Kategoriler
Genel

Bir Komplo, Bir Gerçek

“Bakın, ben kapıda duruyorum ve vurdum. Eğer kimse sesimi duyar ve kapıyı açarsa, ona girip onunla birlikte yemek yiyeceğim, o da benimle.” – Vahiy 3:20

Bu konu tamamen Uyanış ile ilgilidir. Kendinizi gerçeği bildiğinize ikna ettiniz, ama yine de tam olarak orada değilmiş gibi hissediyorsunuz. Yakından hissedebilirsiniz, ancak tam olarak kavramış değil. Kazmaya ve kazmaya devam edersiniz, ancak bulduğunuz tek şey daha fazla sorudur. Zamanı geldi gerçekten uyanmak. Sonunda tüm hayatında hiç bilmediğin gibi gerçeği görmek için. Aslında bildiğiniz bu gerçeği inkar etmeye devam ederseniz, kalbinizin ve ruhunuzun derinliklerinde, bildiğinizden daha fazlasını kaybedersiniz.

Önemli olan sadece bir komplo ve bir gerçek var. Hepimizin katıldığı komplo inanmaya yöneltildi. Bize Tanrı’nın gerçek olmadığını söyleyen. Rab İsa Mesih gerçekten çarmıhta ölmedi ve bir kez daha ölümden sonsuz hayata yükseldi. İncil’in sözlerinin, Değişmeyen Gerçek, Tanrı’nın Sözü olmadığı komplosu.

Son zamanlarda gözlerimi daha önce bilmediğim bir gerçeğe açan çok ilginç bir videoyla karşılaştım. Dinozor fosillerinde yaygın olarak bulunan organik doku olduğunu biliyor muydunuz? Kemik hücreleri, kan hücreleri, kan damarları ve kollajen bulduğuma inanıyorum. 50 – 100 milyon yıl sonra. Ve mineral fosilleşmesi. Birisi bunun nasıl mümkün olduğunu açıklayınız. Sana söyleyeceğim; o değil. Bu keşif, fosilleri çevreleyen kaya oluşumlarının son derece eski tarihlemesine dayanan evrimin yanı sıra radyometrik tarihleme sürecini ve verilerini de sorgulamaktadır. Milyonlarca veya milyarlarca yıl değişmeden, evrimin dayanacak bir ayağı yoktur. Aşağıdaki video bulguları çok iyi açıklıyor. Daha sonra bazı araştırma makaleleri ekleyeceğim ve bunları incelemeniz için referanslara koyacağım.

Bulguları detaylandıran video:

https://www.youtube.com/watch?v=ykwgE9MlNCs&feature=emb_title

Kağıtlar:

https://science.sciencemag.org/content/307/5717/1952

https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0065128113000020

Yanıtın ne olduğunu tahmin edebilir misiniz?

İlk olarak, inkar edildi. Doku, fosiller üzerinde oluşturulmuş bakterilerden oluşan bir biyofilmdir.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2483347/

Sonra, “Hızlı! Bir şey yapın ve halının altına süpürün. Şaşırmış gibi davranma bile. Eminim satın alacaklardır ”.

Şaşırmadım ya da şok olmadı:

https://www.history.com/news/scientists-find-soft-tissue-in-75-million-year-old-dinosaur-bones

Bir şey uydur:

https://www.livescience.com/41537-t-rex-soft-tissue.html

Bu, evrimi ve Dünya’nın kökeni teorisini çürüten milyarlarca yıl süren diğer bulgular ve kanıt parçaları ile ilgili daha geniş bir belgeselde sadece bir nokta. Film sadece evrimi çürütmek için değil, bir başkasını desteklemeye odaklanıyor teori hikaye. teori İncil Yaratılış hikayesi. İşte filmin tamamı: https://youtu.be/UM82qxxskZE

Bu, elbette, bu yazıda bahsettiğim komplo değil. Dürüst ve açık bir zihinle gerçekten baktığınızda, çevremize inşa ettiğimiz bilimsel inancın ne kadar kolay parçalandığını göstermek için bunu sadece dikkatinize getiriyorum.

“Gerçek zamanın testidir; yalanlar yakında ortaya çıkacak. ” – Atasözleri 12:19

Günümüz dünyasında insanlar sürekli olarak bir inanç biçimi olarak bilime yönelirler. Ve aldanmayın, bu bir inanç şeklidir. Araştırma yapan bilim adamlarının bunu dürüstlük, dürüstlük ve titizlikle yaptıklarına inanıyorsunuz. Bilim adamlarının buldukları kanıtlara dayanarak mantıklı anlamlı sonuçlar çıkardıklarına inanıyorsunuz. Sonuçların tamamen öznel olduğunu belirtmemek gerekirse, bir kişi aynı kanıt grubuna bakabilir ve yanlarında oturan kişi ile tamamen farklı sonuçlara varabilir. Yani, insan akıllarından çıkarılan sonuçların aslında gerçek olduğuna da inanıyorsunuz. Siz de bu “bilimsel kanıtı” getiren insanların size gerçekte ne keşfedildiğini ve bilim adamlarının yaptığı aynı sonuçları verdiğine inanıyorsunuz. Oh, ve bulunacak tüm kanıtların bulunduğuna ve şimdi gerçeği ayırt etmek için bilmeniz gereken her şeyi bildiğinize inancınız olduğunu unutmayın. Ama sana soruyorum, değil mi?

Neden inancınızı, hayatınızı, her şeyinizi, zamanın testini açıkça yapmayan ve hiç durmayan bir şeye koydu. Hangi teori devrilmemiştir? Şu anda sahip olduğumuz hangi teori değiştirilmedi? Hangi duyarlılığın teorinin yanlış olduğunu kanıtlaması gereken bir şey keşfedildikten sonra, onu sağlam tutmak için hangi teori eklenmedi?

Hepimiz karanlık maddeyi biliyoruz. Karanlık madde üzerine kapsamlı okumalar yaptım. Kısa bir süre önce bu konuda kardeşimle konuştum ve bana bunu okumak için birkaç kez denediğini söyledi, ama yani karmaşık. Ve haklı. Kısmen. Kesinlikle karmaşık görünüyordu. Wikipedia sayfasında Karanlık Maddenin ne olduğunu, nasıl “keşfedildiğini”, nasıl çok sayıda denklemle birlikte çalıştığını açıklayan sayfalar ve sayfalar var. Ama gerçek çok daha basit. Karanlık Madde, Evrenin mevcut modelinde eksik olan her şeydir. Birisi, Big Bang modelinin 13 Milyar yılı göz önüne alındığında, sarmal gökadaların kollarının varlığının açıklanamayacağını fark ettiğinde “keşfedildi”. Kollar kendi üzerlerine çökecekti. Peki ne yaptılar? Size dinozor kemiklerinde bulunan dokuya reaksiyonu hatırlatıyorum. Bir şey uydurdular.

Basit gerçek şu ki Kara Madde hiçbir şey değildir. Bu gerçek değil. Bu, uydurma bir şey için uydurulmuş bir terimdir ve temelleri, diğerleri gibi altından süpürülen bir teoriyi desteklemek için hayal edildi. Temel olarak, gördüklerini doğru bir şekilde açıklayacaklarsa, modelleri yerçekimi “eksik” idi. Yani, sadece eklediler. Ve yuvarlak ve yuvarlak gidiyoruz.

İşte Neil deGrasse Tyson, Karanlık Maddeye aşina olmayanlar için iddialarımı destekliyor: https://www.youtube.com/watch?v=N4x6N0uAkTQ

Bu komplo ipliği bir kara delik. Bu topluluğun üyeleri anaakım medyaya karşı mesajlar gönderiyor, daha sonra aksine bir şey gösteren başka bir bilgi kaynağı yayınlamaya devam ediyor. Bu sizi aynı sorulara yönlendirmiyor mu? Bilgilerinize nasıl güvenilebilir? Gerçeğin ne olduğunu nereden biliyorsun? Bilgi bulmaya gelirsiniz ve cevaplardan daha fazla soru kalır. Bilgi susuzluğunu gidermek için geldin ve daha fazlasını istiyorsun. Ve bitmeyen yolların sonsuz, hasta, karanlık, bükülmüş bir döngüsünde giderek daha fazla. Kısmi gerçeği bulacaksınız; gerçek olan şeyleri bulacaksınız. Kötü şeyler. İktidardaki kötü insanlar, korkunç şeyler yapıyorlar. Yani, şimdi biliyorsun. Seçkinler kontrol altında. Çocuklara ve sayısız başkalarının zihnine konuşulmaz şeyler yapın. Şimdi ne olacak? Şimdi ne olacak? Siz katılıyor musunuz? Eğer yaparsan memnun olur musun? Öğrendiklerinizin gerçek olduğunu nereden biliyorsunuz? Tam gerçek mi? Bütün bunlarda iyi olan nerededir? Hiç umut yok mu? Keşfettiğiniz kötülük, şeytani semboller, öğrendiğiniz kötü korkunç şeyler, hepsi kötü bir krallıktan. Karanlığın krallığı. Eğer bu kötü krallık gerçekse, Tanrı’nın gerçek olduğuna inanmanız o kadar zor mu? Kutsal Kitap gerçek mi?

Birisi bana son zamanlarda dikkatimi çeken bunu sordu. Gerçeği bulduğunuzu nasıl anlarsınız? Bu, hepiniz için anlamlı olacak bir şekilde cevaplanması zor bir şeydir, ancak bence gerçeği gerçekten bulduğunuzda, bilmek o. Sahip olduğunda değil gerçeği buldun, sen düşünmek gerçeği buldun. Bu sadece gerçeği anladıktan sonra anlayabileceğiniz bir şeydir. Sadece Kutsal Ruh’un yardımıyla kazanabilirsiniz. Bu gerçek aşkı bulmak gibidir. Bildiğin zaman, biliyorsun.

Görmek için gözleri olanlarınız görmelerine izin verin ve duymak için kulaklar duymalarına izin verin (Matta 13: 9-16) ve bu kelimelerin doğru olduğunu hissedin. Bu sözlerle Kutsal Ruh aracılığıyla taşınacaksınız. Yüce Rab tarafından bu sözlerin ruhunuza dokunabileceğini beyan ederim. İnkar etmeye çalışabilirsiniz; ancak bunun kalbinizin altında doğru olduğunu biliyorsunuz.

Tanrı gerçektir. Kral, Büyük Kral Kralımız İsa Mesih gerçek. Günahlarımız için çarmıhta öldü. Üçüncü günde tekrar yükseldi. Yüce Şeref için hüküm sürecek ve bir gün Tanrı’nın düşmanlarını yok etmek için Cennet Orduları ve Azizler ile dünyaya dönecek. Kutsal Kitap gerçeği söyler ve zamanın testine OLACAKTIR.

Hiç kimse Kutsal Kitap’ın Sözünü çürüttü mü? İncil sadece tüm zamanların en çok satan kitabı değildir. Hayır, aynı zamanda her yıl en çok satan kitaptır. İsa Mesih’in adını bilmeyen kiminle tanıştınız? Kim onun hikayesini bilmiyor? Yoksa Yaratılış hesabı mı, yoksa Sel mi? Bunların neden olduğunu hiç merak ettiniz mi? Çünkü Rab’bin Sözüdür ve öyle görmüştür. Gerçek şu ki, Kutsal Kitap üzerine yazılan her kelime, binlerce yıldır olduğu gibi zamanın testine dayanmaya devam edecek olan gerçektir. Rab’bin bize verdiği her söz doğrudur ve O tarafından yerine getirilecektir. Rab seni ve bu gezegendeki herkesi bilemeyeceğinden çok seviyor. Hepimizin kendisinden başka ibadetlerden (putperestlik veya manevi zina) uzaklaşmasını, haçlarımızı almamızı ve onu takip etmesini ve böylece Cennette Ona katılabilmemizi istiyor.

Onlara şöyle deyin: “Yaşadığım gibi”, Rab Tanrı, “Kötülerin ölümünden zevk almıyorum, ama kötüler kendi yolundan dönüp yaşıyorlar. Dön, kötü yollarından dön! Neden ölsün ey ey İsrail’in evi? ”- Hezekiel 33:11

Çünkü senin için sahip olduğum planları biliyorum, ”diyor Rab,“ sana yardım etmeyi ve sana zarar vermemeyi planlıyor, sana umut ve gelecek vermeyi planlıyor. – Yeremya 29:11

“Dağlar sarsılsa ve tepeler kaldırılsa da, sana olan sevgilim sarsılmayacak, barış antlaşmam kaldırılmayacak” diyor size merhamet eden Rab.

– İşaya 54:10

Cennette her zaman bizimle birlikte duran bir kral var https://www.youtube.com/watch?v=NuPP2Kxyo00

İşte Mesih’in gerçekten takipçisi ve Tanrı’nın hizmetçisi olmakla ilgilenenler için harika bir Billy Graham Vaaz. https://youtu.be/ei_eIL08vbs

Herkesi okuduğunuz için teşekkür ederiz ve Rab’nin Sözü bugün ruhunuz üzerinde ağır olabilir.

TL; DR – Başa dönün ve Ruh bunu okurken size anlayış kazandırsın.

Makale Referansları

Schweitzer, M.H., Wittmeyer, J.L., Horner, J.R. ve Toporski, J.K. (2005). Tyrannosaurus rex’te yumuşak doku damarları ve hücresel koruma. Bilim, 307(5717), 1952-1955.

Armitage, M.H. ve Anderson, K.L. (2013). Dinozor Triceratops horridus’un supraorbital boynuzunun bir fosilinden fibril kemiğinin yumuşak tabakaları. Açta histokimya, 115(6), 603-608’de tarif edilmektedir.

Kaye, T.G., Gaugler, G. ve Sawlowicz, Z. (2008). Bakteriyel biyofilm olarak yorumlanan dinozor yumuşak dokuları. PLoS One, 3(7).

“Bir Komplo, Bir Gerçek” için 10 yanıt

Şanlıurfa merkezden ben gaye. Merhabalar web sitesi ciddiyim ilgi uyandırıcı, şukuladım 14-05-2020 03:39:23

Afyon merkezden ben Aylin. Selamlar sayfanız inanki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 14-05-2020 08:04:09

Batman merkezden ben gaye. Selamlar siten inan ki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 16-05-2020 10:55:16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir