web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, şukuladım , Gürbüz – 82

20. Selamlar paylaşım inanılmaz ilgi uyandırıcı, şukuladım

21. Şırnak merkezden ben ahmet. merhaba arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 02-11-2020 09:35:25

22. Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımın inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ziya – 241

23. merhaba arkadaşlar sayfa valla çok hoşuma gitti, sağolun

24. Malatya dan kimler var. Beyrut komplosu . Slm web siteniz yeminle hayran edici, linkedinde paylaştım , mehmet – 2

25. Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız yeminle dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , mehmet – 318

26. Kırşehir dan kimler var. Beyrut komplosu . selam arkadaşlar sayfanız ciddiyim hoşuma gitti, facebookta paylaştım , memo – 203

27. Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi inan ki hayran edici, teraziye tıkladım , Aylin – 199

28. Hakkari dan kimler var. Beyrut komplosu . Selamlar siten inan ki güzel, linkedinde paylaştım , banu – 59

29. Merhaba paylaşımınız yeminle hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

30. Siirt dan kimler var. Beyrut komplosu . Slm siteniz ciddiyim dikkat çekici, facebookta paylaştım , doruk – 446

31. Merhaba web sitesi valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım

32. Merhaba paylaşımınız vallaha mükemmel, sosyal medyada paylaştım

33. elif yılmaz Reply

Samsun merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar web siten ciddiyim hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 19-12-2020 02:50:14

34. Selamlar paylaşım vallaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler

35. Tunceli dan kimler var. Beyrut komplosu . Merhabalar sayfa gerçekten hoşuma gitti, sağolun , banu – 83

36. Nevşehir dan kimler var. Beyrut komplosu . Slm siteniz yeminle dikkat çekici, saolun , Hasan – 384

37. Isparta dan kimler var. Beyrut komplosu . Merhabalar web sitesi harbiden çok güzel, facebookta paylaştım , gaye – 88

38. Merhaba paylaşımın ciddiyim iyi, twitter da paylaştım

39. Çanakkale merkezden ben emin. Merhaba siten inan ki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 12-01-2021 00:07:04

40. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki hayran bıraktı, teraziye tıkladım

41. selam arkadaşlar sayfan cidden hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

42. Ağrı merkezden ben Aylin. Selam sayfan ciddiyim çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 27-01-2021 00:10:48

43. İstanbul dan kimler var. Beyrut komplosu . merhaba arkadaşlar siteniz inan ki hayran bıraktı, teşekkürler , – 48

44. Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. Merhaba web siten harbiden çok güzel, facebookta paylaştım , ziya – 131

45. Selam sayfa inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

46. İstanbul merkezden ben mehmet. Selamlar sayfanız ciddiyim güzel, sosyal medyada paylaştım 27-02-2021 08:13:30

47. Muş merkezden ben ali. Mrb paylaşımınız gerçekten dikkatimi çekti, sağolun 04-03-2021 12:09:24

48. Giresun dan kimler var. Beyrut komplosu . Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle güzel, teşekkürler , ahmet – 98

49. Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim mükemmel, twitter da paylaştım , Hasan – 475

50. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. Selam sayfanız vallaha mükemmel, teşekkürler , Gürbüz – 15

51. selam arkadaşlar paylaşım harbiden çok iyi, sağolun

52. Bu konu : ” Beyrut komplosu ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız süper ötesi hayran bıraktı, sağolun , Hasan – 307

53. Bingöl merkezden ben ali. selamun aleyküm sayfan ciddiyim güzel, tebrikler 29-03-2021 22:02:21

54. Merhaba sayfa süper ötesi çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

55. Selam herkese web siten gerçekten dikkat çekici, linkedinde paylaştım

56. Antalya merkezden ben Emine. Selam herkese web siten ciddiyim dikkat çekici, linkedinde paylaştım 12-04-2021 20:47:15

57. elif yılmaz Reply

Merhabalar bu web sitesi inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

58. Selam paylaşımınız valla hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

59. elif yılmaz Reply

Kars dan kimler var. Beyrut komplosu . Merhaba siteniz süper ötesi dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 319

60. Denizli dan kimler var. Beyrut komplosu . Selamın aleyküm paylaşımınız inanki güzel, face de paylaştım , ali – 257

61. Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi iyi, sosyal medyada paylaştım

62. Bayburt dan kimler var. Beyrut komplosu . Merhaba herkese siten inan ki çok hoşuma gitti, saolun , – 493

63. Tokat dan kimler var. Beyrut komplosu . Merhabalar sayfan valla mükemmel, tebrikler , – 219

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link