“YÖNETİLECEK, hiçbir hakkı olmayan yaratıklar tarafından izlenecek, teftiş edilecek, gözetlenecek, yönetilecek, kanunla yönlendirilecek, numaralandırılacak, düzenlenecek, kaydedilecek, telkin edilecek, vaaz edilecek, kontrol edilecek, kontrol edilecek, tahmin edilecek, değer verilecek, sansürlenecek, komuta edilecek, ne bilgelik ne de bunu yapacak erdem. YÖNETİLECEK, her işlemde, kaydedilen, sayılan, vergilendirilen, kaşelenen, ölçülen, numaralandırılan, değerlendirilen, ruhsatlandırılan, yetkilendirilen, uyarılan, engellenen, yasaklanan, düzeltilen, düzeltilen, cezalandırılan her işlemde olmaktır. Katkı altına alınmak, kazınmak, filizlenmek, sömürülmek, tekelleştirilmek, gasp edilmek, sıkmak, aldatılmak, soymak, kamu yararı bahanesiyle ve genel çıkar adına; daha sonra, en ufak bir direnişle, ilk şikayet kelimesi, bastırılacak, para cezasına çarptırılacak, iftira edilecek, taciz edilecek, avlanacak, istismar edilecek, sopalanacak, silahsızlandırılacak, bağlanacak, boğulacak, hapsedilecek, yargılanacak, mahkum edilecek, vurulacak, sınır dışı edilecek, feda edilecek, satılacak, ihanete uğramış; ve herkesi taçlandırmak, alay etmek, alay etmek, alay etmek, öfkelenmek, onursuz olmak Bu hükümettir; bu onun adaleti; bu onun ahlakıdır. “

Ondokuzuncu Yüzyılda Devrimin Genel Fikri, John Beverly Robinson (Londra: Freedom Press, 1923), s. 293-294 tarafından çevrilmiştir. “

– Pierre-Joseph Proudhon

Author

75 Comments

1. Selam herkese siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım

2. Burdur merkezden ben ali. Merhabalar paylaşımınız vallaha billaha çok hoşuma gitti, face de paylaştım 02-09-2020 14:40:22

3. Kahramanmaraş merkezden ben doruk. Selam herkese sayfanız cidden çok iyi, facebookta paylaştım 02-09-2020 18:18:58

4. Antalya merkezden ben gaye. Selamlar sayfa inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 11-09-2020 19:40:31

5. Selamın aleyküm paylaşımınız inanki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

6. Çanakkale merkezden ben Emine. Merhabalar web sitesi vallaha billaha mükemmel, face de paylaştım 02-10-2020 09:42:46

7. Yozgat merkezden ben banu. Merhaba paylaşım yeminle güzel, tebrikler 02-10-2020 11:20:32

8. Slm bu web sitesi inanki ilgi uyandırıcı, paylaşımların devamını bekliyorum

9. Gürbüz Reply

Çankırı merkezden ben Gürbüz. Mrb paylaşım gerçekten iyi, sosyal medyada paylaştım 03-10-2020 15:47:19

10. Afyon merkezden ben ali. Slm sayfa gerçekten iyi, face de paylaştım 15-10-2020 14:05:39

11. Denizli dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Merhaba siten vallaha çok güzel, sosyal medyada paylaştım , Emine – 489

12. Bitlis dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selam herkese web siteniz gerçekten hayran bıraktı, twitter da paylaştım , ziya – 471

13. Mardin merkezden ben Hasan. Merhabalar web siteniz süper ötesi iyi, linkedinde paylaştım 21-10-2020 12:54:28

14. Aksaray dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Slm sayfanız valla iyi, teşekkürler , ali – 83

15. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Selam herkese web siten ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , ziya – 248

16. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , ali – 406

17. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Selam web siten yeminle dikkat çekici, teşekkürler , banu – 265

18. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle güzel, şukuladım , Hasan – 288

19. Malatya merkezden ben memo. Merhaba herkese web siten ciddiyim çok iyi, face de paylaştım 14-11-2020 08:53:08

20. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler , mehmet – 185

21. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Merhabalar siten gerçekten iyi, tebrikler , memo – 293

22. Trabzon dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selam bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, sağolun , Hasan – 339

23. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Slm sayfan cidden iyi, teşekkürler , doruk – 89

24. Mersin dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selamın aleyküm siteniz vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum , doruk – 177

25. Selamlar paylaşım süper ötesi hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

26. Gürbüz Reply

selamun aleyküm siteniz ciddiyim hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum

27. Edirne merkezden ben gaye. Merhaba siteniz vallaha çok hoşuma gitti, saolun 10-12-2020 11:28:19

28. Burdur dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Slm paylaşım yeminle iyi, linkedinde paylaştım , ahmet – 240

29. Kahramanmaraş merkezden ben memo. Merhabalar web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, sağolun 15-12-2020 22:45:58

30. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. selam arkadaşlar paylaşım harbiden iyi, teşekkürler , ziya – 460

31. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Selamlar sayfan yeminle ilgi uyandırıcı, şukuladım , doruk – 147

32. Niğde dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . selam arkadaşlar siteniz vallaha billaha güzel, tebrikler , ahmet – 443

33. Ağrı dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Merhaba herkese web sitesi cidden hayran edici, teşekkürler , Emine – 90

34. Muğla dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Merhaba siten gerçekten çok hoşuma gitti, facebookta paylaştım , doruk – 355

35. Elazığ dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selam herkese paylaşımın inanılmaz dikkat çekici, şukuladım , hatice – 463

36. Siirt merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm sayfa ciddiyim iyi, facebookta paylaştım 05-01-2021 01:11:41

37. Gürbüz Reply

Malatya dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selamlar siten valla dikkat çekici, şukuladım , Gürbüz – 194

38. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Selam web siteniz inanılmaz çok güzel, linkedinde paylaştım , ali – 114

39. Sinop merkezden ben doruk. Selamlar paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 11-01-2021 21:12:47

40. Kayseri dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Merhabalar paylaşımınız harbiden mükemmel, sağolun , ziya – 34

41. selamun aleyküm paylaşım yeminle hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum

42. Kahramanmaraş dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Slm siteniz inanki güzel, linkedinde paylaştım , Aylin – 26

43. Karaman merkezden ben ali. Merhaba herkese web siten yeminle dikkatimi çekti, sağolun 22-01-2021 14:45:43

44. Ordu dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selam sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , Aylin – 164

45. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Merhabalar web siten harbiden iyi, facebookta paylaştım , memo – 242

46. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız yeminle çok hoşuma gitti, sağolun , banu – 206

47. Merhaba herkese web sitesi inanılmaz güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

48. Selam web sitesi inanki hoşuma gitti, facebookta paylaştım

49. Hatay merkezden ben doruk. Selam paylaşımın yeminle dikkat çekici, teşekkürler 06-02-2021 17:58:22

50. Gürbüz Reply

Çankırı dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selamlar siten inan ki mükemmel, twitter da paylaştım , Gürbüz – 123

51. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Selam herkese sayfanız gerçekten hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , Emine – 99

52. Ardahan merkezden ben doruk. Selam web siten valla hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım 11-02-2021 12:56:00

53. Konya merkezden ben Emine. Selam herkese bu web sitesi vallaha dikkat çekici, teraziye tıkladım 15-02-2021 07:54:20

54. Selam herkese sayfanız yeminle çok iyi, face de paylaştım

55. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Merhaba herkese web siteniz harbiden hayran edici, tebrikler , hatice – 378

56. Merhaba siten harbiden güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

57. Gürbüz Reply

Yalova dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . selamun aleyküm sayfan harbiden çok güzel, saolun , Gürbüz – 259

58. Çorum dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selam bu web sitesi cidden ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım , banu – 476

59. elif yılmaz Reply

Afyon dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selamlar siteniz inanki güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , elif yılmaz – 464

60. selamun aleyküm siteniz süper ötesi çok iyi, linkedinde paylaştım

61. Gürbüz Reply

Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. Mrb siteniz yeminle çok iyi, teraziye tıkladım , Gürbüz – 136

62. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

63. Bu konu : ” “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız vallaha ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , ziya – 451

64. Burdur merkezden ben ali. Merhaba herkese web siten inan ki ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 12-04-2021 06:31:15

65. Edirne merkezden ben banu. selamun aleyküm web siten gerçekten ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 20-04-2021 14:10:50

66. Kilis dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Slm siteniz yeminle iyi, teraziye tıkladım , hatice – 43

67. Trabzon dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selam siteniz yeminle hoşuma gitti, teraziye tıkladım , hatice – 412

68. Kırklareli dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . merhaba arkadaşlar sayfa vallaha mükemmel, saolun , ahmet – 158

69. Çorum dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . merhaba arkadaşlar siten valla çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ziya – 267

70. Antalya merkezden ben banu. selam arkadaşlar sayfan valla dikkatimi çekti, face de paylaştım 04-05-2021 06:31:10

71. selamun aleyküm bu web sitesi inan ki dikkatimi çekti, face de paylaştım

72. Kastamonu dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selam bu web sitesi cidden hayran bıraktı, saolun , ahmet – 483

73. Afyon dan kimler var. “Biraz geçici bir güvenlik elde etmek için temel özgürlükten vazgeçebilenler, ne özgürlüğü ne de güvenliği hak ediyorlar.” – Benjamin Franklin – Bu kadar kötüye gitmesine nasıl izin verdik? Serbest dolaşan sığırlardan başka bir şey değiliz, ancak yakında WTF’yi artırmazsak bu değişmek üzere. . Selamın aleyküm paylaşım harbiden güzel, saolun , emin – 262

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link