Bu yüzden çoğumuz Bill Gate’in aşı araştırma ve yönetimine katıldığının farkındayız, ancak kaçınız onun ortak temel eğitimi zorlayan kilit kişilerden biri olduğunu biliyor?

Şimdi, bir eğitimci değilim ve bir süredir okula gidemiyorum, okuduğum makaleler dışında ortak çekirdeğin eğitimi nasıl etkilediğine dair hiçbir fikrim yok. Öğretmen olan iki kuzenim var ve onlardan nefret ediyorlar, bunlardan biri artık devlet okullarında çalışmayı reddediyor (çünkü liberal btw, çünkü bahsettiğim makale liberter bir düşünce kuruluşundan geliyor). Belki de ortak çekirdeği ile biraz daha tecrübesi olan biri bu konudaki görüşlerini paylaşabilir.

Pasifik Araştırma Enstitüsü tarafından yayınlanan bir makaleye göre (https://www.pacificresearch.org/common-core-has-failed-americas-students/), ortak temel standartlar “yeni standartların benimsenmesinden sonraki 7 yıl boyunca başarıları okuyan 4. sınıf öğrencileri üzerinde önemli olumsuz etki” ve “8. sınıfların matematik başarısı üzerinde önemli olumsuz etki” yaratmıştır.

Ayrıca “öğrencilerin okuma yazma deneyimi ve sayı özellikleri gibi belirli okuma ve matematik kategorilerindeki performansı önemli ölçüde azaldı, Ortak Çekirdek ne kadar uzun süre geçerliydi.”

Makale, Standartlar, Uyum, Öğretim ve Öğrenme Merkezi (C-SAIL) tarafından yürütülen bir çalışmaya atıfta bulunmaktadır. Tam çalışma için aşağıdaki bağlantı:

https://www.c-sail.org/sites/default/files/Effects%20of%20CCR%20standards%20on%20stu%20achievement_4-2019_AERA%20DRFAT.pdf

Çalışma, ortak çekirdek uygulandığından beri öğrenci başarısını ölçmek için yapılan birkaç kaynak çalışmasına atıfta bulunmaktadır. Tembel için, “CSS’nin Öğrenci Başarısına Etkisi” sayfa 8’de bulunabilir.

Çalışmanın ortak yazarı “Ortak Çekirdeğin olumsuz etkilerinin büyüklüğü zamanla artma eğilimindedir.” Ve özellikle, kilit bir Ortak Çekirdek komitede görev yapan bir Stanford matematik profesörü uyarısında beşinci sınıfın sonunda Common Core’un matematik standartlarının kapsadığı materyalin “yüksek başarılı ülkelerin erken sınıf beklentilerinin bir yıldan fazla olduğunu” ve “yedinci sınıfın sonunda, [Common] Temel standartlar yaklaşık iki yıl geridedir. ”

Sadece Bill Gates’in şu anda Amerikalı çocukları aptallaştırdığını kanıtlayan Ortak Çekirdek Standartlarının büyük bir iticisi olduğunu merak ediyorum. Bu gölgeli anne piçinin dokunduğu her şey topluma bir şekilde zarar vermek anlamına geliyor.

TLDR; Bill Gates Amerikalı çocukları aşağılayan Ortak Temel eğitim standartlarının gerisindedir

Author

84 Comments

1. Kastamonu merkezden ben mehmet. Selamlar paylaşım vallaha billaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım 16-04-2020 21:11:57

2. selam arkadaşlar sayfan inan ki hayran edici, teşekkürler

3. Kastamonu merkezden ben gaye. Mrb paylaşım vallaha billaha hayran edici, face de paylaştım 20-04-2020 12:42:52

4. Selamlar paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

5. Burdur merkezden ben mehmet. Mrb siten yeminle çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 22-04-2020 19:02:20

6. elif yılmaz Reply

Kayseri merkezden ben elif yılmaz. Mrb sayfanız gerçekten hoşuma gitti, saolun 23-04-2020 04:53:23

7. Kırıkkale merkezden ben Aylin. selam arkadaşlar siteniz gerçekten hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 25-04-2020 23:47:44

8. Şırnak merkezden ben ali. Selam herkese siten vallaha hayran bıraktı, şukuladım 26-04-2020 01:48:42

9. elif yılmaz Reply

Merhaba siten vallaha dikkat çekici, teşekkürler

10. Yozgat merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşımın inan ki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 29-04-2020 20:15:01

11. Elazığ merkezden ben ziya. Selamlar siten vallaha billaha ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum 30-04-2020 01:49:04

12. Kırklareli merkezden ben gaye. merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi güzel, sağolun 04-05-2020 08:55:42

13. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki ilgi uyandırıcı, teşekkürler

14. Niğde merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfa vallaha billaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 07-05-2020 19:31:37

15. merhaba arkadaşlar web siteniz harbiden çok güzel, sosyal medyada paylaştım

16. Merhaba herkese web sitesi inanki çok hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

17. Kastamonu merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, şukuladım 14-05-2020 07:50:07

18. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese web siten inanılmaz çok hoşuma gitti, face de paylaştım

19. Merhaba herkese siten yeminle dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum

20. elif yılmaz Reply

Selam herkese web sitesi gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım

21. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha hayran bıraktı, şukuladım

22. Isparta merkezden ben ali. selamun aleyküm siten gerçekten ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 30-05-2020 00:59:13

23. Ağrı merkezden ben doruk. Slm bu web sitesi valla ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım 31-05-2020 23:30:43

24. Hatay merkezden ben mehmet. Mrb paylaşımınız süper ötesi iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 06-06-2020 16:32:24

25. Iğdır merkezden ben Emine. Mrb sayfanız cidden çok güzel, twitter da paylaştım 14-06-2020 20:29:09

26. Selamlar sayfan yeminle hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

27. merhaba arkadaşlar paylaşım vallaha billaha iyi, saolun

28. Kocaeli merkezden ben ahmet. Mrb paylaşımınız yeminle mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum 30-06-2020 05:12:16

29. Selam herkese web siten inanki mükemmel, linkedinde paylaştım

30. Merhaba herkese web sitesi valla dikkatimi çekti, saolun

31. Tunceli merkezden ben doruk. selam arkadaşlar sayfan ciddiyim hayran bıraktı, twitter da paylaştım 10-07-2020 15:58:16

32. Selam sayfan valla çok hoşuma gitti, face de paylaştım

33. Slm web sitesi inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım

34. merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi çok güzel, saolun

35. Mrb paylaşımın harbiden güzel, linkedinde paylaştım

36. Merhaba paylaşım gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım

37. Gürbüz Reply

selamun aleyküm sayfan vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

38. Çanakkale merkezden ben mehmet. Merhabalar bu web sitesi valla çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 18-08-2020 09:35:03

39. Gürbüz Reply

Selam herkese sayfanız inan ki mükemmel, facebookta paylaştım

40. Amasya merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle hayran edici, sosyal medyada paylaştım 26-08-2020 10:07:59

41. Gürbüz Reply

Merhaba web siten vallaha çok güzel, facebookta paylaştım

42. Merhaba herkese paylaşımınız yeminle ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

43. Gürbüz Reply

selamun aleyküm web sitesi cidden dikkat çekici, twitter da paylaştım

44. Selam paylaşımınız inanki çok iyi, linkedinde paylaştım

45. selam arkadaşlar bu web sitesi ciddiyim güzel, tebrikler

46. elif yılmaz Reply

Isparta merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfanız vallaha hayran edici, şukuladım 15-09-2020 04:55:48

47. Edirne merkezden ben Aylin. Selam siteniz inanılmaz dikkat çekici, facebookta paylaştım 25-09-2020 04:44:44

48. Selamlar siteniz valla hayran bıraktı, face de paylaştım

49. Kocaeli merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfa ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 02-10-2020 11:32:59

50. Merhaba herkese sayfanız valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

51. Ankara dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Selamlar siten inanki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , Emine – 305

52. Sakarya merkezden ben ahmet. selam arkadaşlar paylaşımınız vallaha billaha hoşuma gitti, saolun 05-11-2020 15:45:20

53. Sakarya dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Selam paylaşımın harbiden çok iyi, sağolun , Aylin – 416

54. selam arkadaşlar sayfa gerçekten çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

55. Muğla dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Merhaba bu web sitesi ciddiyim güzel, teraziye tıkladım , Emine – 274

56. Bu konu : ” Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim ” çok güzel. Selam herkese paylaşım inanki hoşuma gitti, sağolun , emin – 110

57. Mrb sayfan gerçekten hoşuma gitti, face de paylaştım

58. Edirne merkezden ben memo. Merhaba sayfan inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 06-12-2020 14:26:31

59. Karabük merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 06-12-2020 18:34:12

60. Bu konu : ” Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız süper ötesi çok güzel, linkedinde paylaştım , doruk – 3

61. Van dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Merhaba herkese sayfa inanki çok iyi, tebrikler , ahmet – 71

62. Kahramanmaraş dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Merhaba sayfa inan ki çok hoşuma gitti, saolun , mehmet – 402

63. Bu konu : ” Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim ” çok güzel. selamun aleyküm web sitesi inan ki iyi, face de paylaştım , Emine – 227

64. Çanakkale merkezden ben emin. Merhaba herkese bu web sitesi valla hoşuma gitti, tebrikler 17-12-2020 16:40:43

65. İzmir merkezden ben hatice. Selam herkese siteniz vallaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 18-12-2020 02:29:56

66. Kilis merkezden ben Emine. selam arkadaşlar bu web sitesi cidden hoşuma gitti, saolun 20-12-2020 11:19:46

67. Isparta dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . selamun aleyküm sayfa gerçekten iyi, teraziye tıkladım , hatice – 183

68. Ordu dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Merhaba herkese paylaşım cidden dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ali – 208

69. Muğla merkezden ben doruk. Merhaba herkese sayfa gerçekten dikkatimi çekti, face de paylaştım 02-01-2021 09:47:18

70. Merhaba herkese sayfanız vallaha çok iyi, tebrikler

71. Merhaba herkese sayfanız vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım

72. Bu konu : ” Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim ” çok güzel. Selam herkese siteniz harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 116

73. Siirt merkezden ben ali. Selam herkese web sitesi inanki çok güzel, saolun 16-01-2021 18:48:31

74. Selam paylaşımın harbiden çok iyi, teraziye tıkladım

75. Iğdır dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Selam herkese siten ciddiyim güzel, teşekkürler , ahmet – 266

76. Gümüşhane dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım , mehmet – 55

77. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 373

78. Rize merkezden ben banu. Merhaba sayfa inan ki hayran edici, şukuladım 10-02-2021 21:34:33

79. Aksaray dan kimler var. Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim . Selam herkese paylaşımın ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım , doruk – 347

80. Bu konu : ” Bill Gates ve Ortak Temel Eğitim ” çok güzel. Slm sayfan inan ki çok güzel, facebookta paylaştım , doruk – 367

81. merhaba arkadaşlar bu web sitesi vallaha billaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım

82. Erzincan merkezden ben memo. Mrb web siten inanki hayran bıraktı, face de paylaştım 06-03-2021 17:30:55

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link