Bilinen bir sorun, gerçek bir işlem yapılmadan ne kadar uzun tartışılırsa, sorunun tam olarak duyarsızlaştırılmasına ve kabulüne doğru o kadar yakınlaşırız.

‘Bilgi yanlılığı’ adı verilen bilinen bir bilişsel önyargı vardır. Temel olarak, insan eğilimi, eylemi etkilemediğinde bile daha fazla bilgi aramaktır ve bu kursu ne kadar uzun sürerse, döngüyü kırma ve bildiklerine göre hareket etme olasılıkları o kadar az olur.

Bu alt grubun neden kapatılmadığını sık sık merak ettim. Her gün burada, eğer doğruysa, en yüksek güçte olanlar tarafından tutulan en karanlık sırların bir açığa çıkması, bu gücün korunması için güvenilir bir tehdit olacağı mesajlar vardır.

Bu insanlar, çoğunlukla yapacaklarını yapma gücüne sahiptir. Acımasızca poke ve prodding, her konuyu inceleyen, her sırrı ortaya çıkarmaya ve kilitledikleri iskeletleri ortaya çıkaran bir grup insanın varlığını tolere etmeleri için gerçek bir neden yoktur.

Belki hariç.

Bu alt bölümden (ve buna benzer olanlardan), bize bir çıkış verilir. Bize ‘yalnız savaşta’ olmadığımız duygusu verildi. ‘Sürü’ aynı hizada tutulur, çünkü bunlar en azından sürünün bir parçasıdır. Ve bundan da öte, düşüncemizi kendilerine alıştırma gücüne sahip güçlü bir araçtır, böylece iğrenç ve saptanabilir olarak başlayan bir şey sonunda bizi öfkelendirmeyi bırakır, ancak sonunda bizi ilgilendiren bir şey olur, sonra bizi tahriş eder, eninde sonunda sadece küçük bir sıkıntı.

Güneşli bir günden karanlık bir binaya adım atmak gibi. İlk başta karanlık kör eder ve ışık için yalvarırız, ama ne kadar uzun süre karanlıkta bakmaya devam edersek, ayarlıyoruz. Sonunda, karanlığa alışkınız ve gayet iyi görebiliyoruz. Uçurum geriye bakıyor.

Bunun lehine çalışması için gerekli olan tek şey hiçbir zaman gerçek ve anlamlı bir işlem yapmamamızdır. Eski deyiş – ‘çubuklar ve taşlar kemiklerimi kırabilir, ancak kelimeler bana asla zarar vermez’ ironik bir şekilde bu durum için geçerlidir. Bildiklerimiz hakkında endişelenmiyorlar. Söylediklerimizden endişe etmiyorlar. Sadece harekete geçmeye karar verdiğimizde endişelenecekler.

Organize olmalıyız. Çocukları trafik ve kötüye kullananlara gerçekten zarar vermek için ne gerekeceğine karar vermeliyiz.

Hollywood’un organize boykotu harika bir başlangıç ​​olurdu. Sizce bu yarın herkesin TV’si kaldırımdaysa tepkileri ne olurdu? Paniğe kapılırlardı. Ve panik yapan insanlar özensizleşir. Maruz kalmak daha kolay hale gelir.

Eminim başka yollar da vardır. Uzun bir atışla bu alt kısımdaki en zeki insan değilim. Tek bildiğim bir şey yapmamız gerektiğidir, çünkü ne kadar uzun konuşursak, hiçbir şey yapmama riski o kadar yüksek olur.

“Bilinen bir sorun, gerçek bir işlem yapılmadan ne kadar uzun tartışılırsa, sorunun tam olarak duyarsızlaştırılmasına ve kabulüne doğru o kadar yakınlaşırız.” üzerine 25 yorum

1. Isparta merkezden ben ziya. Selam herkese paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım 04-09-2020 17:33:41

2. Muğla merkezden ben doruk. Selam paylaşım vallaha billaha güzel, face de paylaştım 09-09-2020 05:56:23

3. Yozgat merkezden ben elif yılmaz. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha dikkat çekici, şukuladım 02-10-2020 10:26:10

4. Isparta merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar siteniz vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler 02-10-2020 11:22:46

5. Artvin merkezden ben Emine. Merhaba herkese sayfa harbiden çok güzel, face de paylaştım 09-10-2020 15:53:12

Yorum yapın