Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme.

Önsöz:

COVID-19 gerçek bir virüstür (1. el deneyimi) ve tıpkı bir sağlık endişesi olması gerektiği gibi ciddiye alınmalıdır. Bununla birlikte, ABD’de pandeminin büyümesi, doğası gereği oldukça politiktir.

Zaman çizelgesi:

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, 2015 yılında “Bir Sonraki Salgın mı? Hazır değiliz ” VİDEO. Bu TedTalk’ta Gates, küresel bir salgına hazır olmanın önemini tartışıyor. Geçmiş salgınlar ve salgın hastalıklar üzerine düşünen Gates, plazma transfüzyonunun, aşı ilerlemesinin ve uluslararası seyahat kısıtlamalarının önemini tartışıyor.

Bill Gates, 2018 yılında Wuhan Üniversitesi’ne “uluslararası araştırma ağları ve veri paylaşım platformları kurmak ve Çin’deki sağlık sigortası sistemini iyileştirmek için politika önerileri geliştirmek” için 499.944 $ bağışta bulundu. KAYNAK.

7 Kasım 2019’da Netflix, “Explained” serisinin bir bölümünü yayınladı. “The Next Pandemic” başlıklı bölüm, Bill Gates’in pandemi hakkında daha fazla tartışmasını vurguluyor. Özellikle, Gates’in SARS virüsünü ve yarasalardaki kökenlerini yansıtması zaman alır. Ayrıca, yarasaların gelecekteki virüsleri diğer hayvanlara ve hatta insanlara yayma olasılığını tartışmaya devam ediyor. KAYNAK

2019’un sonlarında, göz doktoru Dr. Li Wenliang tarafından Çin’in Wuhan şehrinde yeni bir virüs bulundu. Dr.Wenliang, Çin’deki aile ve meslektaşlarının panik kışkırttığı için Çin makamları tarafından hızla susturulduğu konusunda uyardı. Yaklaşık bir ay sonra, Dr. Wenliang, COVID-19’a neden olan SARS-COV-2 ile sözleşme imzaladı. Bu virüs tüm dünyada endişe verici bir hızla yayılmaya başladı. Virüsün, yarasalardan da gelen SARS virüsünü taklit ettiği söylenir. KAYNAK

Mayıs 2020’de New York Eyalet Valisi Andrew Cuomo, devletin ve diğer eyaletlerin “gelecekte eğitimin nasıl görünmesi gerektiğini” belirlemek için Bill & Melinda Gates vakfı ile işbirliği yapacağını duyurdu. Cuomo, Gates ve diğer uzmanlar, devletin ve özel okulların geri dönmesine karşı salgın sırasında gençleri evde ve güvende tutarak teknolojinin uzaktan eğitim araçları olarak nasıl kullanılabileceğini tartışıyorlar. KAYNAK

Şimdi, bu sadece burada bıraktığım araştırma materyali. Bu konudaki düşüncem, Gates’in son 5 yılda pandemiklerle bu kadar büyük bir takibe sahip olduğunu ve şu anda önde gelen uzmanlardan biri olmaya devam etmesini ilginç bulduğum. Ayrıca, Microsoft’un ürünlerini eğitim amaçlı olarak satın alan okulların ve ajansların kazanabileceği kazanç Gates’in yararına olacaktır. Bunu şu anda ABD’nin siyasi iklimine ekleyen bu pandemi, bu yaklaşan seçimleri kazanmaları halinde Demokrat Parti’ye yıllardır uyguladıkları sağlık reformları için mühimmat verecektir.

Bunun hakkında bir fikrin var mı? Ek malzeme? (Dürüst olmak gerekirse bununla çok eğleniyorum. Kilitlenmeler sırasında bana bir şeyler veriyor)

… tooomuchrice tarafından gönderildi
[comments]

“Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme.” üzerine 21 yorum

1. Erzincan merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siten vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 17-08-2020 03:50:05

2. Gümüşhane merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız ciddiyim çok iyi, saolun 26-08-2020 13:01:18

3. Ağrı merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım 03-09-2020 12:53:48

4. Bursa merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten hayran edici, sağolun 17-09-2020 07:37:11

5. Bilecik merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfanız inan ki çok iyi, teşekkürler 02-10-2020 11:22:50

Yorum yapın