Bu açık bir komplo değil ama yine de söylüyorum.

Son 18 ayda çok fazla işten ayrıldım, bu yüzden evimde çok fazla zaman geçirebildim, erken kalktım ve sabahlarımı gökyüzüne bakarak geçirdim. Fark ettiğim ve daha önce fark etmediğim bir şey, son 18 ayda gökyüzündeki tüm izlerdi. Her gün uçaklar şehrimin üzerinde izler bırakır ve gökyüzünde bulut çizgileri bırakırdı. Bu, havada oyalanacak tuhaf, doğal olmayan bir pus haline dönüşecekti. Bu her gün, genellikle sabah 7’den itibaren uçaklar yükselir ve bu puslu bulutları oluşturmak için çok net ve belirgin desenler oluşturur. Birmingham havaalanının yakınında yaşıyorum, bu yüzden her zaman oraya giden uçakları görürdüm, ancak diğer uçakların havaalanına gitmeden veya havaalanından püskürtme yaptığını görüyorum. Özellikle günün açık ve gökyüzünün mavi olduğu ve öğleden sonra 1’e kadar günün bittiği ve güneşin kalıcı pusla kaplı olduğu durumlarda çok alışılmadık. Normal bulutlar bu tuhaf sisin içinden geçerdi. Orada bahçemde oturur ve gökyüzünü izlerdim, pus orada battaniye gibi durur ve kabarık bulutlar onların arasından geçerdi. Sis, çoğu zaman başımın tam üzerinde duruyormuş gibi görünüyordu ve her zaman hareket etmiyor, düşüyormuş gibi görünüyordu. Seriyle başlayacaktı, sonra seri birkaç saat içinde beyaz bir pus örtüsü haline gelene kadar kademeli olarak açılacaktı. Genelde yaptıkları şey, çapraz desenlerde ve yan yana püskürtmektir, böylece çizgi açıldığında bu pustan sadece büyük bir örtü kalır. Bu her zaman işe yaramaz, bu nedenle bazen birbirinden çok uzakta açılan iki karşıt çizginiz olur, böylece bu bariz insan yapımı bulutlarla ayrılmış güzel, berrak mavi bir gökyüzünüz olur. Tuhaf bok ve hızlandı çünkü bunu hayatımda daha önce hiç fark etmemiştim.

Bu bilerek yapılır. Yaptığım işler, çalıştığım zaman beni başta Londra ve Oxford olmak üzere ülkenin dört bir yanına gönderdi. O arabalar sırasında, evden gerçekten erken ayrılırken fark ettiğim şey, saat 7’de Oxford l, Londra ve ülke çapında birçok küçük şehir ve kasabada aynı bok oluyor. Bir nüfus merkezine girdiğinizde, hatta bir nüfus merkezine gittiğinizde, çizgiler bariz ve kasıtlı olarak bu izleri şehir üzerinde bırakıyor – ÜLKE DEĞİL. Günün sonunda geri dönüyorum ve yolculuğumun bir pus ve çizgilerle kaplı olduğunu fark ediyorum, oysa oraya yolculuk mavi bir gökyüzü olurdu. Bir sürü insanın olmadığı alanlar dışında.

Ancak son iki gün, son 18 ayda hatırlayabildiğim sadece iki gün aslında, hiçbir şey.

Gökyüzünde çizgi çizen uçaklar yok. Yok. Dün, hiçbir şey. Bugün, şimdiye kadar, hiçbir şey.

Davranış kalıpları çok şey söyler. Bence bu serilerin/karşıtlıkların amacını uçaklardan öğrenmemiz gerekiyor. Orada bir şeyler oluyor. Popeye ve jeo mühendisliğine baktım ama pek emin değilim, gökyüzündeki bu bok bir şey ama güneşi engellemekten başka net bir amaca hizmet etmiyor. Bu ne?

81 Comments

1. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Selam herkese web siteniz vallaha billaha iyi, face de paylaştım , ali – 119

2. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Mrb siten vallaha çok iyi, şukuladım , – 113

3. Mersin merkezden ben memo. Selamlar web siten inanki hayran bıraktı, şukuladım 18-07-2021 08:48:39

4. Sinop merkezden ben memo. Selamlar web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım 18-07-2021 08:48:46

5. Merhaba sayfanız vallaha billaha hayran bıraktı, sosyal medyada paylaştım

6. Merhaba herkese sayfa harbiden hayran edici, teşekkürler

7. İstanbul merkezden ben ali. Selamın aleyküm web siteniz vallaha billaha çok hoşuma gitti, teşekkürler 18-07-2021 08:50:15

8. Kilis dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selamın aleyküm sayfanız vallaha iyi, sosyal medyada paylaştım , ahmet – 332

9. Gümüşhane merkezden ben ali. Selam herkese sayfa valla çok iyi, linkedinde paylaştım 18-07-2021 08:52:59

10. Bilecik dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selam herkese paylaşım yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , – 62

11. Isparta dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhabalar sayfa inan ki dikkatimi çekti, facebookta paylaştım , gaye – 103

12. Ordu merkezden ben ahmet. Selam siteniz harbiden dikkatimi çekti, saolun 18-07-2021 08:56:07

13. Diyarbakır dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Mrb sayfanız vallaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , memo – 224

14. Gürbüz Reply

Şanlıurfa dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhabalar web sitesi vallaha billaha hayran edici, twitter da paylaştım , Gürbüz – 343

15. Düzce dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhaba herkese paylaşım harbiden dikkat çekici, paylaşımların devamını bekliyorum , hatice – 98

16. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Merhabalar web siteniz harbiden dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum , banu – 244

17. Düzce merkezden ben hatice. Merhaba herkese sayfan süper ötesi hayran bıraktı, facebookta paylaştım 18-07-2021 09:04:15

18. Gürbüz Reply

Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Slm paylaşım inanki dikkat çekici, sağolun , Gürbüz – 194

19. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Selamın aleyküm bu web sitesi valla çok iyi, linkedinde paylaştım , ahmet – 12

20. merhaba arkadaşlar web siteniz cidden iyi, sosyal medyada paylaştım

21. Karaman dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhabalar siten vallaha billaha hoşuma gitti, face de paylaştım , banu – 229

22. Diyarbakır merkezden ben ziya. Mrb siten ciddiyim hayran bıraktı, paylaşımların devamını bekliyorum 18-07-2021 09:17:41

23. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Merhaba herkese web siten harbiden iyi, face de paylaştım , banu – 459

24. Kastamonu dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . merhaba arkadaşlar siteniz valla güzel, saolun , Aylin – 381

25. İstanbul dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Slm paylaşımınız valla dikkatimi çekti, face de paylaştım , ziya – 184

26. Merhabalar web siten inanılmaz dikkatimi çekti, tebrikler

27. Selamın aleyküm sayfan inan ki çok güzel, şukuladım

28. Merhaba herkese sayfan inan ki çok güzel, sosyal medyada paylaştım

29. Merhaba herkese web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, saolun

30. elif yılmaz Reply

selam arkadaşlar sayfan gerçekten mükemmel, face de paylaştım

31. Selam herkese web sitesi vallaha billaha mükemmel, tebrikler

32. Gürbüz Reply

Hatay merkezden ben Gürbüz. selamun aleyküm paylaşım vallaha billaha hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 18-07-2021 09:49:35

33. Zonguldak dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . merhaba arkadaşlar paylaşım inanılmaz hayran edici, teraziye tıkladım , Aylin – 270

34. elif yılmaz Reply

Kırıkkale dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selamın aleyküm web siteniz inanılmaz çok hoşuma gitti, teşekkürler , elif yılmaz – 485

35. Gümüşhane merkezden ben ali. Selam paylaşım inanılmaz dikkat çekici, sağolun 18-07-2021 10:08:37

36. Karaman merkezden ben memo. selamun aleyküm sayfa ciddiyim hayran bıraktı, saolun 18-07-2021 10:09:48

37. Edirne dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . merhaba arkadaşlar paylaşımın ciddiyim çok güzel, şukuladım , ali – 289

38. Erzincan dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhaba herkese web sitesi inanılmaz hayran bıraktı, facebookta paylaştım , emin – 247

39. Selam siten vallaha billaha çok iyi, paylaşımların devamını bekliyorum

40. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Mrb paylaşımın ciddiyim ilgi uyandırıcı, tebrikler , Aylin – 146

41. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Mrb paylaşımınız inan ki çok iyi, linkedinde paylaştım , ahmet – 344

42. Hatay merkezden ben banu. selamun aleyküm bu web sitesi vallaha hoşuma gitti, face de paylaştım 18-07-2021 10:15:26

43. merhaba arkadaşlar sayfanız vallaha billaha güzel, teraziye tıkladım

44. Gürbüz Reply

Selam bu web sitesi gerçekten ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

45. Gürbüz Reply

Merhabalar siteniz gerçekten hayran bıraktı, şukuladım

46. Bayburt dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhaba siteniz harbiden çok iyi, sosyal medyada paylaştım , memo – 423

47. Kırıkkale merkezden ben banu. Merhaba herkese bu web sitesi vallaha güzel, face de paylaştım 18-07-2021 10:24:12

48. Mardin merkezden ben hatice. selamun aleyküm sayfanız inanılmaz hayran edici, twitter da paylaştım 18-07-2021 10:24:28

49. selamun aleyküm siten valla hayran bıraktı, saolun

50. selam arkadaşlar web siten valla dikkatimi çekti, teraziye tıkladım

51. selamun aleyküm web siten harbiden dikkat çekici, saolun

52. Sakarya dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selam paylaşımın inanılmaz çok güzel, twitter da paylaştım , ali – 131

53. Kocaeli merkezden ben emin. merhaba arkadaşlar bu web sitesi süper ötesi hayran bıraktı, sağolun 18-07-2021 10:33:58

54. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Merhabalar sayfa yeminle çok güzel, teraziye tıkladım , banu – 43

55. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Mrb sayfanız ciddiyim çok güzel, sağolun , memo – 329

56. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Mrb paylaşımın cidden çok hoşuma gitti, teraziye tıkladım , memo – 448

57. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Merhaba herkese bu web sitesi inanılmaz dikkatimi çekti, face de paylaştım , emin – 402

58. Malatya dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selam web sitesi inanılmaz güzel, linkedinde paylaştım , Emine – 34

59. Osmaniye dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhabalar web siten inan ki çok iyi, sağolun , ali – 415

60. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Merhaba bu web sitesi inanılmaz ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım , banu – 32

61. Ağrı dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . merhaba arkadaşlar siteniz inan ki güzel, twitter da paylaştım , ziya – 32

62. Merhaba herkese sayfa süper ötesi hoşuma gitti, şukuladım

63. Burdur merkezden ben Hasan. selamun aleyküm web sitesi harbiden güzel, face de paylaştım 26-07-2021 16:34:59

64. Kırşehir dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selamın aleyküm siteniz inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım , mehmet – 152

65. selamun aleyküm siten vallaha billaha dikkat çekici, sosyal medyada paylaştım

66. Tokat merkezden ben ali. Selam herkese paylaşımın vallaha billaha güzel, twitter da paylaştım 04-08-2021 02:50:28

67. Yozgat dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Merhabalar paylaşımın cidden hayran edici, face de paylaştım , ziya – 204

68. İzmir merkezden ben ahmet. Merhabalar sayfan vallaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 09-08-2021 17:25:24

69. Bartın merkezden ben . selamun aleyküm paylaşım gerçekten çok iyi, sosyal medyada paylaştım 11-08-2021 02:29:28

70. elif yılmaz Reply

Denizli dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . merhaba arkadaşlar web sitesi harbiden ilgi uyandırıcı, tebrikler , elif yılmaz – 3

71. Adıyaman dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selamın aleyküm sayfa cidden dikkat çekici, tebrikler , mehmet – 81

72. Sakarya merkezden ben banu. merhaba arkadaşlar sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, teşekkürler 22-08-2021 18:11:45

73. Zonguldak merkezden ben banu. Selam paylaşımınız inanılmaz ilgi uyandırıcı, sosyal medyada paylaştım 26-08-2021 20:16:41

74. Selam herkese sayfa valla ilgi uyandırıcı, teraziye tıkladım

75. Selam herkese paylaşımınız ciddiyim hayran bıraktı, linkedinde paylaştım

76. Ağrı merkezden ben mehmet. Selamın aleyküm sayfanız harbiden ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım 03-09-2021 16:01:34

77. Erzincan merkezden ben ali. Merhaba siteniz vallaha billaha çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum 05-09-2021 22:14:40

78. İstanbul dan kimler var. Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok . Selamlar paylaşımın inanki çok güzel, sağolun , Hasan – 93

79. Bu konu : ” Birmingham İngiltere genelinde uçaklardan iz/zehir yok ” çok güzel. Slm web sitesi gerçekten dikkatimi çekti, linkedinde paylaştım , Hasan – 163

Write A Comment