Kategoriler
Genel

‘Birisi komployu hazırladı’: Obama döneminden kalma istihbarat ve kolluk kuvvetleri, sahte Rusya gizli anlaşma anlatımını icat etti ve sürdürdü. Russiagate, yeni cumhurbaşkanını engellemek için giden bir yönetim tarafından gerçekten bir komplo idi.

‘Birisi komployu pişirdi’: Rusya gizli anlaşma öyküsünün kökenini bulma

Kilit GOP senatörleri, destekleyici kanıt olmadan bir Rusya çarpışma soruşturmasının sürdürülmesine yardımcı olanları tespit etmek için ortak bir çaba ile mahkeme celbi ateşliyorlar.

Hollywood bir zamanlar bize “Kızıl Ekim için Av” adlı Soğuk Savaş gerilimini verdi. Ve şimdi ABD Senatosu ve Washington’daki Cumhuriyet komitesi başkanları filmler için farklı bir av başlattılar.

Mahkeme celbi olan Sens. Lindsey Graham, RS.C. ve Ron Johnson, R-Wis., Sahte Rusya çarpışma anlatısını kimin icat ettiğini ve sürdürdüğünü belirlemeyi ümit eden bir dizi Obama dönemi istihbarat ve kolluk görevlisini sorgulamak istiyor. Donald Trump’ın erken dönem başkanlığını engelledi.

Graham ve Johnson tam olarak Sean Connery ve Alec Baldwin olmasa da, onlar ve GOP kohortlarının Tom Clancy romanı tarafından çevrilmiş bir filme layık bir teori var: Rusya’nın çarpışma soruşturması, giden bir yönetimin yeni Devlet Başkanı.

Tennessee Cumhuriyetçisi Sen. Marsha Blackburn, Senato müfettişlerinin teorisini tanımlarken Perşembe günü Just News’e verdiği demeçte, “Sahip olduğumuz çok sessiz bir ayaklanma oldu,” dedi. “Muhtemelen DOJ ve FBI’da neler olduğunu bilen onlarca kişi vardı.

“Ama Donald Trump’tan o kadar nefret ediyorlar… hukuk pelerini altında çalışmaya istekli olduklarını ve tiksintileriyle ilgili harekete geçebilmeleri için onları korumak için kullanmaya istekli olduklarını söyledi.” “Onun başkan olmasını yasaklamak istiyorlardı. Ve kazandığında, işini yaparken onu etkisiz hale getirmek istediler. ”

Son iki yılın çoğunda, kongre cumhuriyetçilerinin Donald Trump ve Vladimir Putin arasındaki anlaşmazlığın nihayetinde kanıtlanamaması ve FBI suiistimalinin teyit edildiği beceriksiz, yozlaşmış Rusya soruşturması hakkında tuttuğu teori her zaman gelişiyordu.

Ancak bu hafta, FBI’ı kendisini davada kusurlar, başarısızlıklar ve kazı delilleri hakkında karanlıkta tutmakla suçlayan eski Başsavcı Yardımcısı Rod Rosenstein’ın patlayıcı ifadelerinden sonra, GOP, Rusya davasının kullanmak için bir komplo olduğunu kanıtlayabileceğine inanıyor Trump’a zarar vermek için Amerika’daki en güçlü kolluk ve istihbarat araçları.

İki yıllık gizliliği kaldırılmış notlar şu anda kanıt göstermektedir:

• FBI, Christopher Steele’in dosyasını Trump kampanyasını FISA ile hedeflemek için kanıt olarak kullanmadan önce uyarıldı. Eski İngiliz casusunun Rus dezenfeksiyonu hedefi olabileceğini, Trump’ı hor gördüğünü ve Hillary Clinton’un kampanyasına yardım etmesi için para ödendiğini söyledi. Ancak ajanlar yine de ilerledi.

• Büro, CIA tarafından birincil hedefi olan Trump danışmanı Carter Page’ın bir Rus casusu değil, bir CIA varlığı olduğunu söyledi. Ancak bu kanıtı DOJ ve mahkemelerden sakladı, hatta sırrı saklamak için bir belgeyi tahrif etti.

• FBI, Trump danışmanı George Papadopoulos hakkında, Hillary Clinton’a Rus kiri koyabileceği şüphesiyle ilgili bir dava açtı, ancak çabucak Rusya’nın onu çekecek kişileri olmadığını belirledi. Fakat dava devam etti.

• FBI, muhbirleri ile Papadopulos arasındaki görüşmeleri durdurdu ve Page 2, iki erkeğin sayısız masumiyet ifadesi yaptığını ve DOJ ve mahkemelerin kanıtlarını sakladığını gösterdi.

• FBI, Trump ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn’i beş ay boyunca araştırdı ve bir suç işlediğine veya bir istihbarat tehdidi oluşturduğuna ve davanın kapatılmasını önerdiğine dair aşağılayıcı bir kanıt olmadığı sonucuna vardı. Ancak, yükselişler kararı geçersiz kıldı ve Flynn ile röportaj yapmaya devam etti.

• FBI ve DOJ, Ağustos 2017’ye kadar Trump-Rusya’nın çarpıştığına dair bir kanıt olmadığını biliyorlardı ancak cumhurbaşkanının masum olduğunu açıklamadan 18 aylık bir soruşturmanın daha sürmesine izin verdiler.

Bu, Cumhuriyetçilerin geliştirdiği hikayenin kilit kanıtlarının bir avuç dolusu. Şimdi bu eylemlerin her birinin kimin yapılmasına yardımcı olduğunu bilmek istiyorlar.

“Bu konuda milyonlarca Amerikalı üzgün,” dedi Graham bu hafta. “Koridorumuzun tarafında, bu soruşturmaya inanan insanlar var, Crossfire Hurricane, FBI tarihindeki en yolsuz, önyargılı cezai soruşturmalardan biri. Ve bununla ilgili bir şeyler görmek istiyoruz. ”

Graham, Perşembe günü tanıklara Senato Yargı Komitesinden 50’den fazla mahkeme celbini onaylamak için harekete geçmeye çalıştı, ancak bir hafta gecikmek zorunda kaldı.

Bu arada Johnson, Senato Anayurt Güvenliği ve Hükümet İşleri Komitesinden önemli tanıklarla belge ve röportaj almak için yaklaşık üç düzine subpoena’yı başarıyla temin etti.

Johnson, kanıtların arttığını, 2017 yılında Obama ve Trump yönetimleri arasında “barışçıl ve işbirliğine dayalı” bir geçiş olmadığını söyledi.

“Geçiş sırasında meydana geldiğini bildiğimiz davranış herkesi ilgilendirmeli ve kesinlikle daha fazla soruşturma yapılmasını gerektiriyor” dedi.

Rosenstein’ın şu anda arkalarındaki ifadeleriyle, senatörlerin ateşli FBI Direktörü James Comey, eski yardımcısı Andrew McCabe, eski CIA Direktörü John Brennan ve eski Başkan Barack Obama’nın eski şefleri de dahil olmak üzere, röportajlar veya ifadeler için yüce hedefleri var. Başkan Yardımcısı Joe Biden.

Blackburn, John Solomon Reports podcast’i ile yapılan bir röportajda mahkeme celbi ve tanıkların amacının basit olduğunu söyledi: hiçbir zaman kanıtlarla desteklenmeyen bir Rusya gizli anlaşma anlatımını sürdüren karakterleri belirlemek ve cezalandırmak.

“Birisi komployu pişirdi,” diye açıkladı. “Birisi siparişi vermek, onu uygulamak için ileriye gitti. Birisi kirli işi yaptı ve gerçekleştirdi – ve muhtemelen bir sürü kişi. Ve Amerikan halkını hayal kırıklığına uğratan şey, kimsenin sorumlu tutulmamasıydı.

“Kimse suçlanmadı. Hiç kimse suçlanmadı ve hepsi büyük kitap anlaşmaları alıyor ve kitaptaki tüzüklere bakarsanız ve hukukun üstünlüğüne uyacağımızı söylerseniz ve yasalar ülkesi olun. ”

Blackburn için sorumluların belirlenmesi ve cezalandırılması iki amaç için gereklidir: gelecekteki herhangi birinin FBI ve FISA sürecini tekrar kötüye kullanmasını engellemek ve Amerikalıların Amerika’da iki katmanlı bir adalet sistemi olmadığından emin olmak.

“Bence Google [Russia collusion] gelecek yıllarda, bunu pişiren bu karakter dizisinin ekran görüntüsünü göreceksiniz, çünkü bu nihai komplo. “

“‘Birisi komployu hazırladı’: Obama döneminden kalma istihbarat ve kolluk kuvvetleri, sahte Rusya gizli anlaşma anlatımını icat etti ve sürdürdü. Russiagate, yeni cumhurbaşkanını engellemek için giden bir yönetim tarafından gerçekten bir komplo idi.” için 27 yanıt

Rize merkezden ben Emine. Selam web siten vallaha billaha çok hoşuma gitti, twitter da paylaştım 01-07-2020 13:19:46

Van merkezden ben elif yılmaz. Merhabalar siten valla ilgi uyandırıcı, saolun 09-07-2020 18:02:07

Niğde merkezden ben Emine. Selamlar paylaşımınız gerçekten hayran bıraktı, linkedinde paylaştım 14-07-2020 02:11:24

Düzce merkezden ben Emine. Selamın aleyküm sayfan gerçekten ilgi uyandırıcı, tebrikler 10-08-2020 01:21:27

Isparta merkezden ben Gürbüz. merhaba arkadaşlar paylaşım inanki hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 11-08-2020 17:54:54

Mersin merkezden ben Gürbüz. Selam sayfanız inanki dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım 31-08-2020 01:04:07

Mardin merkezden ben ali. Merhabalar siteniz inan ki dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum 01-09-2020 04:41:54

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir