İnsanlar enerji yaratmada pek iyi değiller; ama zaten var olan ve bizim için zaten birikmiş olan enerjiyi keşfetmekte, çıkarmak / üretmek ve tüketmekte iyiyiz … (ister süpernovada ölmekte olan yıldızın kalbinde oluşan uranyum veya milyarlarca üzerinde yavaş yavaş oluşan fosil yakıtlar olsun yılların bitki fotosentezi süreciyle)

Şu anda tüm yenilenebilir enerji kaynakları, çok yönlü sübvansiyonlar nedeniyle ayakta tutuluyor; örneğin, Çin’in dünyaya ucuz güneş paneli ihracatı için sübvansiyon sağlaması, çeşitli hükümetler ekonomik parasal sübvansiyonlar ve yenilenebilir enerjilerin temelde varoluştan yararlanarak elde ettikleri termodinamik / entropik enerji sübvansiyonları. altını çizen fosil yakıtla çalışan altyapı. Küresel olarak, hiçbir zaman yenilenebilir enerjilere veya hidrokarbon olmayan kaynakların herhangi bir kombinasyonuna anlamlı ve büyük ölçekli bir şekilde geçiş yapamayacağız ve bugün keyif aldığımız veya büyük ölçüde bağlı olduğumuz ham enerji tüketim oranlarını uzaktan korumayı umuyoruz. geçen yüzyıl için.

Modern para, ucuz ve bol yüksek EROEI enerjisinin bizim adımıza ‘iş’ yapma yeteneğinin sadece bir temsilidir. Elimizdeki enerjinin niteliği ve miktarı düşmeye ve azalmaya devam ettiğinde, elimizdeki paranın değeri veya satın alma gücü de orantılı olarak azalır … çünkü bu para, ucuz enerjinin artırdığı ve sağladığı iş ve üretkenliğin çarpan etkisinin bir temsiliydi ve enerji tükendiğinde paramız da değersiz hale geliyor.

Bitcoin, yüceltilmiş bir dijital genel muhasebe defterinden başka bir şey değildir bu, artıklık ve çoğaltma için İnternet üzerinden eşler arası dağıtılır. Esasen çok benziyor çevrimiçi senkronize bir Excel hesap tablosu herkesin bilgisayarında bulunan ve bu paylaşılan genel e-tabloda gerçekleşen herkesin işlemleriyle sürekli olarak güncellenen. Bu nedenle, Bitcoin ne bir değer deposudur, ne de kendi başına herhangi bir içsel değere sahiptir. Süslü bir excel elektronik tablosu olarak, üzerinde gerçekleşen farklı işlemlerin günlüğe kaydedilmesini temsil eden dijital bitler içeren bir grup satır ve girişten ibarettir, bu nedenle hiçbir zaman kendi başına herhangi bir iç değeri olamaz ve ham bir kaynak değildir. ne de gerçek enerjiyi ek ‘sanal madeni paralar’ için dijital olarak “madencilik” yapmak için harcama eylemi topluma karşılık herhangi bir enerji üretmez.

Bitcoin ne bir değer deposu, ne bir enerji türü ne de herhangi bir iç kaynaktır, ancak benimsenmesi ve yükselişi / patlaması yalnızca mevcut diğer tüm para birimlerini ve paraları seyreltmeye hizmet eder. halihazırda var olan tüm gerçek kaynakları, enerjiyi ve zor varlıkları temsil eden dolaşımda. Bir bitcoin’in değerindeki bir artış, sistem için kesinlikle sıfır net değer / zenginlik yaratır. Aynı şekilde, ek bitcoinler için madencilik, sisteme daha fazla gerçek kaynak veya enerji eklemiyor … Bitcoin’in şimdiye kadar yaptığı tek şey, servetin sembolik temsillerini bir kişiden diğerine yeniden tahsis etmektir, kaynakların işaretçilerinin yeni enayi / çanta sahibinden öncesine aktarılmasıdır. evlat edinen …

Saf bir spekülasyon aracı olarak (lalenin hiç var olmadığı bir dünyada hayali bir lalenin vadeli işlem sözleşmelerinin ticareti gibi düşünün) devasa bir saadet zinciri olarak bitcoin şu anda algılanan spekülatif değerinin çoğunu “sosyal ağ etkilerinden” alıyor. Çoğunlukla “ilk hareket ettiren avantajından” türetilmiştir … Bitcoin, neredeyse sonsuz sayıdaki diğer altcoinlerin ve aynı temel blok zinciri protokolüne dayalı olarak var olabilen ve var olan sayısız potansiyel diğer kripto para birimlerinin yalnızca bir örneğidir. Herkes / herkes tarafından keyfi olarak oluşturulabilen diğer blockchain tabanlı kripto para birimlerinin sayısında bir sınır yoktur.

Giderek daha fazla insan bu kaçak dijital lale çılgınlığına atlamaya başladıkça ve birikimlerini bitcoin’e “yatırmaya” başladıkça (ister bir borsa yoluyla doğrudan bitcoin satın alarak, ister bir madencilik havuzuna katılarak bitcoin madenciliği yaparak veya bitcoin gittikçe artan bir şekilde geleneksel yatırım fonları aracılığıyla olsun ” kurumsal yatırımcılar vb. tarafından benimsenmiştir) yaptıkları şey, satın alımları ertelemek ve gelecekte bu “yatırımdan” büyük bir getiri elde edeceklerine dair yanlış umutlarla tüketimi durdurmak. Gerçekte, bitcoin, büyük olasılıkla, dünyanın seçkinlerinin ve süper zenginlerinin modern fiat para biriminin Ponzi planından çıkmalarına izin vermek için bir battaniye kurulu kategorik deha darbesi olarak tanıtılan bir CIA planıdır (Bill Gates’in satın almasının iyi bir nedeni var) çiftlik arazisi, bitcoin değil), koyun kitlelerini yeterince uzun süre kandırmak için bu hayali yatırım dolandırıcılığını tanıtarak, zenginler yakında değersiz itibari para birimlerini gerçek varlıklara dönüştürmek için temiz bir çıkış yapabilir / kaçış yapabilirler. varlıklar yapay olarak depresyondaydı … ve sıradan sıradan insan meşhur sanal dolandırıcılık çantasını elinde tutacak …

Bitcoin’in hiçbir sistemde toplam enerjiyi / kaynakları / serveti asla artıramayacağını ve küresel enerji üretimi düşmeye devam ettikçe (EROEI azaldıkça) her yerdeki tüm paranın değerinin yakında mevcut satın alma gücünün büyük çoğunluğunu kaybedeceğini bildiğimiz göz önüne alındığında para gerçekten sadece enerjinin bizim adımıza gelecekteki işleri yapma yeteneğinin bir temsilidir.

Bitcoin, kitlelerden seçkinlere ve süper zenginlere en büyük servet hırsızlığı / aktarımıdır. Gerçek amacı, toplumun iktidar yapılarının tepesinde bulunanların, itibari paralarını yeniden değerli varlıklara dönüştürmelerine yetecek kadar zaman kazanmaktır. ve gerçek servet, insanlık tarihinde şimdiye kadar var olan en büyük dijital dışkı çantasını elinde tutmak için şüphesiz kitleler kolektif olarak bırakılırken …

46 Comments

1. Aydın dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Merhaba paylaşım inan ki dikkatimi çekti, teraziye tıkladım , memo – 29

2. Artvin merkezden ben Hasan. Selam web siten vallaha billaha güzel, tebrikler 17-04-2021 02:55:30

3. Mrb siteniz ciddiyim ilgi uyandırıcı, face de paylaştım

4. Merhaba siten cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

5. Konya dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Merhaba herkese sayfanız yeminle çok hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım , Emine – 477

6. Malatya dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . merhaba arkadaşlar bu web sitesi inanki hayran bıraktı, linkedinde paylaştım , gaye – 352

7. Niğde merkezden ben emin. Selam web siten süper ötesi çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 17-04-2021 03:10:57

8. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Selamlar web sitesi gerçekten çok hoşuma gitti, saolun , hatice – 236

9. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Selam web siten cidden çok güzel, saolun , ziya – 240

10. Yalova merkezden ben Hasan. Selam herkese sayfa harbiden çok güzel, sağolun 17-04-2021 03:26:38

11. Muş merkezden ben ali. Selamlar paylaşım inanılmaz çok iyi, sağolun 17-04-2021 06:39:19

12. elif yılmaz Reply

Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. selamun aleyküm paylaşımınız gerçekten hoşuma gitti, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 97

13. Karabük merkezden ben banu. Selam web siten cidden hayran edici, face de paylaştım 17-04-2021 16:36:33

14. Siirt merkezden ben Aylin. selamun aleyküm siteniz vallaha hoşuma gitti, sosyal medyada paylaştım 19-04-2021 02:37:50

15. elif yılmaz Reply

Düzce dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Selamın aleyküm paylaşımın süper ötesi mükemmel, sağolun , elif yılmaz – 466

16. Aksaray merkezden ben mehmet. Mrb paylaşımın ciddiyim hoşuma gitti, paylaşımların devamını bekliyorum 23-04-2021 08:30:36

17. Kastamonu merkezden ben ali. Merhaba herkese web siten harbiden hayran bıraktı, face de paylaştım 23-04-2021 08:31:10

18. elif yılmaz Reply

Osmaniye dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . merhaba arkadaşlar web sitesi inanılmaz çok iyi, sosyal medyada paylaştım , elif yılmaz – 226

19. elif yılmaz Reply

Çorum merkezden ben elif yılmaz. Mrb bu web sitesi inan ki hayran bıraktı, teraziye tıkladım 29-04-2021 10:38:34

20. Gürbüz Reply

Eskişehir dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Merhaba sayfan cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , Gürbüz – 109

21. merhaba arkadaşlar paylaşım cidden çok güzel, şukuladım

22. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Merhaba herkese sayfa vallaha billaha ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım , gaye – 427

23. Selam paylaşımın cidden ilgi uyandırıcı, teşekkürler

24. elif yılmaz Reply

Merhaba herkese siteniz harbiden çok güzel, paylaşımların devamını bekliyorum

25. merhaba arkadaşlar paylaşımın süper ötesi çok güzel, face de paylaştım

26. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar paylaşımınız gerçekten dikkat çekici, sağolun , Emine – 224

27. Muğla merkezden ben gaye. Selam sayfan vallaha billaha dikkatimi çekti, paylaşımların devamını bekliyorum 15-05-2021 02:14:33

28. Malatya dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Merhabalar sayfa cidden dikkat çekici, facebookta paylaştım , gaye – 340

29. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Merhabalar siteniz vallaha hayran edici, sosyal medyada paylaştım , hatice – 433

30. Muş merkezden ben ziya. Mrb bu web sitesi inanki mükemmel, şukuladım 28-05-2021 08:54:26

31. elif yılmaz Reply

Niğde dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Selamlar paylaşım inanki ilgi uyandırıcı, facebookta paylaştım , elif yılmaz – 21

32. selam arkadaşlar paylaşım inanılmaz ilgi uyandırıcı, teşekkürler

33. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. merhaba arkadaşlar bu web sitesi yeminle hoşuma gitti, saolun , – 371

34. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Selam paylaşımınız inanki ilgi uyandırıcı, linkedinde paylaştım , banu – 3

35. Mrb siteniz inanki hayran bıraktı, face de paylaştım

36. Düzce merkezden ben doruk. Slm sayfa inanılmaz çok hoşuma gitti, linkedinde paylaştım 27-06-2021 04:20:32

37. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Selamlar sayfan vallaha billaha ilgi uyandırıcı, sağolun , hatice – 389

38. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Merhabalar sayfanız ciddiyim çok hoşuma gitti, face de paylaştım , gaye – 1

39. merhaba arkadaşlar sayfa cidden ilgi uyandırıcı, twitter da paylaştım

40. Amasya dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Mrb web siten cidden hoşuma gitti, twitter da paylaştım , ali – 449

41. Aksaray dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Selam herkese web siten vallaha güzel, facebookta paylaştım , mehmet – 88

42. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Mrb sayfan valla çok güzel, tebrikler , emin – 54

43. Bolu dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . Merhaba sayfa cidden çok güzel, sağolun , ahmet – 80

44. Bu konu : ” Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. ” çok güzel. Selamlar bu web sitesi ciddiyim dikkat çekici, tebrikler , Gürbüz – 149

45. Uşak dan kimler var. Bitcoin neden petrodolar ve en büyük servet hırsızlığı / transferini genişletmek için bir CIA aldatmacasıdır. . selamun aleyküm sayfan cidden hayran bıraktı, face de paylaştım , memo – 15

Write A Comment

Lütfen Paylaşın !

close-link