Bir aşı, covid’i nasıl ortadan kaldırabilir?

Çoğu grip aşısı, kış mevsimi geldiğinde ve yıllık grip aşısı gribi tam olarak ortadan kaldırmadığında türlerin küçük bir kısmına karşı etkilidir. Şimdiye kadar yalnızca bir virüs başarıyla ortadan kaldırıldı ve bunun nedeni, çiçek hastalığı salgını sırasında dışarıda kara bir ölüm gibiydi. Ayrıca, aşının zaten doğal olarak inek çiçeği virüsü biçiminde var olması nedeniyle çiçek hastalığı konusunda şanslıydık. Çiçek hastalığı ayrıca, farklı türlerin çok daha az değişkenliğe sahip olması nedeniyle bir aşının etkinliğini artıran çok daha yavaş bir mutasyon oranına yol açan bir DNA genomuna sahipti.

Bazı ek zorluklar da, covid’e karşı antikorların sadece birkaç ay sürdüğü gerçeğidir; bu, bir aşının en kötü durum senaryosu olarak ömür boyu / ortadan kaldırılıncaya kadar her 3 ayda bir takviye gerektireceği anlamına gelebilir. Ayrıca bu, dünyanın ilk koronavirüs aşısı olacak.

Ayrıca buraya gönderdim çünkü bu gönderi r / askscience’dan silindi ve moderatör neden kusurlu olduklarını açıklamadan ‘kusurlu öncüller’ dedi. Sadece kusurlu bir mekândı! Bam! Gönderiniz gitti! O kadar kusurlu iseler, gönderiyi bırakın ve herkesin tartışmasına ve çürütmesine izin verin.

“Bir aşı, covid’i nasıl ortadan kaldırabilir?” üzerine 15 yorum

1. Kırşehir merkezden ben ziya. Mrb web siten inanılmaz hoşuma gitti, twitter da paylaştım 08-09-2020 00:25:41

2. Yalova merkezden ben mehmet. Mrb web siteniz valla hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 18-09-2020 02:05:27

3. Adana merkezden ben gaye. Merhaba bu web sitesi gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım 18-09-2020 13:02:54

4. Bingöl merkezden ben doruk. Merhaba sayfa inanılmaz dikkatimi çekti, teşekkürler 02-10-2020 09:51:53

5. Uşak merkezden ben Emine. Merhaba sayfanız cidden dikkatimi çekti, şukuladım 04-10-2020 05:09:29

6. Ağrı merkezden ben banu. Merhaba herkese paylaşımın vallaha billaha hayran bıraktı, twitter da paylaştım 10-10-2020 07:59:15

7. Kocaeli dan kimler var. Bir aşı, covid’i nasıl ortadan kaldırabilir? . Slm bu web sitesi gerçekten çok güzel, facebookta paylaştım , doruk – 161

Yorum yapın