Kategoriler
Genel

Bir dakika Wayfair’den ara verin. Eğitimdeki bazı büyük olayları kaçırıyorsunuz.

Giriş

Eğitim konuları bu alt bölümde nadiren konuşulsa da, eğitim toplumumuzun nasıl işlediğinin temelidir. Şu anda, devletler Sonbaharda tamamen yeniden açılıp açılmayacakları konusunda büyük kararlar alıyorlar.

Eğer r / öğretmenlere veya diğer ilgili alt gruplara yönelirseniz, çoğunluğun “Ben şehit değilim” dediğini göreceksiniz. Birçoğu herhangi bir düzeyde tamamen yeniden açılmaya karşı, en büyük akıl sağlığıyla ilgili konular.

Bununla birlikte, öğretmenlerin gerçekten düşünmediği bazı problemler ve önümüzdeki 5-10 yıl içinde ABD’yi bu şekilde etkileyecek.

1) Eğitim sonsuza dek değişecek ve bu büyük iş kesintileri anlamına gelecektir. Çevrimiçi olarak 50’de 1’e sahip olabildiğinizde neden sınıfta 25’e 1 öğretmeniniz oluyor? Ayrıca, “özel ürünler” gerçekten nasıl işleyecek? PE ??

Corona Virüsü nedeniyle bütçeler kesik olduğundan öğretmen işten çıkarmalar zaten gerçekleşiyor:

https://www.usatoday.com/story/news/education/2020/05/28/coronavirus-school-second-stimulus-teacher-layoffs/5244563002/

Bunun çok büyük eğitimsel ve ekonomik sonuçları olacaktır. Hemen gerçekleşmeyebilir, ancak sabırlı olun. Birçoğu Bill Gates de dahil olmak üzere ikinci bir dalga öngörüyor:

https://en.as.com/en/2020/06/27/latest_news/1593212909_173174.html

2) Çoğu, salgın salgını sırasında çevrimiçi eğitimin bir felaket olduğu konusunda hemfikir.

https://www.wsj.com/articles/schools-coronavirus-remote-learning-lockdown-tech-11591375078

Tüm öğretmenler, veliler ve öğrenciler, aylarca süredir çevrimiçi eğitimin ne kadar korkunç olduğu konusunda şikayet etti (ciddi olarak!) Eğitim alt öğelerinin herhangi birindeki bazı eski yazılara gidin. Elbette, deneyseldi, ama gerçekten gösterdiği şey, çoğu ilçenin ne kadar hazırlıksız olduğuydı.

Çoğu için, çevrimiçi eğitim beklenenden çok daha fazla işti. Şu anda, öğretmenler bunu tüm yıl boyunca yapmanın sonuçlarını düşünmüyorlar (sadece birkaç ay değil).

Ayrıca, birçok ilçenin kaynaklarının yetersizliği. Son protestolar sırasında duyduğumuz eşitlik ve eşitlik görüşmeleri ne olursa olsun?

3) Çocuklar için hissediyorum (ve işte komplo).

Yaşlı gençler ve yetişkinler için çevrimiçi öğrenme çok önemli değildir. Ancak, daha genç herkes için, birçok nedenden dolayı bir felakettir.

Gerçekten endişelendiğim şey, bu kuşağın öğrenmeyi, sosyalleşmeyi, kuralları ve yapıyı kaçırması. Birçoğu kontrol dışı ortamlara sahip evlerde. Okulun kaçış olduğu çocuklardan biriydim.

Orada inanılmaz ebeveynler varken, birçoğu başarısız çocuklar. Birçoğu evde artan taciz ve ihmal ile karşı karşıya:

https://www.marketwatch.com/story/forgotten-victims-of-the-coronavirus-kids-who-are-facing-neglect-and-sometimes-abuse-at-home-2020-04-28

Şimdi, sadece not etmek gerekirse, öğretmenler şehit olmamalı, hayır, ama zaten öyleydi! Son birkaç on yılda öğretmenler çocuk yetiştirmiyormuş gibi davranmak cehalettir. Okullar şu anda eğitimden çok daha fazla işlev görüyor ve öğretmenlerin beğenip beğenmediği gerçeği, okulun gerçekliği pek çok kişinin evi haline geldi.

Kenar notu: Bunun doğru olduğunu söylemiyorum. Bu, zaman içinde yavaş değişikliklerden dolayı izin verilen şeydir. Eğitim nasıl ev oldu? Öğretmenler neden şimdi ebeveynlik yapıyor? Çünkü kimse konuşmadı. Herkes bunun olmasına izin verdi.

Bu, öğretmenlerin öğrencileri için ölmesi gerektiği anlamına gelmez. Yine de, insanlar (hem öğretmenler hem de ebeveynler) bu “yeni normal” e karşı konuşmalı ve mücadele etmelidir.

Hızlı matematik

Google’a göre dünya çapında 571.000 ölüm var.

Dünyada şu anda 7.594 milyar insan var.

7.5 milyar / 571.000 x 100 (yüzde) = dünya çapında% .0076 korona ölümü.

Dünya genelinde hala% 1’in altında virüsden öldü.

Söyledikleri gibi gerçekten risk altında mıyız? Ayrıca, çocukların ölümcül semptomlara yakalanma olasılığı daha düşük değil mi? Yoksa bu sadece sürekli olarak yanlış bilgi mi değiştiriyor? PS: Ben bugün korona artık mutlaka solunum değil, kardiyovasküler bir hastalıktır ve kan pıhtılarına neden olur.

4) Önlemler: Maskeler, sosyal mesafeler ve sanitasyon önlemleri virüslere maruz kalmayı engellememeli mi? Yoksa bize söylemedikleri bir şey var mı? 🙂

5) Öğretmen Haklarının Kaybı: Bu küçük görünebilir, ancak Güz’te üniforma olarak muhtemelen önlük giyen öğretmenler hakkında bir makale gördüm. Bunun gerçekleşmesi pek mümkün olmasa da, bana öğretmenlerin rollerinin ve sorumluluklarının nasıl büyük ölçüde değişeceğini gösterdi. İlk olarak sadece üniformalı bir değişiklikle başlar, ancak daha sonra başka hangi garip önlemler ve gereksinimler standartlaştırılacak?

“Yeni normal” in yavaş olduğunu unutmayın. Normal sınıflarda sınıf büyüklüğüne boğulmuş olan öğretmenler, çevrimiçi öğrenme yoluyla çok daha fazla iş ve öğrenci alacaktır.

Daha önce öğretmenlerin nasıl ebeveyn olduğunu sordum? Ebeveyn bakımının özelliklerini müfredata uygulamaya nasıl başlamaları gerekiyordu? Yavaş ve istikrarlı değişiklikler.

Şimdi, öğretmen haklarını gerçekten kim önemsiyor? Malısın.

Yukarıda belirtildiği gibi, eğitimde olan her şey toplumumuzun nereye gittiğini belirler. Halk eğitiminde izin verdikleri, olup bitenlerin ve neyin geleceğinin bir yansımasıdır.

Tahminler

Eğitim asla aynı görünmeyecek. Önümüzdeki yıllarda gecikmiş açılışların, çoğunlukla çevrimiçi öğrenmenin ve öğretmenlerin büyük işten çıkarılmalarının olacağını tahmin ediyorum. Öğretmenler, “küresel bir toplumda” öğretilecek şekilde yeniden eğitilirler.

Çocuklar gerçekten eksik olacak ve evden aldıkları küçük mola ve sürekli telefon / video oyunu / teknoloji kullanımı boğulmuş olacak.

Bunun da ötesinde, müfredat önümüzdeki birkaç yıl içinde politik doğruluğa odaklanarak büyük değişiklikler yapacak.

Öğretmenler ve öğrenciler / veliler arasında her zamankinden daha büyük bir ayrım olacaktır. Öğretmenlerin sağlık hizmetleri rolleri gibi rahat hissetmedikleri sınırlara ve rollere geçmeleri gerekecektir.

Bu “yeni normal” ve sürekli mesleki eğitim için harcanan milyonlarca ve milyonlarca eğitim olacak, bu da eğitimin daha önemli yönlerine gidebilir.

Şimdi oluyor ve kimse dikkat etmiyor gibi görünüyor.

“Bir dakika Wayfair’den ara verin. Eğitimdeki bazı büyük olayları kaçırıyorsunuz.” için 10 yanıt

Kilis merkezden ben mehmet. Selam herkese sayfan inanki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 13-07-2020 20:20:38

Isparta merkezden ben gaye. Merhaba paylaşım inan ki çok iyi, facebookta paylaştım 13-07-2020 22:45:51

Manisa merkezden ben doruk. Selam siteniz inanılmaz dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 28-07-2020 05:08:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir