Bilimsel düşünceye sahip bir toplumda ve dünyada yaşıyoruz. Bugün, bilimin bu dünyanın ne olduğu ve nedenleriyle ilgili nihai otorite olduğunu lanse ediyoruz. Bir şey ampirik olarak kanıtlanamıyorsa, o zaman doğru değildir.

Ben bu modele karşı değilim. Deneme yanılma, gerçekten de yeni şeyler öğrenmek ve yeni keşifler yapmak için harika bir yoldur.

Mesele şu ki, bilimde yapılan her yeni keşifle eski teori (ya da en azından bir kısmı) çürütülüyor. Bilimin kendisi, her bilimin bir dereceye kadar yanlış olduğu kanıtlanırsa, günümüzün bilimsel teorilerinin de yanlış olduğu konusunda aşırı bir olasılık çıkarabileceğimizi söylerdi.

Sorun şu ki, hiç kimse durum böyleymiş gibi davranmıyor. Bilimin bize şu anda söylediği her şeyin doğru olduğuna inanıyoruz.

Bu fikir hakkında ne düşünüyorsunuz?

14 Comments

1. Selam paylaşımınız vallaha billaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım

2. Bolu dan kimler var. Bilimle ilgili sorun . Selamlar siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , emin – 371

3. Bilecik dan kimler var. Bilimle ilgili sorun . Selamlar web sitesi harbiden dikkat çekici, şukuladım , gaye – 46

4. elif yılmaz Reply

Uşak merkezden ben elif yılmaz. Slm web siteniz inanki güzel, sağolun 10-08-2021 21:06:59

5. Bu konu : ” Bilimle ilgili sorun ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki dikkatimi çekti, teşekkürler , mehmet – 206

6. Bolu dan kimler var. Bilimle ilgili sorun . Merhaba paylaşımın inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ali – 234

7. Erzurum dan kimler var. Bilimle ilgili sorun . Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ahmet – 388

8. Merhaba herkese bu web sitesi inanılmaz mükemmel, twitter da paylaştım

9. Bu konu : ” Bilimle ilgili sorun ” çok güzel. selam arkadaşlar siten harbiden çok güzel, facebookta paylaştım , – 395

10. Bu konu : ” Bilimle ilgili sorun ” çok güzel. selamun aleyküm siten vallaha billaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Aylin – 60

11. Bu konu : ” Bilimle ilgili sorun ” çok güzel. Selam herkese web siten inanılmaz güzel, saolun , emin – 424

12. Bu konu : ” Bilimle ilgili sorun ” çok güzel. Merhabalar paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum , mehmet – 452

Write A Comment