Çok sayıda siyasi parti var. Neden sadece iki tanesine gerçekten ekran süresi veriliyor? Kaçınız siyaset, politikalar ve itilen anlatılar hakkında farklı fikirlere sahip olduğunuz için arkadaşlarınızı ve ailenizi kaybettiniz?

Mükemmeliyetçi bir toplum inşa ediyoruz, fakat bir şeyi gerçekten mükemmel yapan nedir? SİZİN mükemmeliniz, SOMEONE ELSES’in mükemmeli ile aynı olmak zorunda mı? Hayır diyorum. Biz bireyleriz, KOLEKTİF bir kovan zihni değiliz. Hükümetin “yanlış düşüncemizi” düzeltmesinden korkuyoruz ama bunu, birinin neden böyle hissettiğini ANLAMAya çalışmak ve o olmak istediği için onu sevmek yerine, sözlerimizle ve eylemlerimizle birbirimize yapıyoruz.

Adanın her YAKASI için HER ZAMAN iyi bir ARGUMENT vardır. “Bizim” ANLATIMIZA aykırı olan noktaları reddediyoruz. İNSANLARIN neden Cumhuriyetçi olmak istediğini anlamak gerçekten bu kadar zor mu? Genellikle muhafazakardırlar ve DAHA AZ YÖNETİM isterler çünkü KAPİTALİZM’e inanırlar ve çok fazla SOSYALİZM’in yeniliği engelleyebileceğine inanırlar. İşletmelerin GELİŞMESİ için bunun gerekli olduğuna inanabilirler veya belki de hükümet hayatlarını çok KONTROL ETMEKTEDİR ve DAHA AZ olmasını isteyebilirler. İnsanların neden Demokrat olmak istediğini anlamak gerçekten bu kadar zor mu? Hükümetten eğri koalara kadar düzen ve yapı istiyorlar. İşletmelerin açgözlülük içinde büyümesi için sınırlar kontrolden çıkmaz. Enerji sektöründe onlarca yıllık deregülasyondan sonra Teksas’ta olanlara bakın.

İstediğini istemek ya da olmak istediğin kişi olmak sorun değil. SİZ ORJİNALSİNİZ. Senden başkası olmanı istemiyorum.

Hemen hemen her şey için bir muadili bulunabileceği düşünülen dualist bir dünyada yaşıyoruz. İyi vs kötü. Acıya karşı sevinç. Gurur vs alçakgönüllülük. Fikirler büyür ve alternatif görüşler haline gelir. Toplumumuzdaki kusurları bulur ve eksiklikleri iyileştirmenin yollarını yaratırız. Bir şeyin doğru olması karşı tarafın yanlış olduğu anlamına gelmez. Bu sadece bir konuya farklı bir bakış açısı. Kavga etmek yerine birbirinizi anlamaya ve kabul etmeye çalışın.

BİZ İNSANIZ. BÖLÜNMÜŞ olduğumuzda kolayca kontrol edilir. “Doğru” bir demokrasimiz yok, demokratik bir cumhuriyetimiz var. Anlatıları zorlamak ve her bir “taraf” Demokrat veya Cumhuriyetçi olmak yerine kendi haber kaynaklarını izlerken kendi aramızda kavga etmemizi sağlamak kolaydır. Seçim yılı yaklaştığında parmağını mevcut partiye işaret etmek ve taraf değiştirmek kolaydır. Mevcut başkanımızı işaret edip diğer adama oy veriyoruz – genellikle 8 yıl sonra.

Bu sub, hükümet içinde bir sorun görüyor ve farklı inançlara sahip olduğunuz için tartışmak ve kendinizi bölmek, gördüğünüz sorunu çözmenin yolu değil. Birlik cevaptır. Yüzey sorunlarının ötesine bakın ve bu alt bölüme katıldığınız ortak zemini tanıyın.

69 Comments

1. Merhaba bu web sitesi inan ki iyi, twitter da paylaştım

2. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhaba sayfanız süper ötesi ilgi uyandırıcı, tebrikler , hatice – 48

3. elif yılmaz Reply

Selamlar web siteniz gerçekten iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

4. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Slm paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, facebookta paylaştım , ali – 100

5. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Selam sayfa valla iyi, tebrikler , Emine – 201

6. selam arkadaşlar bu web sitesi vallaha ilgi uyandırıcı, tebrikler

7. Siirt merkezden ben Hasan. Selamın aleyküm paylaşımınız inan ki güzel, tebrikler 24-07-2021 07:22:10

8. Mrb web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

9. Siirt merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm bu web sitesi gerçekten mükemmel, tebrikler 24-07-2021 07:27:55

10. Rize merkezden ben emin. Merhaba paylaşımın süper ötesi hayran edici, teşekkürler 24-07-2021 07:27:57

11. Kahramanmaraş dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . Merhabalar siteniz valla hoşuma gitti, tebrikler , banu – 222

12. Malatya merkezden ben hatice. Selam sayfan harbiden hayran edici, teşekkürler 24-07-2021 07:28:29

13. Amasya merkezden ben Hasan. merhaba arkadaşlar paylaşımınız süper ötesi ilgi uyandırıcı, saolun 24-07-2021 07:30:51

14. Bursa dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . Selam paylaşımınız cidden mükemmel, sosyal medyada paylaştım , ziya – 38

15. Karabük merkezden ben Emine. Merhaba paylaşımınız yeminle hayran edici, tebrikler 24-07-2021 07:34:40

16. Gürbüz Reply

Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Slm sayfanız süper ötesi dikkatimi çekti, face de paylaştım , Gürbüz – 463

17. Gürbüz Reply

Yozgat merkezden ben Gürbüz. Merhaba web sitesi süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 24-07-2021 07:41:57

18. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhaba herkese siten cidden hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , – 13

19. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Selam herkese web siteniz cidden çok iyi, face de paylaştım , emin – 411

20. Eskişehir merkezden ben Aylin. Selamın aleyküm web siten süper ötesi hayran bıraktı, twitter da paylaştım 24-07-2021 07:46:39

21. Selamlar web sitesi ciddiyim çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

22. Şırnak dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . Merhabalar web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, teşekkürler , ali – 210

23. Muş dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . selamun aleyküm paylaşım cidden hoşuma gitti, teşekkürler , emin – 489

24. Bilecik merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar paylaşımınız inan ki hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 24-07-2021 07:57:26

25. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. selam arkadaşlar siten harbiden çok güzel, saolun , ali – 319

26. Selamlar siteniz cidden hayran edici, paylaşımların devamını bekliyorum

27. Çanakkale merkezden ben hatice. selamun aleyküm web sitesi inan ki çok iyi, sosyal medyada paylaştım 24-07-2021 07:59:06

28. Selamın aleyküm paylaşımın vallaha billaha dikkatimi çekti, tebrikler

29. selamun aleyküm web siten gerçekten hoşuma gitti, saolun

30. Erzurum dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . Merhaba siteniz vallaha hoşuma gitti, facebookta paylaştım , mehmet – 435

31. Gürbüz Reply

selam arkadaşlar paylaşım süper ötesi ilgi uyandırıcı, saolun

32. Eskişehir merkezden ben mehmet. selam arkadaşlar sayfa süper ötesi hayran bıraktı, teraziye tıkladım 24-07-2021 08:00:13

33. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhabalar web siten ciddiyim iyi, şukuladım , doruk – 125

34. Manisa merkezden ben doruk. Selamın aleyküm paylaşım gerçekten çok iyi, şukuladım 24-07-2021 08:00:28

35. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhabalar siten inanılmaz güzel, twitter da paylaştım , ali – 381

36. elif yılmaz Reply

Bingöl dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . Merhabalar sayfanız vallaha mükemmel, face de paylaştım , elif yılmaz – 249

37. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Selamın aleyküm paylaşımınız inanki hayran edici, linkedinde paylaştım , doruk – 132

38. İstanbul merkezden ben emin. Selam sayfanız inanılmaz ilgi uyandırıcı, tebrikler 24-07-2021 08:06:09

39. elif yılmaz Reply

merhaba arkadaşlar siten cidden çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım

40. Mrb siteniz cidden çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım

41. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Selamlar paylaşımın yeminle çok hoşuma gitti, face de paylaştım , Aylin – 284

42. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Selam paylaşım vallaha iyi, facebookta paylaştım , – 22

43. Ordu merkezden ben mehmet. merhaba arkadaşlar sayfanız inan ki ilgi uyandırıcı, tebrikler 24-07-2021 10:56:25

44. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. selamun aleyküm siteniz inanılmaz dikkat çekici, face de paylaştım , hatice – 25

45. Erzincan merkezden ben emin. Selamın aleyküm web siten vallaha dikkat çekici, linkedinde paylaştım 24-07-2021 14:14:34

46. Karabük dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . selamun aleyküm bu web sitesi süper ötesi dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Hasan – 189

47. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi ciddiyim çok güzel, teraziye tıkladım , ziya – 202

48. Selam paylaşımınız yeminle çok güzel, sosyal medyada paylaştım

49. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhaba sayfa harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum , memo – 491

50. Adıyaman merkezden ben Hasan. Selam sayfanız vallaha billaha hoşuma gitti, şukuladım 31-07-2021 02:26:09

51. Selamın aleyküm paylaşımınız inanılmaz hoşuma gitti, teraziye tıkladım

52. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. merhaba arkadaşlar web siteniz inan ki hoşuma gitti, linkedinde paylaştım , Hasan – 370

53. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. selam arkadaşlar web siteniz inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım , ali – 463

54. Selam sayfa inanılmaz dikkat çekici, twitter da paylaştım

55. Merhaba paylaşımınız süper ötesi hayran edici, linkedinde paylaştım

56. Niğde dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . Mrb siten inan ki çok iyi, tebrikler , ahmet – 207

57. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhabalar web siten inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım , elif yılmaz – 353

58. Afyon dan kimler var. BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, . merhaba arkadaşlar paylaşımın inanki hayran edici, tebrikler , gaye – 92

59. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhaba herkese siteniz gerçekten mükemmel, paylaşımların devamını bekliyorum , ahmet – 374

60. Şanlıurfa merkezden ben hatice. Merhaba paylaşım vallaha hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 23-08-2021 10:51:38

61. Tunceli merkezden ben doruk. Merhabalar paylaşımın gerçekten çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım 26-08-2021 20:16:27

62. Selam paylaşımın süper ötesi çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım

63. Selam herkese sayfan inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım

64. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Slm siten harbiden güzel, şukuladım , banu – 341

65. Bu konu : ” BİRLEŞİK duruyoruz ve BÖLÜYORUZ düşüyoruz – Demokrat/Cumhuriyetçi, muhafazakar/liberal, ” çok güzel. Merhaba web sitesi valla dikkat çekici, twitter da paylaştım , ahmet – 494

66. Tokat merkezden ben . Slm sayfa ciddiyim hayran edici, twitter da paylaştım 05-09-2021 16:02:59

67. Çankırı merkezden ben memo. selamun aleyküm paylaşımınız harbiden hayran bıraktı, teşekkürler 14-09-2021 08:24:30

68. merhaba arkadaşlar sayfan inanılmaz dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

Write A Comment