Kategoriler
Genel

Birçoğu o kadar sağlam, sisteme umutsuzca bağımlı, onu korumak için savaşacaklar

Bu alt bölümde her zaman bir ton çılgın hikaye var, bazıları tam bir saçmalık, diğerleri ise modern uygarlık olan içi boş cephenin derinliklerine dokundu. Bu hikayelerle birçok villi, milyarder, şirket, hükümet vb. Gelir. Haklı olarak bu bireyleri / grupları suçluyoruz, ancak herkese hatırlatmak istiyorum.

Sık sık görmezden geldiğimizi suçlayacak başka biri var. Onları görmezden geliriz çünkü eylemleri ve sözleri aksini söyleseler bile onları bizim tarafımızda düşünürüz.

Kimden bahsediyorum?

İktidardakilerin bizim için inşa ettikleri BS’yi savunmaya devam eden tamamen habersiz kitlelerden (veya kurbanlardan) bahsediyorum. Tüm kanıtlar biriktikçe tüm bu insanları sorumlu tutmaya başlamamız gerektiğini hissediyorum. Artık cahil olmak ve kör bir göz çevirmek için hiçbir mazeret yok, hepsi de gerçekleri bulmaya ve daha fazla kurbanı önlemeye çalışan her fırsatta bizi itibarsızlaştırmaya çalışıyor.

Evet, söylemeyi hak eden bazı aptal teoriler var, ancak bu insanlar ana görüşe karşı olan her şeyi saçma komplo teorisi kovasına IMO zamanlarında atmaya başladığında, çizginin üzerinden geçiyorlar. Gerçekten, sistemin bu savunucularının, içinde bulundukları dünyadaki çeşitli sadist gündemleri fiilen gerçekleştirenlerin olduğu kadar suçlu olduklarına inanıyorum.

Belki de işleri, çocukları, faturaları vs. olduğu için vazgeçtiklerinde vazgeçtikleri için kurban ya da köle olarak rolünü kabul ederler ve kaçmaya çalışanlardan kaçarlar. Gerçekten aşağılık ve biz bu konuda kendimizi daha fazla ayakta tutan bir topluluk olarak görmek istiyorum.

Bir öneri sadece kanıtları listelemeye odaklanmak değil (çoğu dinlemez), onlara duygusal bir düzeyde ulaşmanız gerekir. İnsanlar taraf tutmayı çok sevdiğinden, HER ZAMAN herhangi bir “komplo” nun temel konularını kirletecek tüm politikaları, dinleri, ırkı ve anlamsız bagajları yok ettiler. Argümanı basit bir ifadeyle belirtin (örn. “Aileniz bir durumda (X) ve komşunuz (Y) yapıyorsa, durumla nasıl başa çıkardınız?”).

Meselenin bir parçası, dünyanın diğer tarafındaki bir konudaki anlatıları, asla buluşmayacakları insanlarla savunmanın kolay olmasıdır. Bu nedenle, bir anlatıyı savunmaya ya da bir şeyi rasyonelleştirmeye çalıştıklarında, kendi ahlaklarını sorgulamalarını istedikleri zaman, önlerinde bir ayna tutmanın iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Gönderen … SuperOrganizm
[comments]

“Birçoğu o kadar sağlam, sisteme umutsuzca bağımlı, onu korumak için savaşacaklar” için 6 yanıt

Kars merkezden ben Aylin. Selam herkese sayfanız gerçekten çok iyi, face de paylaştım 16-07-2020 20:05:52

Kırşehir merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşımınız valla iyi, teşekkürler 19-07-2020 13:39:07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir