Önsöz:

COVID-19 gerçek bir virüstür (1. el deneyimi) ve tıpkı bir sağlık endişesi olması gerektiği gibi ciddiye alınmalıdır. Bununla birlikte, ABD’de pandeminin büyümesi, doğası gereği oldukça politiktir.

Zaman çizelgesi:

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates, 2015 yılında “Bir Sonraki Salgın mı? Hazır değiliz ” VİDEO. Bu TedTalk’ta Gates, küresel bir salgına hazır olmanın önemini tartışıyor. Geçmiş salgınlar ve salgın hastalıklar üzerine düşünen Gates, plazma transfüzyonunun, aşı ilerlemesinin ve uluslararası seyahat kısıtlamalarının önemini tartışıyor.

Bill Gates, 2018 yılında Wuhan Üniversitesi’ne “uluslararası araştırma ağları ve veri paylaşım platformları kurmak ve Çin’deki sağlık sigortası sistemini iyileştirmek için politika önerileri geliştirmek” için 499.944 $ bağışta bulundu. KAYNAK.

7 Kasım 2019’da Netflix, “Explained” serisinin bir bölümünü yayınladı. “The Next Pandemic” başlıklı bölüm, Bill Gates’in pandemi hakkında daha fazla tartışmasını vurguluyor. Özellikle, Gates’in SARS virüsünü ve yarasalardaki kökenlerini yansıtması zaman alır. Ayrıca, yarasaların gelecekteki virüsleri diğer hayvanlara ve hatta insanlara yayma olasılığını tartışmaya devam ediyor. KAYNAK

2019’un sonlarında, göz doktoru Dr. Li Wenliang tarafından Çin’in Wuhan şehrinde yeni bir virüs bulundu. Dr.Wenliang, Çin’deki aile ve meslektaşlarının panik kışkırttığı için Çin makamları tarafından hızla susturulduğu konusunda uyardı. Yaklaşık bir ay sonra, Dr. Wenliang, COVID-19’a neden olan SARS-COV-2 ile sözleşme imzaladı. Bu virüs tüm dünyada endişe verici bir hızla yayılmaya başladı. Virüsün, yarasalardan da gelen SARS virüsünü taklit ettiği söylenir. KAYNAK

Mayıs 2020’de New York Eyalet Valisi Andrew Cuomo, devletin ve diğer eyaletlerin “gelecekte eğitimin nasıl görünmesi gerektiğini” belirlemek için Bill & Melinda Gates vakfı ile işbirliği yapacağını duyurdu. Cuomo, Gates ve diğer uzmanlar, devletin ve özel okulların geri dönmesine karşı salgın sırasında gençleri evde ve güvende tutarak teknolojinin uzaktan eğitim araçları olarak nasıl kullanılabileceğini tartışıyorlar. KAYNAK

Şimdi, bu sadece burada bıraktığım araştırma materyali. Bu konudaki düşüncem, Gates’in son 5 yılda pandemiklerle bu kadar büyük bir takibe sahip olduğunu ve şu anda önde gelen uzmanlardan biri olmaya devam etmesini ilginç bulduğum. Ayrıca, Microsoft’un ürünlerini eğitim amaçlı olarak satın alan okulların ve ajansların kazanabileceği kazanç Gates’in yararına olacaktır. Bunu şu anda ABD’nin siyasi iklimine ekleyen bu pandemi, bu yaklaşan seçimleri kazanmaları halinde Demokrat Parti’ye yıllardır uyguladıkları sağlık reformları için mühimmat verecektir.

Bunun hakkında bir fikrin var mı? Ek malzeme? (Dürüst olmak gerekirse bununla çok eğleniyorum. Kilitlenmeler sırasında bana bir şeyler veriyor)

… tooomuchrice tarafından gönderildi
[comments]

Author

66 Comments

1. Slm paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, teşekkürler

2. Merhaba herkese sayfa inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler

3. Merhaba paylaşımınız cidden iyi, facebookta paylaştım

4. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar paylaşım vallaha güzel, linkedinde paylaştım

5. Merhaba herkese bu web sitesi cidden çok güzel, linkedinde paylaştım

6. Gürbüz Reply

Erzincan merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar siten vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 17-08-2020 03:50:05

7. Gürbüz Reply

Uşak merkezden ben Gürbüz. Merhaba sayfanız ciddiyim hoşuma gitti, teraziye tıkladım 18-08-2020 06:27:43

8. elif yılmaz Reply

Gümüşhane merkezden ben elif yılmaz. Selamlar paylaşımınız ciddiyim çok iyi, saolun 26-08-2020 13:01:18

9. merhaba arkadaşlar web siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım

10. Merhabalar siten inan ki çok iyi, facebookta paylaştım

11. Ağrı merkezden ben ali. selam arkadaşlar paylaşım ciddiyim hayran bıraktı, face de paylaştım 03-09-2020 12:53:48

12. Selam web siten harbiden güzel, teraziye tıkladım

13. Merhabalar sayfan inanılmaz hoşuma gitti, teşekkürler

14. Bursa merkezden ben doruk. Merhaba herkese paylaşımınız gerçekten hayran edici, sağolun 17-09-2020 07:37:11

15. Ankara merkezden ben ali. Selam sayfanız inanki hayran edici, teşekkürler 23-09-2020 10:56:47

16. Gürbüz Reply

Selam web sitesi inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım

17. Mrb paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım

18. Bilecik merkezden ben ahmet. Merhaba herkese sayfanız inan ki çok iyi, teşekkürler 02-10-2020 11:22:50

19. Selamın aleyküm sayfan valla hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

20. Merhabalar sayfanız ciddiyim hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

21. Burdur dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . merhaba arkadaşlar web siten inanılmaz çok iyi, teraziye tıkladım , Hasan – 487

22. Çankırı merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşımın vallaha dikkatimi çekti, şukuladım 28-10-2020 17:38:17

23. Selam siten inan ki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

24. Gümüşhane dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , ziya – 281

25. Mersin merkezden ben mehmet. Selam paylaşımınız valla çok iyi, facebookta paylaştım 07-11-2020 17:09:09

26. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız valla mükemmel, sağolun , Aylin – 342

27. merhaba arkadaşlar sayfanız yeminle hayran edici, teşekkürler

28. Şırnak merkezden ben emin. selam arkadaşlar siteniz vallaha güzel, teşekkürler 24-11-2020 00:36:48

29. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

30. Giresun dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi çok güzel, linkedinde paylaştım , – 16

31. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Mrb web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , ali – 95

32. merhaba arkadaşlar sayfan inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım

33. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Merhaba paylaşımınız cidden güzel, linkedinde paylaştım , emin – 8

34. Muş dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selam herkese siteniz vallaha billaha hayran bıraktı, teraziye tıkladım , Hasan – 86

35. Merhaba sayfanız cidden hayran bıraktı, tebrikler

36. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Slm siten inan ki dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , Hasan – 300

37. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Mrb web sitesi harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım , memo – 103

38. Eskişehir dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selamlar siten cidden hayran bıraktı, teraziye tıkladım , ahmet – 299

39. Artvin dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selamın aleyküm web siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, teşekkürler , – 459

40. Trabzon dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selamlar web siteniz cidden çok iyi, teraziye tıkladım , gaye – 145

41. Merhaba web siteniz harbiden çok hoşuma gitti, sağolun

42. Hakkari merkezden ben hatice. selam arkadaşlar siteniz inan ki çok iyi, facebookta paylaştım 15-01-2021 10:34:15

43. Denizli dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selamın aleyküm paylaşımın valla mükemmel, şukuladım , Aylin – 343

44. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi valla hayran edici, saolun , ziya – 180

45. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Selam herkese paylaşımınız inanılmaz dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ziya – 295

46. Aydın merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, şukuladım 28-01-2021 22:12:37

47. Merhaba herkese paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, şukuladım

48. Slm paylaşım inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım

49. Gürbüz Reply

Bingöl merkezden ben Gürbüz. Selam herkese paylaşım valla güzel, teraziye tıkladım 12-03-2021 03:07:07

50. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha dikkatimi çekti, twitter da paylaştım

51. Balıkesir merkezden ben ali. selamun aleyküm paylaşımınız ciddiyim dikkat çekici, teraziye tıkladım 17-03-2021 03:13:03

52. Selamlar sayfan harbiden dikkatimi çekti, facebookta paylaştım

53. Manisa dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selamın aleyküm web siteniz inanki hayran edici, tebrikler , Emine – 452

54. Rize dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selam herkese bu web sitesi harbiden iyi, tebrikler , – 437

55. Iğdır dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Mrb sayfanız süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 55

56. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 493

57. Merhaba herkese paylaşım vallaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

58. Kilis merkezden ben Gürbüz. Merhaba herkese bu web sitesi inanki hoşuma gitti, teşekkürler 28-04-2021 13:25:18

59. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Merhabalar siteniz gerçekten hayran edici, linkedinde paylaştım , hatice – 157

60. Kars dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Selam paylaşımın yeminle dikkat çekici, teşekkürler , Aylin – 202

61. Van dan kimler var. Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. . Merhabalar paylaşım inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım , doruk – 103

62. Bu konu : ” Bill Gates, 2020 Seçimi ve COVID-19: Noktaları Birleştirme. ” çok güzel. Mrb web siteniz inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım , emin – 156

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link