Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış

Bir “siber erimeyle” ilgili epeyce gönderi gördüm, bu yüzden büyük bir teknoloji şirketinde çalışan, 25 e-posta tutan ve her hesap için farklı bir şifreye sahip 12 yönetilen web sitesi olan birinin tarafsız bir deneyimiyle tanıştırmak istedim.

Geçen hafta PSN hesabım ele geçirildi. İki faktörlü kimlik doğrulama yok, kayıtlı ödeme yöntemi, yeni konsol sürümü … tamam, bu benden.

Bu hafta GoDaddy ile hiçbir şirkette veya barındırma hizmetinde hiç görmediğim bir şey oldu. Giriş sayfaları, GoDaddy altında barındırılan tüm web siteleriyle birlikte aşağı indi. Bu anlaşılabilir bir durum, ancak korkutucu olan şey, telefon hatlarının da tehlikeye atılmış olmasıydı.

Makaleler, kilitlenmeler nedeniyle siber saldırılarda bir artış olduğuna işaret ediyor, ancak bu alt grubun bir üyesi olarak … hikayede daha fazlası varmış gibi geliyor.

Sıra dışı herhangi bir şeyi paylaşmaktan çekinmeyin ve şifrelerinizi değiştirdiğinizden emin olun.

DÜZENLEME: Güvenliği ihlal edilmiş PSN hesaplarının “organik” medya dışı raporlarında da bir artış oldu (reddit gönderileri, Twitter, YouTube yorumları. Yine, bu muhtemelen yeni sürümden kaynaklanıyor, ancak her zaman biraz paranoyak olmak iyi.

“Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış” üzerine 26 yorum

1. Siirt dan kimler var. Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış . Selam herkese paylaşımın ciddiyim iyi, sosyal medyada paylaştım , Gürbüz – 71

2. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. selamun aleyküm sayfan inan ki hoşuma gitti, saolun , Aylin – 495

3. Siirt merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım 05-12-2020 09:45:03

4. Sakarya dan kimler var. Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış . Merhabalar sayfa vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 109

5. Şanlıurfa dan kimler var. Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış . Slm siteniz harbiden hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ziya – 286

6. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım , Emine – 45

7. Nevşehir merkezden ben Hasan. Merhabalar bu web sitesi inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım 27-12-2020 00:31:16

8. Adana merkezden ben Aylin. Merhabalar paylaşımınız inanki dikkat çekici, linkedinde paylaştım 27-12-2020 22:26:56

9. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi harbiden hayran edici, facebookta paylaştım , Aylin – 250

10. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. Selam sayfa valla güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 169

11. Siirt dan kimler var. Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış . selam arkadaşlar bu web sitesi gerçekten çok iyi, tebrikler , ali – 448

12. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. selam arkadaşlar web siten cidden çok güzel, facebookta paylaştım , mehmet – 215

13. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, şukuladım , ali – 244

14. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. Slm paylaşımınız vallaha billaha çok iyi, linkedinde paylaştım , Hasan – 14

15. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. Selamlar paylaşımın inan ki iyi, teraziye tıkladım , memo – 243

16. Bu konu : ” Bilgisayar Korsanlığı ve Siber Saldırılarda Artış ” çok güzel. Selamın aleyküm siten harbiden çok güzel, linkedinde paylaştım , Emine – 95

Yorum yapın

Lütfen Paylaşın !

close-link