Herhangi bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir.

Örneğin, komplo teorilerine körü körüne inanıyorsanız, anti-entelektüelsiniz.

Ve başka bir örnek olarak, hükümet/bilim adamları/vb. ne olursa olsun körü körüne inanıyorsanız. yapmanı söyle/tavsiye et, sen anti-entelektüelsin.

Bu filtreyi uygularsanız, gerçek entelektüellerin günümüz dünyasında nadiren ortaya çıktığını anlarsınız.

Bu, özellikle son bir buçuk yılda küresel olayların gelişmesiyle doğrulandı. Kişinin korkulu/endişeli/stresli/vb. durumlarda inanmak için bir şeyler arayacağı sıklıkla söylenir. ve bilişsel önyargı nedeniyle ne olursa olsun bu inanca bağlı kalacaktır. İnternetteki insanların görüşlerine göz atmak için gittiğim her yerde, bu psikolojik fenomeni tartışmanın her tarafında en uç noktalarda buluyorum.

Bu gönderi daha çok bir kamu hizmeti duyurusu olarak hizmet ediyor – yani, her şey düşündüğünüz kadar siyah beyaz değil. Yeni bilgi ve deneyimlere uyum sağlamayı amansızca reddetmek bir korku ve zayıflık işaretidir.

İnternette gezinirken, tek amacı psikolojik olarak sizi ve düşüncelerinizi bir gündemle uyumlu hale getirmek olan kötü niyetli aktörler olduğunu her zaman hatırlamalısınız. Örneğin, bu kötü niyetli aktörlerden bazıları, insanları COVID-19’dan büyük ölçüde korkmaları ve birinci öncelik olarak aşı olmaları için kasıtlı olarak alt üst ediyor. Diğer kötü niyetli aktörler, insanları COVID-19 aşılarından büyük ölçüde korkmaları için kasıtlı olarak altüst ediyor ve bu insanların ne pahasına olursa olsun onları reddetmesini sağlıyor. Yıkmak için çalışanlara bunu yapmak için mükemmel bir araç verildi – internet. Çoğu zaman, çelişkili bilgileri yayan ve her iki grubu da psikolojik kontrollerinde tutanlar, tamamen aynı kötü niyetli aktörlerdir.

Her zaman dikkatli bir şekilde gezinin ve her zaman çevrimiçi söylemin herhangi bir yerinde psikolojik manipülasyon ve yıkımın hedefi olduğunuzu unutmayın. Hiçbir şeye körü körüne inanmayın. Gittikçe daha zor hale gelmesine rağmen, gerçeği kendiniz bulmaya çalışın – önyargısız, filtrelenmemiş gerçeği.

Author

21 Comments

1. Bursa merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm paylaşımın inan ki çok iyi, şukuladım 04-08-2021 10:21:50

2. Bu konu : ” Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. ” çok güzel. selamun aleyküm bu web sitesi gerçekten çok iyi, teşekkürler , – 224

3. Kırklareli merkezden ben . Merhaba web sitesi inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 04-08-2021 11:29:57

4. Muğla merkezden ben Hasan. Merhaba herkese sayfan inanılmaz ilgi uyandırıcı, saolun 04-08-2021 14:54:16

5. Selam web siteniz inanki hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

6. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten ciddiyim dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 68

7. elif yılmaz Reply

Selamın aleyküm sayfa ciddiyim hayran edici, sosyal medyada paylaştım

8. Antalya merkezden ben banu. Selam web siteniz yeminle ilgi uyandırıcı, saolun 10-08-2021 12:17:42

9. Bu konu : ” Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. ” çok güzel. Merhabalar siten cidden çok iyi, teşekkürler , memo – 11

10. Şanlıurfa dan kimler var. Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. . Slm paylaşımınız inan ki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , Hasan – 178

11. Bu konu : ” Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. ” çok güzel. Slm web siteniz vallaha iyi, tebrikler , banu – 334

12. Selam herkese sayfanız vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım

13. Siirt dan kimler var. Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. . Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi dikkat çekici, saolun , emin – 107

14. Hatay merkezden ben ahmet. Mrb web siteniz valla çok güzel, sağolun 26-08-2021 20:15:37

15. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfan inanki dikkatimi çekti, tebrikler , elif yılmaz – 184

16. Bursa dan kimler var. Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. . Merhaba herkese siteniz yeminle dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , doruk – 268

17. Antalya merkezden ben emin. Selamın aleyküm web siten yeminle çok iyi, sağolun 29-08-2021 09:00:47

18. Muğla merkezden ben ali. Selam herkese web sitesi inan ki hayran edici, sosyal medyada paylaştım 31-08-2021 18:36:13

19. Bayburt dan kimler var. Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. . Slm sayfan vallaha billaha çok güzel, facebookta paylaştım , banu – 331

20. Eskişehir dan kimler var. Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. . Selam web sitesi inanılmaz dikkat çekici, linkedinde paylaştım , ali – 80

21. Kütahya dan kimler var. Bir şeye körü körüne inanmak anti-entelektüeldir. . selamun aleyküm paylaşımınız yeminle çok güzel, sağolun , mehmet – 109

Write A Comment