Bilim Sürtüşmesi? Ürkek yeni dünya; Bölüm 2

Ürkek yeni dünya; Bölüm 2

Sınıf savaşının geleceği – 4. Sanayi Devrimi – yukarıdan aşağıya kontrol mekanizmaları ve boşlukların genişletilmesi

Yazan Capt. Wardrobe Ağu 26th 2020

Dünya Ekonomik Forumu, küresel toplumda yeni bir paradigma sundu – insanın toplumsal varoluşunu çerçevelemek için teknolojik sistemlere doğru bir itici güç.

Endüstriyel devrimlerin, insan kaynaklarını kontrol etmek için teknolojinin ampirik politik kullanımı olduğu kanıtlanmıştır – Sürekli gelişen teknolojik ve kültürel ilerlemeye dayanan sanayileşmiş bir senaryo dahilinde insanlardan gelen girdi / çıktıları etkinleştirmek / devre dışı bırakmak / kontrol etmek için sistemler oluşturulmuştur. Bu yükseltmeler ‘iyileştirmeler’ olarak etiketlendi – ancak bu tür iyileştirmelerin aslında tüm insan kültürünün, yerli ve post modernin endüstriyel kontrolü ve boyun eğdirilmesinde kullanılan aynı mekanizmaların bir uzantısı olduğu hızla ortaya çıkıyor.

Önerdiğim şey şudur – hayvan şu ki; şahit oluyoruz; Şirket ve Devlet’in birleşmesinden kaynaklanan Kurumsal Faşizm olarak bilinen ideolojinin son aşamalarıdır … ancak amacı, totalistik kült kontrolünün şekillendirilebilir sanal dünyasını yaratmak ve tasarlamak olan Elitler’in Teknokratik unsurunu oluşturmak için yükseltilmiştir. Bu kontrolün yöntemi davranışsal ekonomiye dayanmaktadır. Askeri Endüstriyel devlet, Askeri Endüstriyel sağlık ve eğlence sistemine dönüştü.

Covid 19, Biyogüvenliğe dayalı gelişen küresel bir Totalitarizmi mümkün kıldı. Bir pandemi olarak adlandırılan bu durum, gezegenin 911’deki Terör Saldırıları olarak tanık olduğu ‘Katalizlenme olayından’ sonra başlangıçta farkında olmayan bir nüfusa yerleştirilen ‘terör’ korkusu durumu nedeniyle büyük ölçüde mümkün olmuştur. Otoriter tepkinin artması saldırılara karşı koruma ve güvenlik kisvesi altında demokratik sürecin ve İnsan haklarının kademeli olarak gevşetilmesi büyük ölçüde mümkün olmuştur.

4. sanayi devrimi, artırılmış gerçekliğin bir teknotopisi olmayı vaat ediyor ve yeni bir biyo makine arayüzleri çağına doğru bir itici güç – robotik üretim ve süper teknoloji sağlık hizmetleri – öneriler öne sürüldü ve şimdi insan veri etkileşimi için bir mimarinin kurulmasına tanık olabiliriz küresel olarak kapsanan uydu / yer bağlantılı süper güçlü internet veri yolu üzerinden sistemle.

Covid19 etkinliği, teknokratik seçkinlerin bu krizden yararlanmanın faydalarını duyurduğunu ve sonunda küresel bir ekonomik sıfırlama için ivme kazandığını gördü.

Teklifler, insan sonrası yapay olarak akıllı bir dijital defter tarafından oluşturulan ve kontrol edilen yeni bir ekonomi çağını öneriyor [blockchain] tabanlı sistem.

Kripto para – verilere dayalı sanal bir ‘para’ – servet alışverişi modu olarak gösterildi. Nakit gerçeği, kazanılmış bir durumu temsil edecek sanal jetonlarla değiştirilecektir. Toplumsal bir statü kazanma nosyonuyla, İnsanlık davranış temelli bir kontrol mimarisi içinde var olacaktır. Tüm insanların Avatar olduğu belirtiliyor. Bir oyun sanal alanı ortamında dijital varlıklarına “sahip olacaklar” ve “kontrol edecekler”.

Metanın geleceği, insanlığı şu yollarla geliştirmeyi vaat ediyor;

1. nesnelerin interneti

2. vücutların interneti

3. zihinlerin interneti

4. Reçetesi; kavramlarının yönetimi ve kontrolü;

[Food & sustenance]

[Disease & Medicine]

[Education & Employment]

[Housing & social welfare]

[Defense & Security]

[Entertainment & Culture]

tümü, yoğun nüfuslu akıllı mega-şehir ortamının gerçek bir mimarisi içinde bir sonraki seviye internetin dijital çerçevesi içinde.

Sınıfsız bir toplum mu olacak?

Soru kalır; bu tür bir mimari öneriliyor – bu da insanların sanal olarak bir dijital oyun gerçekliğinde var olmalarını sağlayacak. Başarı / başarısızlık ne olacak? nasıl ölçülecek?

Operant Conditioning tipi davranışçılığın artan çerçevesi, Covid 19 pandemisine otoriter tepkinin neden olduğu sürekli büyüyen panikte tanık olabilir. Birçok hükümet, salgınla mücadele için katı önlemlere uymayan kişilerden hizmetlere ve olanaklara erişimin geri çekileceğini önerdi.

Bunun, önerilen 4. Sanayi devriminde yaygınlaşacağını göreceğimiz kontrol mimarisi olduğu iddia edilebilir mi?

Eğer öyleyse – o zaman bir Teknofaşist neo fuedalizme tanık olduğumuz iddia edilebilir. İnsanlığı yukarıdan aşağıya bir perspektiften kontrol etmeye çalışan biri.

İlgili bağlamsal kaynaktan Kavramsal olarak alınan, işlevlerine göre dört grup sınıf sistemi öneririm [George Orwells 1984]

1 – Proles

Dom-küplerinde yaşayacak ve bunun iklim / yeşil sorunlar için iyi olduğuna inanacak şekilde eğitimli olacaklar Dikey çiftlikler aracılığıyla yetiştirilen böceklerden elde edilen ilaçlı proteinden oluşan robot dağıtılmış yiyecekleri yiyecekler. Muhtemelen sanal spor-eğlenceye dayalı faydacı kıyafetler giyecekler. Bu, tercih yanılsamasını tamamlamak için fahiş fiyatlarla satılacak.Seçimler, çevrimiçi sanal yaşamdaki göreve dayalı erişim kazanma programlarına yerleştirilen reklamlardan kaynaklanacak. Herhangi bir gerçek istihdam promosyonuna erişmelerine izin verilmesine rağmen, doğası gereği yanlamasına olacak bir terfi yanılsaması mevcut olacaktır.Onlara bir piyango kazanma şansı verilecek. 1 ila 100. seviyelerde erişim ve etkileşime sahip olacaklar. yönetiminin deneysel davranışsal komuta ve kontrolü için bir test ortamı olarak yedeklerdir;

[Food & sustenance]

[Disease & Medicine]

[Education & Employment]

[Defense & Security]

2 – Parti üyeleri [administration]

Görevler arasında zorunlu seçimin kontrolünün yönetimi; Cevapla / etkileşim kur AI küresel yönetim sistemi bölümlerde;

[Food & sustenance]

[Disease & Medicine]

[Education & Employment]

[Defense & Security]

1. ve 2. seviyelerde seyahate ve etkileşime erişime sahip olacak.

Buradaki yaşamın tüm yönleri, prolelere benzer şekilde kontrol edilir – yalnızca daha fazla erişim, biraz daha iyi zorlanmış yiyecek, kıyafet ve hizmet seçenekleriyle – yine yalnızca yanlara doğru tanıtım

3.1 – Parti sahipleri [Ideological mappers] [security]

Piramidin Tepesi gibi davranma / görünme işlevine sahip olun

Oligarşi ve Kan Hattı aileleri / Hanedanlar – 1-1000 seviyelerine kontrollü erişim ve 3.2 ile etkileşim ile herkese VIP erişim

ÜCRETSİZ HAREKET

EMLAK

ÖZEL ÇİFTLİKLERDE GERÇEK GIDA BÜYÜYOR

GİZLİ İŞÇİ / ZANAATKAR SINIFI YOLUYLA GERÇEK KIYAFETLER.

BÜTÜNSEL BİREYSEL SAĞLIK

3.2 – Gerçeklik tasarımcıları [Technocratic overlords]

tam bir gizlilik içinde var olmak

tüm alanlara erişim – 1-1000

Gelişmiş teknolojiye geliştirme ve erişim – gizli tutulur –

Mevcut zorunlu algılardan 50-100 yıl önce.

ÜCRETSİZ HAREKET

EMLAK

ÖZEL ÇİFTLİKLERDE GERÇEK GIDA BÜYÜYOR

GİZLİ İŞÇİ / ZANAATKAR SINIFI YOLUYLA GERÇEK KIYAFETLER.

BÜTÜNSEL BİREYSEL SAĞLIK

HERES 600 TRİLYON $$$ SORU – BUNLARIN ÇOĞU ZATEN Mİ OLUYOR?

“Bilim Sürtüşmesi? Ürkek yeni dünya; Bölüm 2” üzerine 17 yorum

1. Antalya merkezden ben elif yılmaz. selamun aleyküm sayfa inan ki dikkatimi çekti, şukuladım 26-08-2020 09:25:03

2. Bolu merkezden ben Emine. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha güzel, sosyal medyada paylaştım 26-08-2020 13:35:27

3. Siirt merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşımın gerçekten dikkat çekici, sağolun 04-09-2020 11:21:41

4. Ankara merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 16-09-2020 23:42:11

5. Uşak merkezden ben Aylin. Merhaba web siteniz gerçekten çok güzel, twitter da paylaştım 27-09-2020 09:39:23

6. Manisa merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşımın cidden çok güzel, linkedinde paylaştım 02-10-2020 09:55:00

7. Afyon merkezden ben Aylin. Merhabalar web sitesi harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım 02-10-2020 11:21:05

8. Ardahan merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfa harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım 19-10-2020 05:33:32

Yorum yapın