Kategoriler
Genel

Birisi yarasa sinyalini açar! Yarasa Kadın’ın gözaltına alınması ve sorgulanması gerekiyor.

Yarasa Kadın a.k.a. Shi Zhengli yarasa kökenli SARS benzeri koronavirüsleri araştıran Çinli bir virolog. Shi, Wuhan’ın Jiangxia Bölgesi’nde bulunan bir biyogüvenlik seviye 4 (BSL-4) laboratuvarı olan Wuhan Viroloji Enstitüsü’nde (WIV) Yeni Bulaşıcı Hastalıklar Merkezi’ni yönetmektedir.

• 2005 – Shi Zhengli liderliğindeki bir ekip, SARS virüsünün yarasalardan geldiğini buldu.

• 2010 – Shi Zhengli makaleyi yayınladı, farklı yarasa türlerinin ACE2 proteinleri SARS-CoV girişine değişken duyarlılık kazandırıyor. Koronavirüsler için geçiş yolu HIV pludedotype kullanılarak insan vücuduna.

• 2013 – Shi Zhengli, ACE2 reseptörü kullanan koronavirüs gibi yarasa SARS’ın izolasyonu ve karakterizasyonu başlıklı makaleyi yayınladı. Konakçıya ihtiyaç duymadan doğrudan insan enfeksiyonunu göstermek.

• 2014 – Shi Zhengli, güvensiz sayıldığı için Kuzey Karolina Üniversitesi Chapel Hill’de mağlup edildi. Shi Zhengli, projeyi Wuhan’a taşır.

• 2015 – Doğa ve Tıp dergisi, Shi Zhengli’nin yarasa koronavirüsü gibi SARS’ı gösteren makalesini yayınladı, insanın ortaya çıkması için potansiyel gösteriyor.

• 2015 – Nature makalesi, Mühendislik yarasa virüsü riskli araştırmalar üzerine tartışmayı harekete geçiriyor.

• 2017 – Moratorium, Shi Zhengli’yi kaldırdı ve meslektaşı Cui Jie, Çin genelinde binlerce at nalı yarasasından örnek alan bir takıma liderlik etti. 2017 yılında bulguları, SARS koronavirüsünün tüm genetik bileşenlerinin Yunnan eyaletindeki bir mağaradaki yarasa popülasyonunda bulunduğunu gösteren bulgularını yayınladılar.

• 2 Mart 2019 – Shi Zhengli, yarasa kaynaklı bir koronavirüsün bir sonraki hastalık salgını olacağını öngörüyor, Çin muhtemelen sıcak nokta.

• 14 Temmuz 2019 – Çinli araştırmacı Xiangguo Qiu, kocası ve öğrencileri RCMP soruşturması sırasında Kanada’nın tek seviye 4 bulaşıcı hastalık laboratuvarından eşlik etti. olası ‘politika ihlali’

• 18-27 Ekim 2019 – Wuhan’da 7. CISM Askeri Dünya Oyunları düzenlendi. 100’den fazla ülkeden 10.000 sporcu yarışıyor

• 18 Kasım 2019 – Wuhan Viroloji Enstitüsü “koronavirüs ve yarasalar arasındaki ilişkiyi araştır” başlıklı bir iş ilan etti

• 24 Aralık 2019 – Wuhan Viroloji Enstitüsü, önemli virüs taşıyan yarasaların patojenik biyolojisi üzerine uzun süreli araştırmalar, SARS ve SADS gibi büyük yeni insan ve hayvan bulaşıcı hastalıkların yarasalarının kökenini doğruladı. yeni yarasa ve kemirgen yeni virüslerin sayısı keşfedildi ve tanımlandı. “

• 27 Aralık 2019 – Hubei Entegre Çin ve Batı Tıbbı Hastanesi’nden bir doktor olan Zhang Jixian, Çin sağlık yetkililerine hastalığın yeni bir koronavirüsün neden olduğunu söyledi.

• 31 Aralık 2019 – Çin, 11 milyon kişilik bir şehir olan Wuhan’da, WHO’yu birkaç olağandışı pnömoni vakası için uyardı. Virüs bilinmiyordu.

• 31 Aralık 2019 – Çin, Wuhan deniz ürünleri pazarının (yarasalar satmayan) virüsün kaynağı olduğunu iddia ediyor.

• Janurary 2, 2020 – Wuhan Enstitüsü Genel Müdürü, tüm dahili personele dahili e-posta göndererek veri paylaşımını, sonuçları medyaya veya çevrimiçi herhangi bir yere susturuyor.

• 9 Ocak 2020 – Çin, Wuhan’daki gizemli salgından ilk ölümünü bildirdi

• 10 Ocak 2020 – DSÖ, ülkeden insandan insana bulaşma ihtimalinin yüksek olduğu konusunda ülkelere uyarı veren teknik brifingler yayınladı.

• 11 Ocak 2020 – Çin, Wuhan virüsü ile ilgili ilk ölümü bildirdi

• 20 Ocak 2020 – DSÖ, insandan insana bulaşmanın “Şimdi çok açık” olduğunu belirtiyor.

• 20 Ocak 2020 – ABD, Japonya, Güney Kore ve Thailad, Covid-19 vakalarını doğruladı.

• 21 Ocak 2020 – ABD, Wuhan Virology Enstitüsü tarafından patentli Wuhan koronavirüs tedavisi için Çin’e ücretsiz olarak Remdesivir adlı yeni bir ilaç sunuyor.

• 23 Ocak 2020 – Wuhan kilitlendi.

• Şubat 2020 – Botao Xiao, Wuhan virüsünün şehirde doğal olarak bulunmasının son derece düşük olduğu sonucuna varılan araştırma belgesini yayınladı, kısa bir süre sonra kaldırıldı, arşivler kaldı.

• 3 Şubat 2020 – Shi Zhengli, olası yarasa kaynaklı yeni bir koronavirüs ile ilişkili bir pnömoni salgını yayınladı. SARS gibi insanlara bulaşır.

• 3 Şubat 2020 – Gerçek adı kullanan Dr. Wu Xiaohua, Shi Zhengli’nin gelişigüzel laboratuvar yönetiminin laboratuvardan Wuhan virüs sızıntısına yol açmış olabileceğini iddia ediyor.

• 3 Şubat 2020 – Nature, Wuhan virüsünün Zhoushan’daki yarasalardan örneklenen CoVZC45 ve CoVZXC21 ile yakından ilişkili olduğu makalesini yayınladı. % 89 nükleotid benzerliği ve% 100 amino asit benzerliği.

• 4 Şubat 2020 – Duoyi Başkanı Xu Bo, gerçek isim iddialarını kullanarak, Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün Wuhan virüsünü ürettiğinden ve sızdırdığından şüphelenildi.

• 7 Şubat 2020 – Halk Kurtuluş Ordusu’nun en iyi Biyo Silah uzmanı Chen Wei, Wuhan Viroloji Enstitüsü laboratuarı üzerinde kontrol sahibi oldu.

• 7 Şubat 2020 – Salgını erken uyardı ve ÇKP tarafından ifadelerini kınamak zorunda kalan Dr. Li Wenliamg, koronavirüsten öldü.

• 17 Şubat 2020 – Wuhan araştırmacısı, Chen Quanjiao’nun gerçek isim iddialarını kullanarak Wuhan Genel Müdürü Wang Yanyi’nin virüsü kaçırdığından şüphelenildi.

• Sorumlu olduğunu iddia etmiyorum ama gezegende daha kalifiye bir insan yok ve şu anda Çin’de. Yarasa bazlı bir koronavirüs ile primatların nasıl enfekte edileceğini anlamaya çalıştığı için ABD’den kovulduğu ve tekmelendiği ve en azından araştırılması gereken Wuhan’a taşınması doğru mu?

“Birisi yarasa sinyalini açar! Yarasa Kadın’ın gözaltına alınması ve sorgulanması gerekiyor.” için 43 yanıt

Adıyaman merkezden ben banu. Mrb paylaşımın harbiden mükemmel, sosyal medyada paylaştım 24-04-2020 00:35:36

Kahramanmaraş merkezden ben banu. Merhaba paylaşımın gerçekten hayran bıraktı, saolun 24-04-2020 04:15:39

Erzincan merkezden ben ziya. selam arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi mükemmel, face de paylaştım 24-04-2020 04:15:41

Diyarbakır merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfan vallaha billaha çok güzel, tebrikler 25-04-2020 06:30:01

Sakarya merkezden ben Aylin. Selamlar web sitesi süper ötesi mükemmel, tebrikler 02-05-2020 22:49:48

Karabük merkezden ben mehmet. Mrb sayfanız inanki çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 13-05-2020 17:45:55

Edirne merkezden ben doruk. Slm sayfanız harbiden mükemmel, sosyal medyada paylaştım 14-05-2020 12:08:38

Tunceli merkezden ben doruk. merhaba arkadaşlar siteniz ciddiyim dikkatimi çekti, teraziye tıkladım 14-05-2020 12:08:44

Kastamonu merkezden ben ziya. Merhaba herkese sayfan süper ötesi dikkat çekici, linkedinde paylaştım 14-05-2020 12:08:47

Muğla merkezden ben ahmet. Selamın aleyküm web siten inanki çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 14-05-2020 12:08:56

Bayburt merkezden ben gaye. Selam siteniz süper ötesi hoşuma gitti, twitter da paylaştım 14-05-2020 12:09:00

Yalova merkezden ben Gürbüz. Slm web siteniz yeminle hayran bıraktı, face de paylaştım 22-05-2020 04:28:42

Bitlis merkezden ben Emine. Merhabalar paylaşımınız vallaha dikkat çekici, facebookta paylaştım 28-05-2020 20:31:11

Mersin merkezden ben ahmet. Merhaba herkese web siteniz inanılmaz çok güzel, sağolun 31-05-2020 11:33:33

Van merkezden ben ziya. selamun aleyküm sayfa harbiden çok hoşuma gitti, şukuladım 04-07-2020 03:32:30

Şanlıurfa merkezden ben mehmet. Selamlar bu web sitesi cidden mükemmel, linkedinde paylaştım 05-08-2020 05:32:05

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir