Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor

Bir Columbia Journalism Review ifşa Bill Gates’in küresel gazeteciliği kontrol etmek için BBC, NPR, NBC, Al Jazeera, ProPublica, National Journal, The Guardian, The New York Times, Univision, Medium, the Financial Times, The Atlantic’e 250 milyon dolardan fazla yol gösterdiğini ortaya koyuyor. Texas Tribune, Gannett, Washington Monthly, Le Monde, Center for Investigative Reporting, Pulitzer Center, National Press Foundation, International Center for Journalists ve diğer birçok grup. Etkisini gizlemek için Gates, bilinmeyen meblağları da subgrants diğer basın kuruluşlarıyla yapılan sözleşmeler için.

Basın rüşvetlerinin karşılığını aldı. Pandemi sırasında, satın alınmış ve beyin ölümü gerçekleşmiş haber kaynakları, tıp eğitimi veya düzenleme deneyimi olmamasına rağmen Bill Gates’e bir halk sağlığı uzmanı olarak davrandılar.

Gates ayrıca bağımsız doğruluk denetçilerinden oluşan bir orduya fon sağlıyor I dahil ederek Poynter Enstitüsü ve Gannett – doğruluk kontrol platformlarını “kötü niyetli kişileri susturmak” ve “yanlış komplo teorileri” ve “yanlış bilgilendirme” olarak “çürütmek” için kullanan, Gates’in savunduğu ve yatırım yaptığı suçlamalar biyometrik çipler, aşı tanımlama sistemleri, uydu gözetimi, ve Kovid aşıları.

CJR yazarı Tim Schwab, Gates’in medya armağanlarının şu anlama geldiğini söylüyor: “Gates Vakfı hakkında eleştirel haberler nadirdir. ” Bill ve Melinda Gates Vakfı, CJR’den gelen çok sayıda röportaj talebini reddetti ve gazetecilere ne kadar para akıtıldığını açıklamayı reddetti.

2007’de LA Times, tek kritik araştırmalar Gates Vakfı’nda, çocuk işçiliğiyle bağlantılı endüstriler gibi vakfının yardım etmek istediğini iddia ettiği insanlara zarar veren şirketlerdeki sahipliğini açığa çıkardı. Baş muhabir Charles Piller, “Soruları yanıtlamak istemiyorlardı ve hemen hemen her şekilde yanıt vermeyi reddettiler …

Soruşturma, Gates’in küresel sağlık fonunun, dünyanın yardım gündemini Gates’in kişisel hedeflerine nasıl yönlendirdiğini gösterdi (aşılar ve GDO bitkileri) ve Ebola krizi gibi hastalık salgınlarına müdahale etmek için acil durum hazırlığı gibi konulardan uzak.

Gates Vakfı’nın çocuk felci aşısı çabalarını araştırdıktan sonra serbest gazeteci Alex Park, “Sorularımızı atlattılar ve kapsamımızı zayıflatmaya çalıştılar” diyor.

Kaynak

“Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor” üzerine 16 yorum

1. Düzce merkezden ben ziya. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 05-09-2020 14:41:17

2. Aydın merkezden ben ziya. Selamın aleyküm web sitesi inanki dikkat çekici, tebrikler 05-09-2020 19:09:37

3. Çorum merkezden ben ali. Merhaba herkese siteniz süper ötesi çok güzel, face de paylaştım 09-09-2020 06:40:45

4. Şanlıurfa merkezden ben Emine. Selam herkese paylaşımın inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 16-09-2020 14:05:35

5. Şanlıurfa merkezden ben ahmet. Selamlar web siten inanki dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım 21-09-2020 09:23:36

6. Aydın merkezden ben elif yılmaz. Merhaba bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 02-10-2020 09:38:16

7. Tokat merkezden ben Gürbüz. Slm paylaşım valla çok güzel, tebrikler 02-10-2020 11:20:15

8. Kırşehir merkezden ben banu. Selam sayfa valla çok iyi, face de paylaştım 09-10-2020 13:46:49

9. Van dan kimler var. Bill Gates, MEDIA satın alıyor ve mesajlaşmayı kontrol etmek için bağımsız doğrulayıcılara fon sağlıyor . Merhaba sayfan ciddiyim çok hoşuma gitti, saolun , Gürbüz – 155

Yorum yapın