İşte bir bağlantı. Eğer okuyabilirsen.

https://www.npr.org/sections/health-shots/2021/06/26/1009817539/he-inherited-a-devastating-disease-a-crispr-gene-editing-breakthrough-stopped-it

Tamam, şimdi yanılıyor ve teknik detayları yanlış anlıyor olabilirim. Bu yüzden eğer biriysem lütfen beni düzeltin ve mümkünse açıklayın. Ama bu makale, genetik hastalıkları tedavi etmek için bir gen düzenleme tekniği olan CRISPR’ı kullanabileceklerini ve enjeksiyon yoluyla doğrudan kan dolaşımına verilebileceğini söylemiyor mu?

Ancak aşılar yoluyla yapılan gen düzenlemesine karşı argüman her zaman bunu bir enjeksiyonla yapamayacaklarıydı. Gen düzenleme ve aşıları gündeme getirdiğinizde herkesin her zaman söylediği şey bu değil mi?

Aşının kas içi enjeksiyon olduğunu biliyorum. Ama eğer bu damardan işe yararsa, o zaman (varsayımsal olarak) aşı kimsenin bilmeden gen düzenleme yeteneklerine sahip olabilir mi?

Bu, aşının genlerimizi düzenlemek ve bunu mümkün kılmak için gizlice kullanılması komplosunu tersine çeviriyor gibi görünüyor. Yanlış anlamadıysam. Bu durumda lütfen biri açıklasın. Teşekkürler.

40 Comments

1. Merhaba herkese siteniz süper ötesi dikkatimi çekti, sağolun

2. Slm bu web sitesi gerçekten hoşuma gitti, teraziye tıkladım

3. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. Slm siten vallaha dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , doruk – 477

4. Şanlıurfa dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Mrb siten inanki dikkatimi çekti, sosyal medyada paylaştım , banu – 72

5. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. Selam siteniz vallaha çok güzel, facebookta paylaştım , ahmet – 396

6. Şırnak dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Selamlar web sitesi inanki dikkatimi çekti, twitter da paylaştım , banu – 157

7. Mrb paylaşımın ciddiyim güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

8. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. selam arkadaşlar sayfan inan ki hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum , ali – 15

9. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Gürbüz – 79

10. Van merkezden ben ali. Slm paylaşım harbiden dikkat çekici, twitter da paylaştım 09-07-2021 04:44:34

11. Kütahya merkezden ben doruk. Selamlar paylaşım cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum 10-07-2021 05:32:37

12. Merhabalar sayfanız cidden çok güzel, teraziye tıkladım

13. Antalya merkezden ben banu. selamun aleyküm paylaşım valla ilgi uyandırıcı, tebrikler 17-07-2021 04:55:01

14. Adana merkezden ben ali. Slm web siten vallaha dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 17-07-2021 16:36:38

15. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar sayfanız inanki hoşuma gitti, tebrikler , ahmet – 447

16. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. Mrb siteniz inanki iyi, sağolun , hatice – 450

17. Diyarbakır dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Merhaba siten vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım , Aylin – 236

18. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siten harbiden çok güzel, twitter da paylaştım , ali – 71

19. Şanlıurfa dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Selamlar web siten harbiden hayran edici, sosyal medyada paylaştım , – 296

20. Mrb sayfanız harbiden hayran edici, linkedinde paylaştım

21. Selamlar siten yeminle hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

22. merhaba arkadaşlar siten ciddiyim hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

23. Sinop dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Selam herkese web sitesi yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım , banu – 234

24. selam arkadaşlar bu web sitesi inanılmaz hoşuma gitti, tebrikler

25. Selam herkese sayfan ciddiyim dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum

26. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web sitesi vallaha billaha iyi, face de paylaştım , Gürbüz – 268

27. Kırşehir dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Selamlar paylaşımın inanılmaz hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum , emin – 361

28. Samsun dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Selam herkese paylaşımınız harbiden iyi, tebrikler , memo – 56

29. selam arkadaşlar paylaşımın ciddiyim güzel, facebookta paylaştım

30. elif yılmaz Reply

Şanlıurfa dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . selam arkadaşlar paylaşım valla mükemmel, tebrikler , elif yılmaz – 495

31. Amasya merkezden ben ziya. Mrb siteniz harbiden hayran bıraktı, sağolun 03-09-2021 18:59:18

32. Ağrı dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Selamlar web siten inan ki çok iyi, sağolun , Emine – 122

33. İzmir merkezden ben . selamun aleyküm bu web sitesi harbiden güzel, şukuladım 08-09-2021 14:13:20

34. Sakarya dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Merhaba herkese web sitesi ciddiyim çok güzel, facebookta paylaştım , Emine – 219

35. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. Merhaba paylaşım ciddiyim çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , mehmet – 149

36. Merhaba herkese sayfanız cidden çok iyi, facebookta paylaştım

37. Bu konu : ” Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. ” çok güzel. Selamın aleyküm siteniz süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler , memo – 472

38. Siirt dan kimler var. Birinin daha iyi anlamama yardımcı olabileceğini umuyordum. . Slm web siteniz gerçekten dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , – 55

Write A Comment