Şüphesiz boktan bir yıl oldu. Buraya gerçekten göndermiyorum ama çok okuyorum. Bu konuyu ele almak için bu yazıyı yazıyorum. Bana göre birçok insan bunun Çin’den / ÇKP’den daha az nefret etmesini sağlamak için kullanılan bir anlatı olduğuna inanıyor. Pek çok insan bunların da uydurma olduğuna, suç artışının olmadığına inanıyor. Bunda gördüklerimin bazılarını paylaşacağım.

Her şey geçen yıl o güzel virüsün uygun bir şekilde ortaya çıkmasıyla başladı. Birdenbire, ülkenin dört bir yanındaki Asyalılar saldırıya uğradı, bazıları daha da kötü kaderlere maruz kaldı. Lysol spreyleri, rastgele zıplama, adını siz koyun. Black Lives Matter hareketi de bu süre zarfında her yerdeydi. İnsanlarıma neler olup bittiğine dair medyada herhangi bir haber olmaması beni gerçekten şaşırttı. BLM hareketi gerçekten beni düşündürdü, neden göz ardı ediliyoruz? Tüm bir yıl boyunca Asya toplumundan binlerce kişi suçlandı ve insanlar tarafından saldırıya uğradı ve bu ciddi ciddi farklı etnik gruplardan karışık bir grup insandı. Bu bölümde kurmak istediğim tek şey, evet, var olmasıdır.

Bu bölümde son salgını haberlerde tartışacağım. Ben de buna inanmazdım, tıpkı bir çoğunuz gibi, medyada hiçbir zaman haber olmadı. Doğru haber varsa, sadece küçük kaynaklardan gelir. 2020, MSM’nin ne istediğini bize kanıtladı. Bu yılın aynı haftasında büyük şirketler ve platformlar Asyalıların nefreti hakkında konuşmaya başladılar. Şaka yapmıyorum, tüm büyük sayfalar aynı gün başladı, şaka değil. Diğerleri konunun şu anda ele alındığı için rahatladılar, ama ben değildim. Başkalarının bu konuyu alıp yaymaları için acı çekmelerini izlemek tam bir yıl sürdü. Samimi olmadığını biliyordum. Şimdi tüm sistemi bilen birçok Siyah Amerikalı gibi hissettim. Haberler, bu insanlar, hepsi bunun şok edici yeni seviyelere gittiği fikrini zorluyor. Bizim için yeni bir şey değil.

Anlatım beni sinirlendiriyor. Bu saldırıların tonlarca diğer “ırklar”, özellikle siyah Amerikalılar tarafından gerçekleştirilse de, belirli saldırılar için beyazları suçluyorlar. Nancy Pelosi’nin saldırıya uğramamızın gerçek sebebinin beyaz üstünlüğü olduğu konusundaki tartışmasını izliyorum ve sonra siyah bir adamın sözlerinin ardından sokakta yaşlı bir Asyalı adamı ittirdiği bir video gösteriliyor. Bir yan not olarak, tüm siyah Amerikalıların bunları nasıl gerçekleştirmediğini de belirtmek isterim, ancak bu, büyük olasılıkla mahalleleri paylaşma eğilimimiz nedeniyle, ülke genelinde ezici bir istatistiktir ve her zaman böyle olmuştur. Sonuç olarak, “Asya Yaşamları” için medya haberleri ve diğer tüm türler çok geç ve bir çeşit amacı var, belki paradır, Asyalılar ve diğerleri arasında bir yarış savaşı başlatma çabası veya belki de gerçekten yapmaktır. insanlar ÇKP’den daha az nefret eder, kim bilir.

Nihai hedef gerçekten nedir? Yukarıda söylediğim gibi, hiçbir fikrim yok. Yine de kesin olan bir şey var. Geçen yıl gördüğümüz gibi bir huzursuzluk olmayacağını biliyorum. Halkım kavga etmiyor ve yaptıklarında küçük bir azınlık oluyor. Biz ikiye bölünmüş durumdayız, toplumumuzu savunanlar ve siyahlarla kıyaslandığında hiçbir şey olmadığımızı söyleyenler, saldırganlarımızı çağırdığımız için ırkçı olduğumuzu ve başımıza gelen her şeyi hak ettiğimizi söylüyorlar. Ayaklanmayacağız ve yok etmeyeceğiz, buradaki yerimizle ilgili gerçeği biliyoruz. Siyasetçiler ve haberler bize yayılabilir, ancak her gün diğer Asyalıların herkese yedirilen yalanları açığa çıkardığını fark ediyorum. Baskı altında değiliz. ABD’de sadece% 4-6’lık bir oran olmamıza rağmen, kesinlikle “ezilen” değiliz. Hiçbir sistem bizi durduramaz, aksi takdirde bir payımız o kadar başarılı olmazdı. Ayrıca şu anda “bizi destekleyen” aynı tür insanlar tarafından da hedef alındığımızı belirtmekte fayda var. Kolejlerde beyaz ve Asya puanları düşüyor, “beyaz bitişik” olarak kategorize ediliyoruz, bu boktan karmaşa içinde de oluyor ve epey zamandır öyle.

Burada yazdığım komplo teorisi değil. Geçtiğimiz yıl, Asyalı Amerikan nüfusuna karşı işlenen suçlarda bir artış oldu. İnsanların medyanın anlatılarının ve bunu bildirme seçiminin saçma olduğunu bilmelerini istiyorum, ama aynı zamanda başkalarına da hala orada acı çektiğimizi bildirmek istiyorum. İstatistikleri gerçekten bilmek isteyen biri varsa, oradadır, sadece gerçekten bakmaya çalışmanız gerekir. Gibi siteler https://www.asian-dawn.com Gerçekten ilgileniyorsanız iyi kaynaklar olabilir ve evet, Asyalılar hakkında bilgi veren bir kaynaktan geliyor, ancak saldırıların ve saldırganların resimleri ve videoları çok şey anlatıyor.

Tüm bunları gerçekten okursanız, teşekkürler. Kendine iyi bak.

Author

9 Comments

1. Muş merkezden ben Gürbüz. selam arkadaşlar sayfan gerçekten çok güzel, teraziye tıkladım 28-03-2021 05:06:12

2. Edirne merkezden ben doruk. Selam paylaşımınız ciddiyim mükemmel, facebookta paylaştım 28-03-2021 08:46:48

3. Bu konu : ” Bir Asyalı Amerikalının Asian Lives Matter “hareketini” ele alışı ” çok güzel. Selamlar siteniz cidden dikkatimi çekti, teşekkürler , memo – 46

4. Siirt merkezden ben memo. Selam herkese paylaşımınız süper ötesi dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım 02-04-2021 02:04:41

5. Sivas dan kimler var. Bir Asyalı Amerikalının Asian Lives Matter “hareketini” ele alışı . selam arkadaşlar sayfan inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , banu – 347

6. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm sayfa yeminle çok güzel, face de paylaştım

7. Adana merkezden ben ali. Selam siten harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 10-04-2021 11:21:06

8. merhaba arkadaşlar paylaşımınız yeminle hayran bıraktı, teşekkürler

9. Bu konu : ” Bir Asyalı Amerikalının Asian Lives Matter “hareketini” ele alışı ” çok güzel. Selamlar sayfan gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım , emin – 140

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link