“Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere.

“YÖNETİLECEK, hiçbir hakkı olmayan yaratıklar tarafından izlenecek, teftiş edilecek, gözetlenecek, yönetilecek, kanunla yönlendirilecek, numaralandırılacak, düzenlenecek, kaydedilecek, telkin edilecek, vaaz edilecek, kontrol edilecek, kontrol edilecek, tahmin edilecek, değer verilecek, sansürlenecek, komuta edilecek, ne bilgelik ne de bunu yapacak erdem. YÖNETİLECEK, her işlemde, kaydedilen, sayılan, vergilendirilen, kaşelenen, ölçülen, numaralandırılan, değerlendirilen, ruhsatlandırılan, yetkilendirilen, uyarılan, engellenen, yasaklanan, düzeltilen, düzeltilen, cezalandırılan her işlemde olmaktır. Katkı altına alınmak, kazınmak, filizlenmek, sömürülmek, tekelleştirilmek, gasp edilmek, sıkmak, aldatılmak, soymak, kamu yararı bahanesiyle ve genel çıkar adına; daha sonra, en ufak bir direnişle, ilk şikayet kelimesi, bastırılacak, para cezasına çarptırılacak, iftira edilecek, taciz edilecek, avlanacak, istismar edilecek, sopalanacak, silahsızlandırılacak, bağlanacak, boğulacak, hapsedilecek, yargılanacak, mahkum edilecek, vurulacak, sınır dışı edilecek, feda edilecek, satılacak, ihanete uğramış; ve herkesi taçlandırmak, alay etmek, alay etmek, alay etmek, öfkelenmek, onursuz olmak Bu hükümettir; bu onun adaleti; bu onun ahlakıdır. “

Ondokuzuncu Yüzyılda Devrimin Genel Fikri, John Beverly Robinson (Londra: Freedom Press, 1923), s. 293-294 tarafından çevrilmiştir. “

– Pierre-Joseph Proudhon

““Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere.” üzerine 11 yorum

1. Burdur merkezden ben ali. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 02-09-2020 14:40:22

2. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Selam herkese sayfanız cidden çok iyi, facebookta paylaştım 02-09-2020 18:18:58

3. Antalya merkezden ben gaye. Selamlar sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 11-09-2020 19:40:31

4. Çanakkale merkezden ben Emine. Merhabalar web sitesi vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım 02-10-2020 09:42:46

5. Çankırı merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşım gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım 03-10-2020 15:47:19

6. Denizli dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Merhaba siten vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , Emine – 489

Yorum yapın