Kategoriler
Genel

Bir komplo değil, ilginç bağlantılar

Muhtemelen bunu r / filmlerde veya bir yerde yayınlamalıyım, ancak çoğunuzun desenlerle ve bağlantılarla ilgilendiğini biliyorum ve buna çarptım ve bazılarınız için ilginç olabileceğini düşündüm.

Bu iki ikonik film sahnesinde görsel ve tematik yankılara bakın:

Tarantino'nun Soysuzlar Çetesi, 2009 (David Bowie'den müzik "Cat People"):

https://youtu.be/gS1IG8hw73A?t=166

Tod Philips'ın Joker, 2019 (müzik "Rock Glitter roll Part 2 by Gary Glitter)

https://www.youtube.com/watch?v=MeyhtYD3Dkc

Her iki klipte de kurşun karakterin kurbandan intikam meleğine dönüşümü, savaş boyalarını koyan karakterlerin yakın çekimlerini gösteren sahneleri izliyor, daha sonra izleyebileceğiniz sahneye o kadar ayrılmaz olan müzik parçalarına inen merdivenler gösteriliyor. müzik video. Her iki sahnede de karakterler, sıkıcı gri odalardan teknik renk parlaklığına dönüşüyor, her ikisi de öldürmek için giyiniyor (ve öldürüyorlar).

Sanırım starircaslar önemli çünkü karakterler kelimenin tam anlamıyla ve mecazi olarak iniyor (ahlaki anlamda, transformatiomları onları katillere dönüştürdüğü için) yükselirken (solucan dönüşleri, intikam draması müziği karıştırmaya gidiyor, ve başka bir seviyedeki dönüşümleri, savaşçı olduklarında bir an sağlar).

Her neyse, dediğim gibi, bir komplo değil, bazılarınızın ilgisini çekebilecek bir desen tanıma deja vu.

“Bir komplo değil, ilginç bağlantılar” için 22 yanıt

Adana merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm bu web sitesi inanki hayran edici, saolun 17-01-2020 21:00:06

Afyon merkezden ben doruk. Merhaba herkese sayfan vallaha hayran bıraktı, sağolun 22-01-2020 14:05:58

Burdur merkezden ben Emine. Selamlar paylaşım inanılmaz iyi, facebookta paylaştım 08-02-2020 00:52:14

Tunceli merkezden ben ali. merhaba arkadaşlar paylaşımın inanılmaz iyi, şukuladım 21-02-2020 23:50:47

Karaman merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfa harbiden hayran bıraktı, saolun 28-02-2020 17:32:22

Kocaeli merkezden ben ali. Merhaba bu web sitesi ciddiyim çok iyi, teraziye tıkladım 29-02-2020 11:27:09

Adıyaman merkezden ben Aylin. Selamlar paylaşımınız cidden çok iyi, facebookta paylaştım 01-03-2020 21:40:13

Van merkezden ben ziya. Selamlar sayfanız süper ötesi hayran bıraktı, face de paylaştım 06-03-2020 05:30:14

Kars merkezden ben Gürbüz. Selam herkese web sitesi gerçekten mükemmel, teraziye tıkladım 16-03-2020 23:22:16

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir