Kategoriler
Genel

Birisi beni sosyalizmin kötü olduğuna ikna edebilir mi?

Herkesin vergi mükellefi tarafından finanse edilen ücretsiz devlet eğitimini destekliyor musunuz?

Bu sosyalizm …

Okullardaki çocuklara ücretsiz öğle yemeği vermek için vergi dolarlarımızı kullanmanın iyi bir fikir olduğunu düşünüyor musunuz?

Bu sosyalizm …

Amerika’da başka sosyalist sistemlere sahip olduğumuzu biliyor musunuz?

Zengin ya da fakir olmanız fark etmeksizin tüm vatandaşlardan 911 çağrıya cevap veren kamu fonlu polis.

Oh evet, ve ayrıca itfaiyeciler sadece hizmetlerini karşılayabilecek zengin insanlar için değil, herkes için yangın söndürdü.

Sosyalizmin başka ne olduğunu biliyor musunuz? Ücretsiz sağlık hizmeti.

Fakir insanlar, doktor ödemeyi göze alamayacakları için kolayca önlenebilir hastalıklardan muzdarip olmalı mı?

Çoğu insan zaten tüm bu sosyalist fikirleri destekliyor, ancak sosyalizm hala bir şekilde kötü bir üne sahip mi?

Sanırım nedenini anlayabiliyorum, çünkü geçmişte sosyalizmin ve komünizmin biçimlerini insanları kontrol etmenin bir yolu olarak kullanmaya çalışan kötü diktatörler vardı, ama açıkçası insanların gerçekten mutlu oldukları birçok iyi sosyalist sistem var, ve ücretsiz sağlık ve ücretsiz kolej gibi daha fazlasına sahip olmak isterler.

Bir şekilde sosyalizm fikri, zengin insanların tüm paralarını çalmayı ve eşit bir şekilde yaymayı içeren radikal bir form hakkında mı oldu? Veya ürettikleri malların eşit olarak paylaşılabilmesi için herkesin işlerini çalmakla mı ilgili?

Bunlar oldukça aptalca fikirler, ama ya herkesin temel ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak için topladığımız vergi dolarlarını kullandığımız sosyalizm hakkında, ücretsiz yiyecek, ücretsiz su, ücretsiz sağlık ve bunu karşılayamayan herkes için ücretsiz konut gibi?

O zaman neyi özlüyorum? İnsanlar neden sosyalizmin bu kadar kötü bir fikir olduğunu düşünüyor? İnsanları önemsiyorsanız benim için en iyi fikir gibi görünüyor.

Gözlerimdeki sosyalizm, topluma ne kadar katkıda bulunurlarsa olsunlar herkesle ilgileniyor.

Evsiz insanlara bedava yemek, su ve yaşamak için bir yer vermenin, sonunda toplumun katkıda bulunan bir üyesi olmalarına daha iyi bir şans vereceğini düşünmüyor musunuz? Yoksa sadece tüm ıstırapları görmezden gelmeli ve kapitalizm paranın geri kalanını% 1’e transfer edene ve herkes borç kölesi haline gelene kadar beklemeli miyiz? Çünkü bu, mevcut sistemin hedefi gibi görünüyor.

“Birisi beni sosyalizmin kötü olduğuna ikna edebilir mi?” için 28 yanıt

Samsun merkezden ben ahmet. Merhabalar paylaşım inan ki mükemmel, twitter da paylaştım 25-06-2020 05:52:27

Ağrı merkezden ben ahmet. Selamlar sayfanız harbiden hayran bıraktı, facebookta paylaştım 09-07-2020 18:55:43

Çorum merkezden ben gaye. Selamlar bu web sitesi ciddiyim çok hoşuma gitti, sağolun 10-07-2020 19:15:43

Kırklareli merkezden ben Aylin. Merhaba bu web sitesi yeminle çok iyi, face de paylaştım 15-07-2020 22:26:38

Mardin merkezden ben Emine. Merhabalar sayfanız ciddiyim mükemmel, facebookta paylaştım 16-07-2020 17:26:53

Amasya merkezden ben Gürbüz. Merhabalar paylaşımın inanılmaz çok iyi, tebrikler 18-07-2020 05:51:13

Aydın merkezden ben Aylin. merhaba arkadaşlar siteniz yeminle çok hoşuma gitti, saolun 06-08-2020 20:26:32

Şanlıurfa merkezden ben Aylin. Merhaba herkese web siteniz yeminle mükemmel, tebrikler 18-09-2020 07:23:53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir