Joe Biden’ın seçimleri kazanmasının sonuçlarıyla ilgili bu makaleyi okuyordum. (kimsenin ummadığı ama buradaki konu bu değil).

ABD seçimleri sadece ABD’nin bir sonraki başkanını seçmekle ilgili değil. Dünya meseleleri üzerinde göz ardı edilemez sonuçları vardır. Makale, “Kremlin, Biden Kazanma Beklentisiyle Giderek Daha Fazla Endişe Ediyor” hakkındadır.

Makaleden bazı ilgili alıntılar:

Moskova’da, Kremlin ve Güvenlik Konseyi analistleri Joe Biden başkanlığı için savaş oyunu senaryoları için fazla mesai yapmak

Çabalara aşina olan insanlara göre Rusya, nükleer silahlardan Çin ile ilişkilere, enerji ihracatına, yaptırımlara ve çok uzaktaki küresel çatışmalara kadar hassas konularda bunun ne anlama geleceğini belirlemeye çalışıyor. Liderliğe yakın insanlar, Trump’ın yeniden seçilmesi durumunda bağların iyileşmesi için pek çok ihtimal görse de, Biden’ın Rusya için muhtemelen kötü haber olacağını söyledi.

Rus yetkililer, Beyaz Saray’da kim olursa olsun ABD’deki “Rus düşmanlığının” değişmeyeceğini söylüyor. Ancak iki aday arasındaki zıtlık çarpıcı. Trump geçen hafta Çin ve postayla oy kullanmanın Rusya’dan daha büyük tehditler olduğunu söylerken, Biden, Moskova’ya karışmanın bedelini ödeyeceğini ve Rusya’ya rakip diyeceğini söyledi.

Kremlin’in kurduğu Rusya Uluslararası İlişkiler Konseyi’nin başkanı Andrey Kortunov, “Biden seçilirse, Rusya karşıtı bir platformda Batı’nın birleştirilmesiyle karşılaşacağız” dedi.

Kremlin’in Biden’e düşmanlığı, en azından 2011’de başkan yardımcısı olarak Moskova’yı ziyaret ettiği zamana kadar uzanıyor ve muhalefet liderlerine Vladimir Putin’in tekrar cumhurbaşkanlığına aday olmaması gerektiğini düşündüğünü söyledi. Kremlin’e yakın birine göre bu tür bir hakaret hemen unutulmuyor.

Görünüşe göre demokratlar dışında kimse Batı ile Rusya arasındaki gerilimin yeni bir tırmanışını istemiyor. Ayrıca Biden ile Ortadoğu’da muhtemelen yeni silahlı çatışmalar yaşayacaktık. 2016 seçimlerinden önce Hillary, seçilirse İran’a saldırmaya başlayacağını söyledi..

Author

81 Comments

1. Mrb web siteniz vallaha billaha hoşuma gitti, teraziye tıkladım

2. Kocaeli merkezden ben doruk. Selamlar bu web sitesi valla iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 28-09-2020 17:38:42

3. Kayseri merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar bu web sitesi yeminle çok güzel, facebookta paylaştım 28-09-2020 18:01:06

4. Ağrı merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar sayfanız inan ki çok güzel, tebrikler 28-09-2020 18:08:16

5. Merhaba herkese siten cidden hoşuma gitti, şukuladım

6. selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, twitter da paylaştım

7. Selam herkese bu web sitesi yeminle hayran edici, sağolun

8. merhaba arkadaşlar siteniz harbiden çok iyi, teraziye tıkladım

9. Gürbüz Reply

Diyarbakır merkezden ben Gürbüz. Slm sayfan inanılmaz hayran bıraktı, sağolun 02-10-2020 11:18:24

10. Kırıkkale merkezden ben ahmet. Merhaba herkese paylaşım cidden güzel, sağolun 05-10-2020 21:21:52

11. elif yılmaz Reply

Merhabalar web siten vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım

12. Erzurum merkezden ben ali. Selamın aleyküm sayfanız inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler 08-10-2020 06:26:10

13. Bolu dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Merhaba herkese siten vallaha billaha güzel, tebrikler , ahmet – 262

14. Mersin merkezden ben ali. Selamın aleyküm siten vallaha billaha dikkatimi çekti, face de paylaştım 18-10-2020 01:04:24

15. Adana merkezden ben ziya. Merhaba paylaşımın harbiden hayran edici, sağolun 19-10-2020 05:19:25

16. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Merhaba siten ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , banu – 107

17. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Selam bu web sitesi yeminle çok iyi, tebrikler , – 27

18. merhaba arkadaşlar sayfanız inanki mükemmel, linkedinde paylaştım

19. Tekirdağ merkezden ben mehmet. Merhaba herkese web siteniz vallaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım 30-10-2020 02:32:28

20. Karabük merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki dikkatimi çekti, şukuladım 01-11-2020 17:37:02

21. Mersin merkezden ben ziya. Merhabalar web sitesi harbiden hayran bıraktı, sağolun 04-11-2020 00:07:06

22. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşım cidden çok iyi, sağolun , Emine – 477

23. Kocaeli dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selamlar siten inanılmaz çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 74

24. Eskişehir dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Mrb bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Aylin – 495

25. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inanılmaz mükemmel, tebrikler , – 458

26. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz yeminle çok iyi, şukuladım , memo – 98

27. Karabük dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selamın aleyküm sayfan ciddiyim iyi, saolun , Aylin – 259

28. Karaman merkezden ben banu. Merhaba herkese web siten gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım 24-11-2020 00:39:36

29. Bayburt merkezden ben ahmet. Merhaba paylaşımın cidden iyi, linkedinde paylaştım 01-12-2020 16:24:09

30. elif yılmaz Reply

Malatya dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selam herkese paylaşım yeminle çok güzel, sağolun , elif yılmaz – 234

31. Bilecik dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . selam arkadaşlar web sitesi süper ötesi hoşuma gitti, twitter da paylaştım , emin – 142

32. Şanlıurfa dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selam herkese paylaşım cidden çok güzel, linkedinde paylaştım , – 461

33. Selamlar sayfan vallaha billaha güzel, linkedinde paylaştım

34. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi yeminle mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 351

35. Amasya dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selamlar web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler , mehmet – 383

36. elif yılmaz Reply

Tokat merkezden ben elif yılmaz. Selam sayfa cidden iyi, facebookta paylaştım 28-12-2020 23:06:27

37. Samsun merkezden ben doruk. Selam bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler 30-12-2020 03:21:18

38. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Selamlar web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ahmet – 323

39. Adıyaman dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Slm web sitesi süper ötesi dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 365

40. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. selamun aleyküm web siteniz valla iyi, saolun , Hasan – 216

41. Manisa merkezden ben ali. Merhabalar paylaşım gerçekten hoşuma gitti, şukuladım 06-01-2021 13:00:03

42. Sivas dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selamlar web sitesi valla hayran bıraktı, sağolun , Hasan – 408

43. Kars dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selamlar bu web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Emine – 228

44. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Selamlar web sitesi yeminle ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , ali – 401

45. Sivas merkezden ben ziya. Merhaba web siten harbiden çok güzel, şukuladım 19-01-2021 03:30:12

46. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Slm paylaşımın yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 137

47. Rize merkezden ben ahmet. Merhabalar siteniz gerçekten iyi, face de paylaştım 02-02-2021 15:43:19

48. Bolu merkezden ben ali. Merhabalar web siten süper ötesi hayran edici, şukuladım 05-02-2021 01:49:20

49. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Slm paylaşımın harbiden dikkat çekici, facebookta paylaştım , Gürbüz – 426

50. Adana dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Selam sayfan inan ki hayran bıraktı, teraziye tıkladım , hatice – 215

51. Siirt merkezden ben ahmet. Merhaba herkese siten inan ki mükemmel, linkedinde paylaştım 20-02-2021 22:34:07

52. Amasya merkezden ben mehmet. Selam herkese web siteniz inan ki hayran bıraktı, face de paylaştım 20-02-2021 22:38:05

53. Rize merkezden ben memo. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki çok iyi, teşekkürler 26-02-2021 13:44:05

54. elif yılmaz Reply

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Selam herkese paylaşımın inanılmaz çok iyi, teşekkürler 28-02-2021 03:56:16

55. İstanbul merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 01-03-2021 03:43:21

56. Rize merkezden ben Emine. Mrb paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, tebrikler 24-03-2021 06:35:16

57. Bartın merkezden ben . Merhaba bu web sitesi inan ki çok iyi, saolun 24-03-2021 09:34:02

58. Selam herkese paylaşım cidden çok güzel, sağolun

59. Selam herkese web siteniz vallaha billaha çok güzel, teşekkürler

60. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Selamın aleyküm siten valla mükemmel, saolun , ali – 334

61. selam arkadaşlar paylaşımınız inan ki dikkat çekici, tebrikler

62. Selamlar paylaşımın vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler

63. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Merhabalar sayfanız valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 30

64. Merhabalar bu web sitesi ciddiyim güzel, twitter da paylaştım

65. Gümüşhane merkezden ben emin. Merhaba herkese web sitesi inanılmaz dikkat çekici, teraziye tıkladım 14-04-2021 22:40:17

66. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. selamun aleyküm sayfanız inan ki iyi, sağolun , banu – 232

67. Slm sayfan vallaha hoşuma gitti, twitter da paylaştım

68. Slm paylaşımınız vallaha billaha mükemmel, şukuladım

69. İstanbul merkezden ben memo. Slm web siteniz vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 03-05-2021 08:24:59

70. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Merhaba paylaşımın harbiden çok güzel, tebrikler , Hasan – 295

71. Edirne merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar sayfanız gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım 07-05-2021 03:09:30

72. selamun aleyküm sayfanız inanki dikkat çekici, sağolun

73. Batman merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar sayfan cidden güzel, teşekkürler 19-05-2021 15:57:41

74. Rize dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . Merhaba sayfan vallaha ilgi uyandırıcı, face de paylaştım , ziya – 318

75. Şırnak dan kimler var. Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? . selam arkadaşlar web siten valla dikkat çekici, tebrikler , – 283

76. elif yılmaz Reply

Bolu merkezden ben elif yılmaz. Slm siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, şukuladım 22-05-2021 10:17:47

77. Tekirdağ merkezden ben Hasan. selamun aleyküm sayfan inanki dikkat çekici, facebookta paylaştım 09-06-2021 22:16:02

78. Bu konu : ” Biden galibiyetinin jeopolitik etkileri ne olabilir? ” çok güzel. Merhaba siteniz yeminle güzel, saolun , Hasan – 26

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link