Kategoriler
Genel

Bitcoin hakkındaki Gerçekler?

Bölüm 1/4 – NSA Bağlantısı:

Öncelikle, Güvenli Karma Algoritması 256 anlamına gelen SHA-256 algoritması, NSA tarafından tasarlanan ve ilk olarak 2001’de yayınlanan SHA-2 şifreleme karma işlevlerinin bir üyesidir.

SHA-256, diğer sağlama işlevleri gibi, herhangi bir girdi alır ve sabit uzunlukta bir çıktı (genellikle karma olarak adlandırılır) üretir. SHA-256 gibi bir karma algoritmanın çıktısı, giriş boyutundan bağımsız olarak her zaman aynı uzunlukta olacaktır. Özellikle, çıktı, adından da anlaşılacağı gibi 256 bittir.

Ayrıca, tüm çıktılar tamamen rastgele görünür ve onu oluşturan girdi hakkında hiçbir bilgi sunmaz.

Bitcoin Ağı, madencilik ve yeni adreslerin oluşturulması için SHA-256 algoritmasını kullanır.

Satoshi Nakamoto kimdir? Satoshi Nakamoto ne anlama geliyor?

Anonimliklerine saygı duyulmadan, Satoshi Nakamoto’nun kim olabileceği hakkında bir videoda spekülasyon yapmak kaba olurdu. Gerçek şu ki, önemli değil. Açıklamama izin ver: Hiç insan saldırıya uğrayabilir. İsa ölümden geri gelebilir ve nefret olur. Bu nedenle, Satoshi Nakamoto yaklaşımı, medya tarafından şiddetlenen doğal saldırı sürüsü davranışını etkisiz hale getirir. Bu, Bitcoin’in şimdiye kadarki başarısının çok önemli bir parçası. Ayrıca, güvenlik açısından, Satoshi Nakamoto’yu bir videoya yerleştirmek isteyenler, görüşlerini uğruna kendileri veya hayatlarını riske atıyorlar.

Sadece teknik açıdan değil, aynı zamanda parasal açıdan da inovasyon üreten bir dahi olarak, bunlara daha fazla saygı gösterilmelidir.

Satoshi Nakamoto ismine gelince, ben spekülasyon yapar Japonya’dan iki kriptograf olan Tatsuaki Okamoto ve Satoshi Obana’ya saygı olduğunu söyledi. İsmin başka bir nedeni daha var, ama bu … gizlidir.

1996 yılında, NSA’nın Bilgi Güvenliği Araştırma ve Teknoloji Ofisi Kriptoloji Bölümü şu makaleyi yayınladı: “Nane nasıl yapılır: Anonim elektronik nakit kriptografisi”ilk olarak bir MIT posta listesinde ve daha sonra 1997’de Amerikan Üniversitesi Hukuk İncelemesinde yayınlandı. Referans verdikleri araştırmacılardan biri Tatsuaki Okamoto’dur.

Bölüm 2/4 – ‘Kripto Market’:

Kripto pazarının çoğu bir aldatmaca olduğunu.

Bu arada, bu Bitcoin Talk forumlarında çok erken tahmin edildi – 8 Kasım 2010’dan bu etkileşime göz atın:

“Bitcoin gerçekten çıkarsa, sahneye gelen birçok zengin hızlı hızlı taklitçi görüyorum: gitcoin, nitcoin, witcoin, titcoin, shitcoin …

Tabii ki ucuz taklitçiler 1990’ların “internet para birimleri” kadar çabuk yok olacaklar, ancak birçok insan yol boyunca yakılacak. “

Hangi Bitcoin OG Gavin Andresen cevap verir:

“Kabul ediyorum – vahşi batı günlerinde açık kaynak para birimindeyiz. İnsanların dolandırıcılık, taklitçiler, ponzi şemaları ve fiyat balonları tarafından yakılacağını umuyorum.”

“Dolandırıcılar, taklitçiler ve ponzi şemaları hakkında, insanların paralarına dikkat etmelerini (dolar, avro veya bitcoin) uyarmanın yanı sıra yapılabilecek çok şey olduğunu sanmıyorum.”

Şimdi, bir yandan, düzenleme eksikliği daha meritokrattır (sadece erişim için akredite bir yatırımcı olmanız gerekmediğinden).

Öte yandan, Gavin’in söylediği gibi, Çölde birçok kovboy bulunan bir Vahşi Batı ortamı olduğu anlamına gelir. Dikkatli ol.

Bu, çoğu çevrimiçi kursla aynıdır – özellikle ‘Hızlı nasıl zengin olunur’ kursları – ancak kriptoyla boğa döngüleri sırasında kurbanların arzında üstel bir artışa sahip olursunuz, bu nedenle özellikle bu zamanlarda yaygındır.

Buna ek olarak, kumarhanelerden farklı olmayan kaldıraç ticaret borsaları, aşağıdakileri yapan saf perakende tüccarları avlar:

A) Profesyonel tüccarları gerçek risk yönetimi becerileri ile alt edebileceklerini düşünün; ve

B) kendilerini değiştirir bilgilendirme avantajı yanında durma kayıplarını ve tasfiye pozisyonlarını takip etme teşviki olan kişiler.

Bölüm 3/4 – CBDC’ler:

Dünyanın dört bir yanındaki Fed ve Merkez Bankaları kendilerini köşeye sıkıştırdılar.

Niceliksel genişleme, 2008’deki Büyük Finansal Kriz için yara bandı oldu ve daha yakın tarihli olaylar, para basma oranını saçma seviyelere itti.

Bu, tüm para birimlerinin sıfıra doğru bir yarışta olduğu anlamına gelir – ve daha fazla fiat’ı daha hızlı basabilen bir oyun haline gelir.

Bu fiat çılgınlığının sürdürülemez olduğunu ve gittikçe daha fazla insanın hiçbir şeye dayanmayan borca ​​dayalı bir sistem olduğunun farkında olduklarını bilen güçler.

Bankacılar tarafından bankacılar için 1913’te Jekyll Adası’nda geliştirilen ve 1971’de süperşarj edilen para sistemi oldukça arkaiktir ve ayrıca meritokrat değer transferine izin vermez – fiat baskının kendisi eşitsizliği arttırıyor.

Açıkçası, bunu biliyorlar (tasarımda olduğu gibi).

Sorun (onlar için) giderek daha fazla insanın bunun farkına varmaya başlamasıdır.

Modernleştirilmiş bir para sistemine geçmek, geçen yüzyıl için oyunun kurallarını değiştirmiş olanların İskoçdan kurtulmasını sağlayacaktır.

Ayrıca yeni, zengin ve daha teknoloji okuryazar bir elitin ortaya çıkmasının önünü açacaktır – Bitcoin Talk forumlarında tekrar tahmin edildi.

Şimdi … olan güçlere geri dönelim.

Bitcoin doğal bir geçiş sağlar Merkez Bankası Dijital Para Birimleri (CBDC’ler) ve ne Finans 2.0 olarak tanımlamak istiyorum, ama CBDC’lerin devlet için faydaları nelerdir?

Daha fazla kontrol, daha kolay vergi tahsilatı, para politikasında daha fazla esneklik (yani negatif faiz oranları) ve genellikle daha verimli bir para sistemi.

Bu bizi vurucuya götürür: nakit savaşı budur. Nakitsiz toplum sadece birkaç yıl önce bir hayaldi şimdi o kadar getirilmiş görünmüyor. Yorum yok.

Bölüm 4/4 – Bitcoin:

Bitcoin ne olacak?

Bitcoin’in inanılmaz derecede güçlü ağ etkileri var; o dünyanın en güçlü bilgisayar ağı.

Peki ya Bitcoin’in itibarı?

Bankacılar bundan nefret ediyor.

Warren Buffett bundan nefret ediyor.

Kesinlikle ve halk bankacılardan nefret ediyor.

Tabii, yatırım yapan kamuoyu Buffett’e saygı duyuyor, ancak 73 milyar dolar değerinde herkesin genel algısı, şu anda rekor servet eşitsizliğinin tam ortasında değil.

Büyük şemada, Bitcoin’in piyasa değeri şu anda yaklaşık 179 milyar dolar.

Örneğin, Altın’ın piyasa değeri yaklaşık 9 trilyon dolar, yani Bitcoin’in Piyasa Değerinin 50 katı.

Paranın belirli özellikleri vardır.

Bence Bitcoin’i benzersiz kılan, sınırlı bir Toplam arz (21 milyon) ve öngörülebilir bir arz program Her 4 yılda bir yarılanma olayları yoluyla, yeni Bitcoin’in dolaşımda bırakılma oranının yarısını kesti.

Açıkçası, bu özelliklerle, Bitcoin’in bir enflasyona karşı anlamlı korunma.

Bitcoin’in en güçlü yanlarından biri, Ağın merkezden uzaklaştırılmış olmasıdır …

Birçok insan bunu bilmiyor PayPal başlangıçta kripto para birimine benzer bir küresel para birimi oluşturmak istiyordu.

Genel olarak, spekülatif bir tez şu şekildedir:

Satoshi Nakamoto, 21. yüzyılın en önemli varlıklarından biridir ve insan ırkının bir sonraki geçişini hızlandıracaktır.

Güvenilir üçüncü taraflar güvenlik açıklarıdır.

Bitcoin, Finans 2.0 için katalizördür, burada değer aktarımı daha meritokrat ve merkezi olmayan bir şekilde gerçekleştirilir.

1964’te Rus astrofizikçi Nikolai Kardashev, Kardashev Ölçeğini tasarladı.

O zamanlar, kozmik sinyaller içinde dünya dışı yaşam belirtileri arıyordu.

Ölçek, bir medeniyetin elinde bulunan kullanılabilir enerji miktarına ve uzay kolonizasyon derecesine dayanan üç kategoriye sahiptir.

Genellikle, Tip 1 Uygarlığı kendi gezegeninde (10 ^ 16W) ustalık kazanmıştır;

A Tipi 2 Uygarlığı güneş sistemi üzerinde ustalığa sahiptir (10 ^ 26W);

ve Tip 3 Uygarlığının Gökadası (10 ^ 36W) üzerinde ustalığı var.

Biz insanlar bu ölçekte Tip 0 Uygarlığıyız.

Bununla birlikte, birkaç on yıldaki üstel teknolojik büyümemiz, Tip 0 ile Tip 1 arasında bir yerdeyiz.

Aslında, Carl Sagan’ın enterpolasyonlu Kardashev Ölçeğine ve son küresel enerji tüketimine göre, yaklaşık 0.73’tür.

Fizikçi Freeman Dyson, 200 yıl içinde Tip 1 statüsüne geçmemiz gerektiğini tahmin etti.

Ademi merkeziyetçilik yoluyla, varlıkları küresel olarak birbirine bağlayan ve insanlar arasındaki değer transferini daha verimli hale getiren bir teknoloji olarak Bitcoin, bir medeniyet olarak ilerlememizin önemli bir parçasını kanıtlayabilir.

Düşüncelerin nelerdir?

Doğru mu … yoksa yanlış mı?

https://www.youtube.com/watch?v=1oQLOqpP1ZM

“Bitcoin hakkındaki Gerçekler?” için 16 yanıt

Sakarya merkezden ben elif yılmaz. Selamın aleyküm sayfa harbiden hayran bıraktı, teşekkürler 13-06-2020 20:09:21

İstanbul merkezden ben ali. Mrb siteniz vallaha billaha iyi, paylaşımların devamını bekliyorum 13-06-2020 23:38:14

Iğdır merkezden ben Gürbüz. Selam paylaşımın gerçekten hayran edici, twitter da paylaştım 15-06-2020 07:41:11

Kayseri merkezden ben mehmet. Merhaba herkese sayfanız süper ötesi dikkat çekici, face de paylaştım 15-06-2020 22:44:54

Bolu merkezden ben ahmet. selamun aleyküm sayfanız inan ki hayran bıraktı, facebookta paylaştım 04-07-2020 10:17:44

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir