“Bilime güven” i ilk duymaya başladığımda bir şeylerin olduğunu biliyordum çünkü bu gerçekten “medyanın ve politik konuşanların bahsettiği bilime güven” anlamına geliyor. Bilimde güven, oksimoron olmalıdır, çünkü tüm bilimsel süreç teorileştirmeyi, titizlikle test etmeyi ve ayarlamalar yapmayı içerir.

“Bilim” terimi neredeyse meme kategorisindedir, burada çok geniş bir şekilde kullanılır ve temelde herhangi bir şeyi açıklar. Örneğin, bir grup insan için bir konuyla ilgili bir çalışma “bilim” olabilir, kuruluşlar tarafından çalışmalar yapılmadan önce yapılan tavsiyeler, bazıları için “bilim” olarak görülür. Asla bildiğimiz her şeye toplu bir bakış değil, daha ziyade orada çok sayıda çalışma nedeniyle inandığımız şeyleri yedekleyebilecek verileri seçiyoruz.

Geçmişte sayısız din örneğimiz olduğunu biliyorum ve bazen doğru olan bazı fikirleri engelleyen bilim kuruluşları var. Ancak, şimdi esas olarak belirli fikirlerin konuşulmasını engelleyen kuruluşlar gibi görünüyor.

Author

9 Comments

1. Gürbüz Reply

Slm paylaşımın cidden güzel, face de paylaştım

2. Aydın dan kimler var. “Bilime Güven” terimini kim başlattı? . Selamın aleyküm siteniz inan ki mükemmel, facebookta paylaştım , ahmet – 345

3. Mardin merkezden ben emin. Selamın aleyküm bu web sitesi inan ki iyi, twitter da paylaştım 16-04-2021 04:33:12

4. Kırşehir dan kimler var. “Bilime Güven” terimini kim başlattı? . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha dikkatimi çekti, teşekkürler , Aylin – 396

5. Yalova merkezden ben banu. Merhaba herkese sayfa gerçekten iyi, facebookta paylaştım 27-04-2021 17:46:04

6. Bu konu : ” “Bilime Güven” terimini kim başlattı? ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, şukuladım , Aylin – 123

7. Malatya merkezden ben gaye. Merhaba herkese sayfanız süper ötesi güzel, teraziye tıkladım 06-05-2021 22:01:22

8. Elazığ dan kimler var. “Bilime Güven” terimini kim başlattı? . merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha mükemmel, linkedinde paylaştım , banu – 305

9. Elazığ dan kimler var. “Bilime Güven” terimini kim başlattı? . Merhabalar siten yeminle çok iyi, face de paylaştım , hatice – 56

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link