Bir Columbia Journalism Review ifşa Bill Gates’in küresel gazeteciliği kontrol etmek için BBC, NPR, NBC, Al Jazeera, ProPublica, National Journal, The Guardian, The New York Times, Univision, Medium, the Financial Times, The Atlantic’e 250 milyon dolardan fazla yol gösterdiğini ortaya koyuyor. Texas Tribune, Gannett, Washington Monthly, Le Monde, Center for Investigative Reporting, Pulitzer Center, National Press Foundation, International Center for Journalists ve diğer birçok grup. Etkisini gizlemek için Gates, bilinmeyen meblağları da subgrants diğer basın kuruluşlarıyla yapılan sözleşmeler için.

Basın rüşvetlerinin karşılığını aldı. Pandemi sırasında, satın alınmış ve beyin ölümü gerçekleşmiş haber kaynakları, tıp eğitimi veya düzenleme deneyimi olmamasına rağmen Bill Gates’e bir halk sağlığı uzmanı olarak davrandılar.

Gates ayrıca bağımsız doğruluk denetçilerinden oluşan bir orduya fon sağlıyor I dahil ederek Poynter Enstitüsü ve Gannett – doğruluk kontrol platformlarını “kötü niyetli kişileri susturmak” ve “yanlış komplo teorileri” ve “yanlış bilgilendirme” olarak “çürütmek” için kullanan, Gates’in savunduğu ve yatırım yaptığı suçlamalar biyometrik çipler, aşı tanımlama sistemleri, uydu gözetimi, ve Kovid aşıları.

CJR yazarı Tim Schwab, Gates’in medya armağanlarının şu anlama geldiğini söylüyor: “Gates Vakfı hakkında eleştirel haberler nadirdir. ” Bill ve Melinda Gates Vakfı, CJR’den gelen çok sayıda röportaj talebini reddetti ve gazetecilere ne kadar para akıtıldığını açıklamayı reddetti.

2007’de LA Times, tek kritik araştırmalar Gates Vakfı’nda, çocuk işçiliğiyle bağlantılı endüstriler gibi vakfının yardım etmek istediğini iddia ettiği insanlara zarar veren şirketlerdeki sahipliğini açığa çıkardı. Baş muhabir Charles Piller, “Soruları yanıtlamak istemiyorlardı ve hemen hemen her şekilde yanıt vermeyi reddettiler …

Soruşturma, Gates’in küresel sağlık fonunun, dünyanın yardım gündemini Gates’in kişisel hedeflerine nasıl yönlendirdiğini gösterdi (aşılar ve GDO bitkileri) ve Ebola krizi gibi hastalık salgınlarına müdahale etmek için acil durum hazırlığı gibi konulardan uzak.

Gates Vakfı’nın çocuk felci aşısı çabalarını araştırdıktan sonra serbest gazeteci Alex Park, “Sorularımızı atlattılar ve kapsamımızı zayıflatmaya çalıştılar” diyor.

Kaynak

Author

69 Comments

1. Mrb web siten gerçekten dikkat çekici, face de paylaştım

2. Düzce merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 05-09-2020 14:41:17

3. Hakkari merkezden ben banu. Merhaba herkese sayfanız ciddiyim iyi, sağolun 05-09-2020 15:01:25

4. Aydın merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web sitesi inanki dikkat çekici, tebrikler 05-09-2020 19:09:37

5. Aydın merkezden ben banu. Merhaba siten cidden güzel, teşekkürler 09-09-2020 06:18:07

6. Çorum merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım 09-09-2020 06:40:45

7. Şanlıurfa merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımın inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 16-09-2020 14:05:35

8. Selamın aleyküm sayfan süper ötesi ilgi uyandırıcı, teşekkürler

9. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selamlar web siten inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 21-09-2020 09:23:36

10. elif yılmaz Reply

Selam siten vallaha billaha güzel, şukuladım

11. Aksaray merkezden ben ali. Slm siteniz ciddiyim hayran edici, tebrikler 30-09-2020 07:52:00

12. elif yılmaz Reply

Aydın merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 02-10-2020 09:38:16

13. Gürbüz Reply

Tokat merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşım valla çok güzel, tebrikler 02-10-2020 11:20:15

14. Kırşehir merkezden ben banu. Selam sayfa valla çok iyi, face de paylaştım 09-10-2020 13:46:49

15. Merhaba herkese paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

16. Gürbüz Reply

Van dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Merhaba sayfan ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 155

17. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşım süper ötesi hayran bıraktı, şukuladım , Hasan – 342

18. Konya dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Selamlar paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 72

19. Gürbüz Reply

Selamlar bu web sitesi gerçekten hayran edici, sosyal medyada paylaştım

20. Gaziantep merkezden ben gaye. Selamlar sayfanız gerçekten dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 19-11-2020 03:57:14

21. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Merhaba paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, şukuladım , memo – 374

22. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selam bu web sitesi yeminle çok güzel, linkedinde paylaştım , – 396

23. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selam web siten süper ötesi dikkatimi çekti, teşekkürler , mehmet – 110

24. Adıyaman dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Selam herkese sayfan valla hayran bıraktı, şukuladım , mehmet – 220

25. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selamın aleyküm web sitesi yeminle güzel, şukuladım , doruk – 120

26. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selamlar web siteniz vallaha billaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 322

27. Bayburt dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . merhaba arkadaşlar siten ciddiyim dikkat çekici, şukuladım , ali – 357

28. Adıyaman merkezden ben Hasan. Merhaba herkese sayfanız yeminle hayran bıraktı, twitter da paylaştım 09-12-2020 03:03:38

29. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Merhabalar web sitesi cidden güzel, linkedinde paylaştım , ahmet – 338

30. Merhaba herkese bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, face de paylaştım

31. elif yılmaz Reply

İstanbul merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar paylaşımın harbiden ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 22-12-2020 08:14:04

32. Sakarya dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Merhabalar sayfa inanki ilgi uyandırıcı, tebrikler , gaye – 212

33. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selamlar sayfa vallaha billaha hayran bıraktı, face de paylaştım , hatice – 185

34. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selam herkese sayfan valla hayran edici, sağolun , gaye – 51

35. Osmaniye dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Selam herkese paylaşımın vallaha billaha mükemmel, tebrikler , doruk – 320

36. Ankara merkezden ben hatice. Merhaba web siten inanki dikkat çekici, saolun 10-01-2021 23:15:57

37. Trabzon merkezden ben memo. Merhaba siteniz harbiden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 11-01-2021 05:38:25

38. Edirne dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Selamlar paylaşımın süper ötesi çok güzel, sağolun , gaye – 48

39. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın harbiden çok hoşuma gitti, face de paylaştım , doruk – 365

40. elif yılmaz Reply

Manisa merkezden ben elif yılmaz. merhaba arkadaşlar siten ciddiyim çok iyi, saolun 13-01-2021 10:27:46

41. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selam siteniz inanki iyi, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 110

42. Selam herkese siteniz gerçekten güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

43. Bartın dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Merhabalar bu web sitesi harbiden çok iyi, teraziye tıkladım , gaye – 241

44. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımın harbiden mükemmel, sağolun , Emine – 136

45. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım , ahmet – 468

46. Çorum merkezden ben ahmet. Selam paylaşımın vallaha güzel, şukuladım 21-01-2021 16:51:21

47. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Selam paylaşımın inan ki çok iyi, sağolun , banu – 25

48. Samsun merkezden ben . Selamın aleyküm siteniz süper ötesi çok iyi, teşekkürler 29-01-2021 19:46:37

49. Gürbüz Reply

Merhabalar paylaşımınız inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım

50. Amasya dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Merhabalar web sitesi harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım , ziya – 48

51. selamun aleyküm paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım

52. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımın cidden hayran edici, tebrikler , Hasan – 182

53. Mrb paylaşım inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

54. Şanlıurfa dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Slm sayfan inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 294

55. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Merhaba herkese paylaşımınız ciddiyim çok iyi, tebrikler , mehmet – 481

56. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Mrb siteniz inan ki çok iyi, teraziye tıkladım , Gürbüz – 281

57. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Mrb paylaşım valla çok hoşuma gitti, teşekkürler , Hasan – 340

58. elif yılmaz Reply

Şanlıurfa merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm web siten süper ötesi hayran edici, tebrikler 01-03-2021 12:37:34

59. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. Merhabalar web sitesi valla iyi, teşekkürler , ziya – 434

60. Bu konu : ” Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle iyi, teraziye tıkladım , memo – 349

61. Manisa merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımın vallaha billaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 24-03-2021 19:49:30

62. Şanlıurfa dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Merhaba paylaşım ciddiyim güzel, sağolun , banu – 121

63. Gürbüz Reply

Adıyaman dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Selam herkese paylaşımın yeminle ilgi uyandırıcı, teşekkürler , Gürbüz – 498

64. elif yılmaz Reply

Konya merkezden ben elif yılmaz. Selam web sitesi inanki çok hoşuma gitti, sağolun 01-05-2021 17:51:48

65. elif yılmaz Reply

Çankırı dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Slm paylaşımın inanki güzel, linkedinde paylaştım , elif yılmaz – 153

66. Kütahya merkezden ben Emine. selamun aleyküm sayfan valla ilgi uyandırıcı, şukuladım 05-05-2021 16:16:10

67. Tokat dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 233

68. Eskişehir dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . selamun aleyküm paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, teşekkürler , Hasan – 269

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link